Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mennyire van...

Szülés után mennyire van kifáradva a kismama? Egyedül lehetetlen ellátni a babát, minden, vagy csak nagyon kis segitséggel? Külföldön fogok szülni, távol a családomtól.

Figyelt kérdés
2008. márc. 27. 11:52
 1/6 A kérdező kommentje:
bocs, szóval minden segitség nélkül!!
2008. márc. 27. 11:53
 2/6 anonim ***** válasza:
hát biztosan ki leszel azért egy picit. nem lenne megoldható, ha mondjuk valakid, édesanyád elutazna arra az időre hozzád?
2008. márc. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehetetlen, csak ne most akarj tökéletes háziasszony lenni! A baba az első, ha a háztartásban kapsz a párodtól segítséget, akkor el tudod látni a babát. Ne várja a párod, hogy minden nap meleg vacsival várod, a takarításban-mosgatásban-mosásban jó, ha tud segíteni. Menni fog, nekem is megy segítség nélkül (párom sincs). Nincs állandóan tiptop állapotban a lakás, de most nem hiszem, hogy az lenne a legfontosabb.
2008. márc. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
én császárral szültem sajnos 12 órás vajudás után de másnap erőt vettem magamon és már tologattam a kisbabámat a kórházban.és azóta is teljesen egyedül látom el a kis csöppséget.nem tudom mennyire fárad valaki el szülés közben de én a 12 óra vajúdá alattt eléggé elfáradtam de szerintem annyira boldog leszel a kisbabáddal hogy nem is fogsz fáradtságot érezni. sok sikert
2008. márc. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, tényleg, milyen nehéz szülése volt, milyen beavatkozásokra volt szükség (mennyire sérült a gát, császár stb), de szerintem az anyák többsége szárnyakat kap :) Tényleg az első hetek legfontosabb feladata a PIHENÉS, a nyugalom, hogy a tejcsi rendben legyen, és ha anya rendben van, a baba is rendben lesz :) Takarításhoz esetleg fogadj fel valakit (vagy apuka bevállalhatja...), főzz meg előre és fagyaszd le, mással meg ne törődj! Látogatókat se muszáj fogadni, amíg nemérzed úgy, vagy mondd meg nekik, hogy ajándékba hozzanak ebédet ;)
2008. márc. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is császáros voltam. Az 5. napon mentem haza a korházból. Soha nem pihentem napközben, és gond volt a tejjel. De amíg pici a baba lehetne pihenni is, amíg ő alszik - és kell is. Vacsorát lehet hozatni, a takarítás is ráér, mosogatni meg jó ha a férj is megtanul. :) Szóval magaddal és a kicsivel foglalkozz! Készítsd fel a párod előre! Az anyatej nagyon fontos a kicsinek, ezért legyetekm okosak! Ami meg a családot illeti: ne sanáld, hogy nincsenek ott. Meghittebb kettesben-hármasban és jobban összehoz benneteket az egymásrautaltság. Én más országba mentem férjhez és csak meglátogattak, de az anyósom a közelben él, és jobb lett volna, ha kevesebbet "segít". :)
2011. dec. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!