Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan aki probléma mentese...

Van olyan aki probléma mentesen szül első babának egy közel 5 kilós gyereket?

Figyelt kérdés

A barátnőm tegnap szült 1hét túlhordás után egy 4750g 63cm-es babát. Reggel kilenckor burok repesztettek, meg vlmi zselét kentek fel, és du fél négykor úgy paszírozták, húzták ki belőle a babát. Vágták mégis szana szét repedt.A baba jól van de ő kétszer is elájult utána. Kicsit félek mert a férjem is óriásbébi volt..bár a babám egyenlőre normális méretű.

21hetes mami


2008. márc. 27. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

nem volt magas a barátnőd cukorja?Mert attól is lehet óriási a bébi,ami nem túl jó.Van aki azt mondja,hogy a túlzott vitaminpótlástól is nagy lehet.Vagy lehet alkati adottság is persze.Egy ismerősöm alig ért be a kórházba,olyan gyorsan jött a baba 5100g-al született,és majdnem úgy pottyant ki.Van aki meg megér kinyomni egy 3kg-at is.Ez is alkati kérdés,ki milyen nehezen vagy könnyen szül.De azért én nem szeretnék egy ekkora bébit.Persze,gondolom szegény ő sem szeretett volna.Egyébként,ha az időt sokallod,ami alatt meglett a baba,akkor azt kell mondjam,nem sok.Sőt,szerintem nem is jó,hogy mostanában annyira siettetik a szüléseket az orvosok kényelme miatt.

Én mikor a fiamat szültem,reggel 4után éreztem az első fájásokat,és éjfél előtt 5perccel született meg a baba.

Ő most 14,és akkor azt mondták,hogy ez egy normál időtartamú szülés volt.A gátmetszésen kívül semmilyen beavatkozás nem volt,és életem legszebb élménye azóta is.

Nemúgy mint a kislányom,vele nyomták belém az oxitocint,és 6 óra után meg kellett császározni,mert nem bírta a baba,rosszak voltak a szívhangok.Én most a 27 hétben vagyok,de már megbeszéltem a dokimmal,hogy semmilyen beavatkozásba nem egyezek bele,ha nincs semmi gond.Szerintem teljesen más a természetes vajúdás,mint mikor gyorsítják,sokkal elviselhetőbb,mégha tovább is tart.Amúgy,ha nálatok lehet öröklött tényező,akkor szerintem már nem szedj terhes vitamint,csak az étrended legyen vitamindús.

Boldog babavárást,és könnyű szülést,üdv

2008. márc. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, mostanában kezdtem hanyagolni a terhes vitamint, és én is a természetes szülés híve vagyok, de azért remélem nem lesz ekkora babám...
2008. márc. 27. 18:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos az, hogy indították a barátnőd szülését, nem segíti elő a természetes tágulást, valamint függ a sérülés a medence méretétől is. Nyilván tágabb medencéjű nőknél a nagy baba kevésbé okozhat problémát. Ha az orvos nem sietteti a dolgok haladását, akkor jobban ki tud tágulni aminek ki kell, és kisebb a sérülés esélye.
2008. márc. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én 2 hete szültem, az osztályos nővérek mutattak egy akkor született babát a kórházban, aki majdnem 5 kilós volt. Azt mondták, hogy az anyuka nagyon rossz állapotban van, pedig már 2. napja megszült akkor. Csak csóválták a fejüket :(

Nekem még a Maltofer vas tabletta is bejött, a háziorvos javasolta a vérképem alapján és tényleg, most 3-4 napig volt erősebb vérzésem, mára már nincs is, csak pöttyökben. Az első babánál nem szedtem és hetekig nagyon erősen véreztem. Most sokkal erősebbnek érzem magam, bár lehet, hogy csak megedzett a két szülés :)

2008. márc. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!