Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mindenkinek van hasmenése...

Mindenkinek van hasmenése szülés előtt pár nappal? Mennyi idő telik el kb a hasmenés és a szülés beindulása közt?

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 08:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Valahol azt olvastam, hogy ha azonosítatlan hasmenés van, akkor 12 órán belül nagy eséllyel kezdődik a vajúdás (észrevehető része, a fájások) A lenti is ezt támasztja alá. Nincs mindenkinek egyénként.


[link]

A szülés megindulása előtti hetekben, napokban zajlik a korai vajúdás, amely hatására sokszor fájdalomérzet nélkül vagy a jóslófájásokra egy-két ujjnyira kinyílik a méhszáj. Ekkor a fájások általában rendszertelenek, de rendszeresek is lehetnek, ám nem tartanak 30 másodpercnél tovább. A korai vajúdás szakasza jelentkezhet különböző tünetekkel, mint például hát-, deréktáji fájdalom, menstruációszerű görcsök, esetleg hasmenés, melegségérzet.

2009. máj. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a megelőző napokban nem volt hasmenésem. Viszont éjjel, mikor beindult a szülés a fájásokkal, akkor hasmenésem is volt. Bár az az igazság, hogy nem volt vészes, talán max. 3-szor mentem el wc-re.

Szóval szerintem egyénfüggő.

2009. máj. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert külföldön szülök, és itt nincs beöntés, mert úgyis van természetes tisztulás. Legalább is ezt mondják.


Köszi a válaszokat.

2009. máj. 19. 08:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt semmi.Szombat hajnalba elfolyt a magzatvíz és kész.De aznap éreztem magam a legjobban egész terhesség alatt,és akkor éjjel aludtam a legjobban.
2009. máj. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia,

nekem hajnali 5-kor szaladnom kellett a wc-re,hasmenésem lett,akkor még nem volt semmi más jele a szülésnek,így nem is gondoltam,hogy arról lehet szó.

még elmentem nyugodtan tusolni..

aztán 6 körül már a fájások is beindultak,nagyon gyorsan tágultam,és 07.40-re meglett a kisfiam...

beöntésre már nem volt idö,de így nem is kellett.

orvosom szerint villámszülés volt.pedig az elsö terhességem.

nálam a természet tényleg megoldotta.

reméljük Neked is!

2 hós baba anyukája

2009. máj. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Húúú ez az utolsó nagyon szimpatikus lenne. Én is így szeretnék. :-)
2009. máj. 19. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!