Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki az első két babáját...

Aki az első két babáját viszonylag könnyen szülte, az a harmadiknál mire számítson? Akinek van tapasztalata leírná?

Figyelt kérdés
Köszi
2011. dec. 19. 12:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
ha az elso konnyen megy, akkor nagy az esely arra, hogy a tobbi is, de minden terhesseg mas!
2011. dec. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a harmadik volt a leggyorsabb,épp hogy beértünk a korházba 20 alatt meg volt a babám :)

Hasonlókat kívánok neked is..

2011. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok lemaradt hogy 20 perc :) bocsi
2011. dec. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

Igaz,én még hárommnál nem tartok,de amikor tervezgettük,hogy legyen-e vagy ne legyen harmadik gyermekünk többek közt a szülés részéről is rengeteget olvastam.


Én általánosságban az olvasottakból azt a következtetést vontam le, hogy:

- az első szülés olyan, amilyen, nem lehet megjósolni

- a második szülés, abban az esetben ha az első hüvelyi úton komplikációk nélkül zajlott akkor a legkönnyebb, mert a még már edzett, tanult, elég laza ott ahol kell de elég erős is ahoz, hoy "dolgozni" tudjon

- harmadik és többedik szülés pedig ismét egyre nehezebb (lehet hogy a harmadik még nem, és az sem mindegy mennyi idő telik el a szülések közt), de mivel a méh egyre gyengébb, egyre kisebb erővel tud dolgozni, ezért nehéz a szülés


Hogy mi az igazság ebben azt nem tudom (még).

2011. dec. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Az első babám 4,5 óra alatt lett meg, ami csak azért volt ijesztő, mert azt hittem tovább kell bírnom a strapát, a 2. 3 óra alatt, ez nagyon intenzív volt, a 3. az első fájástól 4 órát tartott. Az első után gondoltam, hogy hamar meglesznek, talán ilyen alkat vagyok!:-) A 4. alig 1,5 óra alatt született, éppen csak beértünk. A 3 kisebb gátvédelem mellett érkezett 4 kilóhoz közeli súlyokkal...
2011. dec. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a 4. volt a legkönnyebb, mire észbe kaptam ott is volt. De. 9-kor NST, 10-kor az eredménnyel együtt megnézett a doki, zárt méhszáj, 11:30-kor az első kósza fájások, 12:53-kor a hasamon a baba, 4 kilóval 50 cm-rel.
2011. dec. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első hosszú volt, a második rövidebb, de fájdalmasabb, a harmadik pedig gyors, de rettenetesen fájdalmas.
2011. dec. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem négy szülésem volt.Az első olyan,mint az első.A második volt a legnehezebb,a harmadik.,mint a villám (fél óra) a negyedik viszont indított volt.Fél óra fájdalom,de az brutális!!!!!
2011. dec. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a választ!

Annyira akkor nem fogok a harmadik szülés miatt parázni kb 2hónap mulva! :)

2011. dec. 20. 20:21
 10/23 anonim ***** válasza:
Én most várom a harmadikat és nagyon kíváncsi leszek, hogy alakul majd. Az elsővel nagyon sokat kínlódtam, 14 óra kemény vajúdás (előtte már 24 órán át voltak összehúzódásaim, de azok jól viselhetőek voltak, a kemény résztől volt még 14 óra). Ehhez képest a második babóm az első fájástól számított két és fél óra múlva a kezemben volt, de sokkal brutálabb fájásokra emlékszem. Persze az is lehet, hogy igaza van a férjemnek, aki azt mondja, az első babónál már gyakorlatilag nem voltam magamnál a fájdalomtól, ezért nem emlékszem. A másodiknál teljesen ott voltam agyban végig, igazából csak az utólsó óra volt brutális, de az annyira, hogy azt hittem, ott pusztulok el. Első babóm 3,8kg, a második 4 kg-al született. Két év volt szinte napra pontosan a két szülésem között. Most a második és harmadik szülés között nem lesz két év. Remélem, gyorsan menni fog. Kicsit tartok tőle.
2011. dec. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!