Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az első szülésem elég nehéz...

Az első szülésem elég nehéz volt, májusra várom a másodikat, félek is egy kicsit. Mi a tapasztalata a többször szülő anyukáknak?

Figyelt kérdés
2009. márc. 26. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, statisztikailag kimutatható, hogy könnyebb a második/többedik szülés. Ez szerintem egy konkrét esetnél nem jelent az égvilágon semmit, nagyobb az esélyed rá, hogy könnyebben tágulsz, hatékonyabban nyomsz, de ennyi, nem lehet tudni.

Ha félsz, akkor szerintem azzal kell és lehet foglalkozni, ha budapesti vagy, könnyen találsz olyan csoportot/szakembert, ahol ezt segítenek kordában tartani.

Én végigrettegtem terhességem 42 hetét (nem a szülés miatt, de asszem mindegy), baromira együtt érzek.

2009. márc. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Minden szülés, terhesség más. Nekem az első szülésem könnyebb volt, mint a második, bár időben ugyanannyi volt mind a kettő:). A másodiknál indított szülés volt (túlhordás miatt)és sokkal intenzívebbnek éreztem a fájásokat és hosszabbnak is.

A hugomnak az első szülése nagyon nehéz és hosszú volt, a második pedig könnyű és gyors.

A sógornőmnek is az első hosszú volt és fájdalmas, a második babával alig értünk be a kórházba:)

Szerintem nem lehet előre tudni.

Könnyű, gyors szülést kívánok Neked, ha eljön az idő:)

Minden jót!!

2009. márc. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek,valamennyire megnyugtattatok.és az eggyütérzés,és jókivánságok is jól estek.Főleg hogy itthon a párom csak hisztisnek titulál.köszi!
2009. márc. 26. 16:47
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi!!

Én tavaly májusban szültem a másodikat 12 év után!

Rám is rámhozták a frászt, hogy ennyi idő után olyan mintha elősször szülnék. Egy fenét!! Olyan szülést kívánok mindenkinek! Oltári könnyű volt, nem úgy mint az első!!

2009. márc. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó! Azt hiszem te fogod a lelket tartani bennünk:)

Egy szintén aggódó második szülés előtt álló kismama!

Mindenkinek könnyű szülést kívánok! (persze magamnak is...)

2009. márc. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm!

És tényleg, ha mindenkinek olyan szülése lenne, boldog lenne!

Az első szülésem után a gátsebem is 1 évig fájt, ennél a szülésnél 2 óra múlva amikor kivittek a kórterembe már ültem, semmit nem éreztem, főként nem éreztem úgy hogy szülni voltam. Komolyan fantasztikus volt!! Legalább ennyire könnyű és gyönyörű szülést neketek!!

Egy 13 éves és 11 hónapos fiúk anyukája!

2009. márc. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10 év van a két lányom születése között. Az első igen hosszúra és nehézre sikeredett, az emlékét úgy elraktároztam, hogy szinte sosem beszéltem róla. Két hete született a kicsi lányom, röpke 4 óra alatt, pedig jóval nagyobb volt mint az első. Úgy fel voltam dobva utána!! Sokkal intenzívebb volt minden, de sokkal gyorsabb is. Kívánom, hogy neked is csupa jó emléked legyen a második szülésedről.
2009. márc. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!!!
2009. márc. 27. 15:38
 9/10 A kérdező kommentje:
jelentem,május 22-én megszültem a gyönyörű kisfiamat,minden rendben zajlott,az első szülésem 18 óra valjúdás volt,most 3 óra.mindenkinek köszi.
2009. jún. 9. 10:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!!

Nagyon gratulálok!!

jó babázást neked!

03.26 17.00-ás voltam

2009. jún. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!