Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerinted jó lenne ha még a...

Szerinted jó lenne ha még a szülés előtt el lehetne dönteni ki hogy akar szülni (hüvelyi, császár)? Hogy döntenél, és miért?

Figyelt kérdés
Puszta kíváncsiság ha lenne ilyen lehetőség. És nem a vagyonokat elkérő magánkórházakra gondolok,mert ott biztos van "kívánságműsor"!
2011. dec. 18. 14:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt részem a mind a kettőben.2 sima és kettő császár az utolsó másfél hete.Semmi lelki gondom nem volt és testi sem.Programozott császárom volt mioma magas vérnyomás és sterilizálás miatt.Amit én kértem így 37 évesen.Este tízkor toltak be a szobába,reggel 5-kor mentem fürdeni és onnantól kezdve járkáltam nem mondom,hogy nem fájt,de mindent kilehet bírni.
2011. dec. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a kérdés nem az hogy választható legyen-e a szülés kimenetele. Hanem konkrétan a császár válaszhtató lenne-e. Ugyanis ha valaki nem szülhet hüvelyi úton akkor hiába kéri... nekem szerencsére sima szülésem volt.

Mivel gyorsan jött a feje nekem megrepedt a méhnyak és szakadtam belülről fent mindenhol(1 óra varrás). A szülési fájdalmakat és a szülést mégis hang nélkül türtem. Még a szülésznőm is megdícsért. Viszont az utáni való... szőrny volt! nem lehetett felállnom 1 napig mert súlyos vérszegéyn vagyok.

Annyira fájt,belül MINDEN hogy nem tudtam se felülni és wc-re se tudtam menni. Ott sírtam magamban... Így utólag isztonyatosan szégyellem magam, de másnap sírva felhívtam anyukámat, hogy haza akarok menni... (Nem is lakok velük:D) ráadásúl mintha attól megszünt volna a fájdalmam...De aztán 2. napon segítséggel ugyan de elkezdhettem járkálni is és bár nagyon fájt addigra bekértem magamhoz a babámat és a párom is velünk volt reggel 8-tól este 8ig(magán szoba). Így egyre jobban lettem.

EL SEM BÍROM KÉRDEZNI, HOGY EGY CSÁSZÁSROS MIT ÉLHET AKKOR ÁT! De úgy éreztem ha még 1 napig tartott volna, én kiszaladok a testemből! Császárral pedig az az átlagos hogy akár hetek mire felgyógyúlnak a nők.... akinek nem az örüljön.

2011. dec. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Én semmiképp nem akartam császárt, nagyon féltem tőle. Tőlem kérdezték is, amikor felvették az adatokat, hogy mit szólnék hozzá. Mondtam, hogy lehetőség szerint kerüljük el. Állítólag van olyan doki, aki hamarabb dönt a császár mellett, ha az anyuka nem idegenkedik tőle. Szerencsére nekem egyiknél sem merült fel ennek a lehetősége.
2011. dec. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lenne jó(magamból indulok ki).Amikor a 2. babával teherbe estem,próbáltam a magán dokimat győzködni-nő,3 gyerekes anyuka-,hogy beszéljük már meg a császárt.Mindezt úgy,hogy egy gyors-4 órás-sima hüvelyi szülés volt az első.Ne kérdezzétek miért,valahogy úgy gondoltam,a császár kell nekem.A dokinőm persze nem engedett,mondta,hogy ne vicceljek már,ő ezt nem akarja.És milyen igaza volt!3 óra alatt lett meg a 2. baba,nem volt még gátmetszésem se.2 órával a szülés után már sétálgattam,mintha mi sem történt volna.Szeretnénk 3. gyerkőcöt is,most nem merül fel bennem,hogy győzködjem a császárról(ám ha szükséges lenne,természetes állnék-feküdnék-elébe).
2011. dec. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Tutit lepontoznak,egyszer írtam ki én is egy kérdést,azzal kapcsolatban,hogy miért nem lehet választani és ha lehetne melyiket választaná...még jó,hogy a kérdéseket nem lehet pontozni,mert én már mínuszban lennék.


Szóval:kizárólag császár.Anyukám hüvelyi úton szült engem,súlyos problémái voltak/vannak a széklet- és vizelet visszatartással.(gyakorlatilag gyerekként véletlen észre vettem,hogy anyu "pelenkázza" magát, "pelenka" nélkül anyu nem indulhat el sehova,csak olyan helyre tudunk elmenni,ahol indőben van wc stb...) nyilván nem egy kellemes érzés.

Mikor nagyobb lettem,elmondta,hogy miért is van.(sokat kérdeztem,biztosan megunta...)A házaséletük se lett már soha jó.


Lehet mondani,hogy velem úgyse történik meg,meg ez orvosi műhiba ilyesmi,de akkor még nem jelentették fel az orvos,aki azt mondta,hogy "asszonyom ez ezzel jár"

Köszönöm,ebből nem kérek.Anyukám 22 éve küzd ezzel a bajjal,már operálták,kezelték,ő is magát,de még mindig nem jó,azt mondja,de már elég egy normál betét,de azt cserélni kell.


Szóval ez miatt kizárólag császár és ha nekem gyerekem lesz,meg fogom találni azt az orvost,aki vállalja.Szinte bármilyen áron.

Olyan nagyon fontos ez nekem,hogy addig nem vállalunk gyereket(hiába van meg minden) amíg nem találok előre olyan orvost,aki vállalná és megmondja,hogy mennyi.Vagy magánklinika...

2011. dec. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A császármetszés hivatalosan egy NAGY hasi műtét, nem természetes. Szerintem csak indokolt esetben kellene hozzá folyamodni. Régen azért szerették a nők, akik nem rászorultak, hanem kívánságműsorként kezelték, mert fájdalommentes volt, előre kiszámítható a műtét ideje. Ma viszont már lehet érzéstelenítőt kérni hüvelyi szülésre, szóval az egyik indok megszűnt létezni. A másik ok az idő kiszámítása még létező dolog. Szerintem ez a műtét jobban leterheli, mondhatnám roncsolja a szervezetet, mint egy hüvelyi szülés. Sajnos vannak olyan esetek, amikor elkerülhetetlen, téraránytalanság, köldökzsinor hurok a gyermeken, haránt fekvő magzat, farfekvés (nem minden esetben), nőgyógyászati problémák, hüvelyi fertőzés, magzati légzés rendellenessége, szülés megakadása, elégtelen tágulás, és még sorolhatnám. Azok a nők, akik egészségügyi okok miatt szültek így, azoknak csekély százaléka kérte előre. Másfelől régen azok a nők, akik ezen módon szültek vérmérgezésbe meghaltak, és a magzat sem élte túl. Én nagyon örülök, hogy így fejlődött az orvostudomány, viszont a túlfejlődés felé megy, és ez nem tetszik. Amíg lehet szüljön természetes úton a nő, mikor erre nincs lehetősége, mert a magzat, vagy az anya élete veszélyben van, abban az esetben legyen csak művi beavatkozás. Lehet hosszúra nyúlt.
2011. dec. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem lenne jó,mert a császért választottam volna,most viszont már örülök,hogy hüvelyi lett!
2011. dec. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én császárral szültem meg a lányomat. Nagyon féltem tőle de kellemsen "csalódtam benne" nem volt az olyan vészes, mint amire készültem. DE ezt magamtól SOHA nem kérném, hiszen az egy nagy hasi műtét a nőgyógyászat területén. Igen volt lelkileg nekem is részem abban, hogy csalódott voltam ez miatt, de ez nem is akkor jött rám, hamnem akkor amikor a lányom nem úgy hízott, mint az átlag babák és én magamat okoltam ezért és azt magyaráztam magamnak, hogy azért mert császároztak. Persze ennek nincs köze ma már tudom. Viszonylag hamar meg is indult a tejem is.
2011. dec. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem, hogy néhányan miért csinálnak ebből büszkeségi kérdést.Én vajúdtam 10 órát, majd megcsászároztak, mert megfulladt volna a babám. Mikor felébredtem és tudtam h megvan a babám egészségben és függetlenül attól, hogy császár lett
2011. dec. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
a világon a legbüszkébbnek éreztem magam, hiszen kihordtam és életet adtam egy gyermeknek. meg sem fordult a fejemben, hogy most ezért az én teljesítményem kisebb értékű, és ez a virtuskodó felfogás nem is egészséges. tojtam én le h hogyan, csak végre kinn legyen a gyermekem a kezemben!
2011. dec. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!