Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 30 hetes vaok, angliaban...

30 hetes vaok, angliaban elek, elso baba es 1re tobbszor gondolok a szulesre, mit fogok erezni ha elkezdodik az egesz? A szuleszno azt mondta nyugottan busszal is bemehetek a korhazba. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 13. 13:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem akarom elhinni, hogy egy - hivatásos - szülésznő ilyet mond.

Mindenesetre gratulállok, ha még buszra tudsz anno ülni, miközben jönnek a tolófájásaid, elfolyik a magzatvized és a saját lábadon bemész szülni.

Ezt egyébként brit szülész mondta?

2010. nov. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Bár az tény, hogy az autó kényelmesebb,de egy szülés szinte nagyon ritkán zajlik úgy, ahogyan a filmekben. Ha elkezdődik, akkor még van idő zuhanyozni, és akár bebuszozni is a kórházba. Ha elfolyik a magzatvíz, az sem azonnali szülést jelent. Bizony még akkor is van hátra jó pár óra. Ha rendszereződő fájásokkal kezdesz, akkor is, még van időd beérni mielőtt felerősödik. Minden első babás kismama aggódik, hogy felismeri-e majd, hogy mikor kell kórházba mennie, de aztán mindenki (ritka kivételekkel) időben beér.
2010. nov. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

13:54

Első vagyok és nem a filmekből vettem, amit leírtam.Mivel nagy család vagyunk, jó sok szülés kezdetét láttam, és nemhogy zuhanyozni nem volt idő, épphogy kijöttek a mentők és már vitték is anyámat.Mellesleg ha a 9.hónapban jár valaki, ha nem folyt is el a magaztvíz, azonnal orvosi segítség szükséges, mert olyankor alapból meg kell indítani a szülést.Nem kéne hősködni ilyen buszozással, meg egyéb badarságokkal, és a buszon beleülsz majd vki ölébe, hogy "bocs, szülni fogok, engedj leülnöm".Nonsense és testi lelki igénytelenség, amit leírtál.

2010. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Kérdező! Mentők, mint olyan?A szülésznő nem elmítette?
2010. nov. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Bocs: említette.
2010. nov. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
koszi a gyors valaszt de mint irtam angliaban elek es a szuleszno szinte kirohogogtt h a mentoauto az veszhejzet esetekre van,vagyis itt a szules nem veszhejzet.o mondta h uljek fel egy buszra.enis furanak tartom azert is erdeklodom h mit fogok erzni h van e tenyleg arra ido h buszra uljek?!
2010. nov. 13. 14:05
 7/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, az a szülésznő egy szakbarbár, már bocs, de szerintem külföldi vagy és azért beszélt így és mondta ezt.Ha valakinél beindul a szülés már az alapból veszélyhelyzet, főleg, ha meg se bír mozdulni, csak a telefonig tud elvánszorogni.Busszal nem is javasolják az utazást a 9.hónapban.Szörnyű ez a hozzáállás mindenesetre, szerintem ha megindul a szülés fogj egy taxit, még azzal is jobban jársz.
2010. nov. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Alaposan kiosztottál. Háromszor szültem már gyermeket, mindháromszor volt még időm zuhanyozni, bár az utolsó 2,5 órás volt. Azonnali szülésre ritkán van szükség, de az már császármetszés. Azonnali szülésmegindításra pedig nincs szükség, megindult szülésnél. Országonként mások a szokások, van ahol nem fektetik be 40 hetesen a kismamát a kórházba, hanem otthon kivárhatja a szülés beindulását. Mint hogy országonként az otthonszülést is másképpen kezelik. Ha a magzatvíz elfolyik is, ha közel lakik a kórházhoz valaki, akkor van ideje beérni. Első gyermekemnél elfolyt a magzatvizem, ez jelezte a szülés kezdetét. Ám elfolyástól számítva még eltelt 11 óra a pici születéséig és az első 2-3 órában alig voltak fájásaim. Az első gyermekek születése gyakran hosszabb ideig tart, mint a második, harmadiké, de ez nem törvényszerű. Az meg természetes, hogyha valakinek erősek a fájásai, esetleg vér is szivárog akkor mentőt hív. Viszont nem minden szülésnél van szükség mentőre és azonnali beavatkozásra. Még valami. Ha valakinek gyors lefolyású a szülése, azt többnyire érzi és nem fog tudni buszra ülni. Tehát ne gondold, hogy tapasztalatlan voltam. Vannak országok, ahol nem szeretik, ha sima fájásokhoz valaki mentőt hív, mert még az sem biztos, hogyha fájásai vannak, szülni fog. Persze ezzel nem azt mondom, hogy ha valaki érzi, hogy szülni fog mindenképpen buszozzon, de ha úgy érzi, akkor megteheti, mert nagy eséllyel beér a kórházba. A szülés pedig nem igazán tolófájásokkal kezdődik.
2010. nov. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

14:14-es

Én inkább sajnálom azokat, akikkel nincs ott a párjuk a szülés pillanatában, és ilyesmiken kell agonizálnia...

2010. nov. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
ma 14:14 vagyok. Na akikkel nincs ott a párjuk szülésnél azokat én is sajnálom, bár vannak akik alapból így kívánják. Ilyen is van. Az én párom mindhárom szülésnél ott volt. Az első szülés éjszaka kezdődött, éjszakás műszakban dolgozott éppen, kétórás útra tőlem. Viszont beért és a nehezénél közben fogta a kezem.
2010. nov. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!