Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros szülés után mikor...

Császáros szülés után mikor érheti először víz a sebet? Hogy kell tusolni császár után? Te hogy oldottad meg?

Figyelt kérdés
2011. nov. 29. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nekem kb.3 hétig le volt ragasztva,addig csak óvatosan,hogy ne nagyon ázzon el,de 3 hét után már rendesen lehetett.
2011. nov. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem azt mondta a doki, hogy a kórházból való hazamenetel után 2 nappal levehetem a kötést és lehet zuhanyozni, persze minél rövidebb ideig érje víz a sebet, ne ázzon. Lehet szabadon hagyni kicsit, ha felöltözöl tegyél rá steril gézt (bugyi, nadrág ne dörzsölje).
2011. nov. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Jó nagy különbség a két hozzászólás között. Nekem tuti nem volt leragasztva 3 hétig. Tényleg csak napokig. A szülés után 10. napon vették ki a varratokat, utána már semmi nem volt.

2011. nov. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem talán 4 napig volt leragasztva a seb.Tusolni lehetett,ÁZTATNI NEM!!!Tehát konkrétan a sebet mosni nem volt szabad.5.nap a varratot is kivette a dokim(akkor engedett haza a kórházból).Otthon pedig rendesen tudtam fürödni(nem fájt már annyira a seb,tudtam egyenesen menni,és nem húzódott a varrat).
2011. nov. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Lehetőleg minél később és minél kevesebb ideig. Amíg a kötés rajta van, addig meg ne. Akármennyire is csak pár pillanatig éri, az vizes lesz és úgy is marad, amíg meg nem szárad, és addig a seb is nyirkos.

Cica mosdás,én úgy csináltam, hogy a derekamra tekertem egy törcsit, megmosakodtam felül, aztán beálltam a tusolóba és alul is. Amikor már nagyon nem bírtam ezt, egy szacskót ragasztottam a kötésre és így kedvemre fürödhettem anélkül, hogy vizes lett volna a kötés.

De tényleg vigyázz vele, mert ugyan nem törvényszerű, de ha esetleg átázik a kötés és a varrat nagyon nyirkos lesz, szét is nyílhat, ahogy nekem. Úgyhogy az előbb leírtakat én is a rossz tapasztalat után csináltam. Én elég sokáig kötést viseltem emiatt. Meg cserélgetni kellett, nagyon rossz volt.

2011. nov. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem konkrétan leragasztva 3 napig volt, utána csak steril gézlapot raktak a sebre, hogy tudjon szellőzni. 5 nap múlva varratszedés, és mikor hazajöhettem még 1 hétig egyáltalán nem érte víz. Nekem a doki azt mondta, hogy akkor lehet rendesen tusolni, ha leesett a var. Én szivaccsal oldottam meg a fürdést, amolyan cica módra. :)
2011. nov. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

köszi szépen.

Igazából - talán nem voltam elég világos - más az én problémám. Már volt császárom, kb. 7 napig volt hivatalosan leragasztva, de épp valami nagyon xar minőségű ragasztószalagot kaptak, szidta is mindenki, szóval leragasztás után két nappal már csak a szentlélek és a bugyi tartotta a helyén, a doki meg nem akarta újrakötni, azt mondta, jobban járok, ha leveszem és szellőztetem.

NEm is ez a baj. Azért írtam ki a kérdést, mert hamarosan ismét császározni fognak. Nálunk a kórházban altatásban műtenek, a kórszobákban pedig csak WC van és mosdókagyló, tusoló nincs, császár után nem zavarnak tusolni. Ergo, az 1. babámnál nem tusoltam, míg bent voltam a kórházban, hanem próbáltam valahogy túlélni a napokat. Most viszont, ha emeletet is kell másszak, keresek egy tusolót, hogy rendesen meg tudjak tisztálkodni, egyéb emeleteken vannak köztusolók, oda akarok menni, épp mostanában újították fel őket. Csak azt nem tudom, hogy szülés után 2-3 nappal csak cicamosdással lehet tusolni, vagy esetleg alá lehet állni rendesen (a válaszokból az jött le, hogy nem). Tudom én, hogy otthon is lehetne tusolni, meg kibírhatom hazáig, de az első szülésemnél olyan voltam, mint egy élő halott, a fél kezemet odaadtam volna egy becsületes mosdásért (a kagylóban mostam fejet) szülés után, hogy ne érezzem magam annyira lestrapáltnak.


Szóval próbáljam meg tusolóban, nem a víz alá állva, szivaccsal?


Tudom, hülyén hangzik az egész, meg hogy elefántot csinálok a bolhából, de esküszöm, nem emlékszem, hogy tusoltam a múltkor a kórházból hazajőve... Az is igaz, hogy a kórházban állótusolók vannak, otthon meg kádunk van, azt hiszem, beletérdeltem a kádba és úgy mosdottam óvatosan, dehát ezt álló tusolónál nem lehet megoldani...

2011. nov. 29. 14:27
 8/14 ZsZs27 ***** válasza:
100%
??? Ezek szerin, ahány kórház annyi szokás. Nekem, és a szobatársaimnak is (2 hónap alatt volt néhány) levették a kötést a második-harmadik napon. Onnantól hogy nem volt leragasztva, érhette víz, csak utána a varrat miatt óvatosan kellett törölgetni, nehogy kirántsuk a varratot. Sőt, nekünk azt mondták, hogy igenis rendesen tusoljunk.
2011. nov. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hm, érdekes. Kedden császároztak, felszívódó varratot kaptam. Szerdán átkötötték a sebem, és elküldtek zuhanyozni. Érhette víz, de nyilván ne áztassam. Azzal a kötéssel jöttem haza pénteken, azt mondták, hogy majd leesik.... Szombaton búcsút vettünk egymástól, és rendesen zuhanyoztam reggel este, de nyilván nem folyattam telibe hosszú percekig a sebem. Most készülök a következő császárra.... :)
2011. nov. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is állótusolók vannak. Én úgy oldottam meg, hogy kinyújtottam oldalra a kezem, és lezuhanyoztattam. Ugyanígy a másikat is. Mivel nekem azt mondták, hogy egyáltalán ne érje víz, így benedvesítettem a szivacsot, és így mosakodtam felülről. Deréktól lefelé meg ahogy máskor is, vigyázva, hogy ne legyen vizes a seb. Tusfürdő a szivacsra, majd a habot lemostam ill letöröltem a szivaccsal. Persze így is volt, hogy nedves lett a kötés, de akkor szóltam, és hoztak újat. Szerintem neked is mondani fogja a doki/nővér, hogy érheti e vagy sem.
2011. nov. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!