Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mennyire fajt a szules...

Kinek mennyire fajt a szules vagy mar nem is emlekeztek ra gondolom ha tenyleg annyira fajna nem szulne senki tobbszor 38 hksm?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 20:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Nekem az első 16 óra vajúdás után lett meg, nagyon fájt; a 2-at 3 óra alatt kibújt, máshogy fájt, de fájt. Én se szépítem, igen is ezek "anyacsináló" fájások. Utána viszont, mikor felmutatták a babát meg felsírt, meg először megkaptam, husss.... el is múlt minden, csak a szépre emlékezem....:)
2011. dec. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:

én szerencsésen gyorsan tágultam, igaz a baba feje nem illeszkedett be rendesen a szülőcsatornába, és szó szerint kinyomták a hasamból a babát ( a fél szülészet + a hajnalban felkeltett főorvos ott állt készenlétben az ágyam mellett, hátha császár vagy vákum lesz), de az egész olyan eufórikus volt, mert tudtam, minden egyes fájással közelebb leszek a fiam születéséhez

mivel első gyerek, minden az újdonság erejével hatott, és mindenre rá lehetett csodálkozni, a burokrepesztése, tolófájásokra, és a szülés utáni őrületes remegésre

minden olyan volt, amilyennek mások körülírták


amikor kitoltak a szülőszobáról már akkor is azt mondtam, ezt megcsinálom még kétszer


most két és fél hónappal a szülés után csak arra emlékszem hogy fájt (nem kaptam epidurális érzéstelenítést), de magát a fájdalmat nem tudom felidézni


nekem sokat segített, hogy figyeltem a szülés közben a légzésemre, és hogy fájások között próbáltam relaxálni -ez annyiból állt, hogy azt mondogattam: ellazulok, ellazulok :)


a kérdezőnek szép szülést kívánok

2011. dec. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Én iker babóimat szültem természetes úton ! 7. hónapig jártam konditerembe , nagyokat sétáltunk szinte az utolsó percig hiába "veszélyeztetett" terhesnek minősültem az ikerterhesség miatt ...

Az elsők voltak nekem a lányok, nem úgy emlékszem vissza , hogy húú iszonyat fájt és soha többet nem szülök ! Amikor a melledre teszik a Picit, onnantól kezdve semmi nem számít hidd el , csak hogy végre lásd, nekem végig pl az járt a fejemben, hogy hogy nézhetnek ki , hajjj, hagy lássam már őket, vajon mennyire fognak hasonlítani, na ha kibújnak biztos nem viszik el mellőlem egy percre sem őket , hagy számolhassam már meg minden kis ujjacskájukat amiket eddig csak UH láttam .... lehet én vagyok rosszul összerakva de én tojtam a fájásokra, mivel tudtam ez ezzel jár!

Ne azzal foglalkozz menyire fog fájni, mert fog fájni, nyilván. Kérdezz nyugodtan mikor mi történik ameddig lehet ne feküdj fel a szülőágyra, mert ha oda felkerülsz nincs visszaút .... szóval nem tudom milyen "körülmények" között szülsz majd mire van lehetőséged ... én szinte addig járkáltam a folyosón, amíg csak lehetett, közben vizsgált az orvos minden rendben van e, ha jöttek a fájások ültem óriás labdán , vehettem zuhanyt ... ez persze szerintem orvostól függ !!!

egy a lényeg, hogy minden rendeben legyen, és ne görcsölj rá arra, hogy mennyire fog fájni mert sztem még rosszabb lesz !



Majd írd meg milyen volt :)

én szorítok neked , fel a fejjel !

2011. dec. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Szia! Én még ugyan nem szültem, de ha Isten is úgy akarja, akkor rám is sor kerül :)


Egy ige, ami alátámasztja az előttem szólók igazát:

"Amikor az asszony szül, fájdalma van, mert eljött az ő órája, de amikor megszülte gyermekét, nem emlékszik többé a gyötrelemre az öröm miatt, hogy ember született a világra" (Jn 16,21) :)


Sok erőt, kitartást, sikeres szülést, nagyon jó egészséget és sok boldogságot kívánok Nektek!

2011. dec. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!