Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki mikor indult, vagy indul a...

Ki mikor indult, vagy indul a kórházba?

Figyelt kérdés
azt gondoltam, már csak a legutolsó pillanatban megyek, és akkor megúszom talán a lese tojnak szitut..., már van két gyerekem, nagyjából gondolom mikor mi történik, a másodikkal is csak 2 percesekkel mentem, tök jó volt, négykor szülőszoba hétkor gyerek. tudom , hogy nincs két egyforma szülés, de így tervezem. mi a véleményetek?
2009. máj. 21. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én 5 perceseknél indultam, reggel 5:30-ra értünk a kórházba és 6:10-kor született a kislányom :-)) Második baba, jött ezerrel, még épp beértünk.. Ja, és a kórházban még 5 percesek voltak a fájások, csak egész a végén lett sűrű, egybefüggő a fájdalom.
2009. máj. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát igaz nekem nincsenek tapasztalataim még de anyukám velem is és a húgommal is kb. hajnal 1-kor indult otthonról(kb. fél órás út) és én 2:30-ra a hugi pedig 3:30-ra kint voltunk. Abban reménykedem, hogy én is így szülöm meg a babáimat.

16 hetes kismama

2009. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
7 kor mentünk be 5 perces fájásokkal és 14-ó-ra lett meg törpilla.Nem sietett!
2009. máj. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Éjjel 3ra értünk be, úgy hogy 1kor keltem, azóta sem tudom hány percesekre. Fél 4kor már szoptattam 1. babámat :-) Azt se tudták mi van, a szülésznő problémázott, hogy márpedig értékelhető NST kell, meg zuhanyozzak le, a dokim meg leüvöltötte a fejét, hogy majdnem kint a baba feje, hozza a cuccokat, aztán nyomjunk... Vicces szitu volt, már amire emlékszem:-)

Én sem mennék be korábban, csak el ne késs:-)))

2009. máj. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én sem mentem be korán.Még a lányomat is elvittem oviba 8 órakkor pedig hajnal 2 kor már tudtam,hogy szülni fogunk,mert elment a nyákdugó és a tágulásos vérzés éppúgy megmaradt,mint a lányomnál előtte 4 évvel.Olyan 10 körül mentünk be és fájásaim sem voltak szinte.A szülésznő azt írta hogy keményedéseim vannak,mert fájásokat nem mutattam.Ezek után kiderült,hogy vannak,mert az nst mutatta.Mire az orvos megvizsgált 4 ujjnyira voltam kitágulva.Pikk-pakk megszületett a fiam.És az egészből csak a tolofájást éreztem és nem kaptam semmi fájdalomcsillapítót.Nos...én is azt mondom otthon vajudok korházban szülök!
2009. máj. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
én az 5 perceseknél indultam be még otthon lomoltam fürdés ilyenek de éreztem valami nem jó beértünk 14:40kor megindultak az egypercesek hívták az orvosomat az azt mondta ilyen nincs hogy 5 perces után 1 perces nem is jött vissza 15:17kor vittek a szülőszobába és 15:50kor született a lányom.tehát én is csak később akartam indulni de aztán még majdnem el is késtem:) ilyen könnyű szülést kívánok neked is
2009. máj. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
jólvan, örülök, hogy nem egyedül gondolom így. köszi a hozzászólásokat, mindenkinek minden jót!
2009. máj. 22. 12:14
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is így terveztem, eüs barátnőm is mondta, hogy ha nincs gond, akkor minek sietni. Fájdogálni otthon is tud, ott legalább tv is van :-)))

Sajna előre egy héttel befektettek, úgyhogy nem tudtam megúszni a tortúrát.

Nagyon irigyeltem azt az ismerős csajszit, aki már úgy jött be, hogy csurdogált a magzatvize: neki aznap este babája volt, engem meg egy hét után császároztak.

Addigra merő ideg voltam odabenn.

Én azt mondom, ha a terhességed alatt nem volt semmi gond, akkor ne siess befelé.

2009. máj. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Első baba, 5 perces fájásokkal mentem be a kórházba, még 1-2 órát ráértem volna :)

De neked ez a 3. babád lesz, azért az más!

Egy ismerősöm a 3. babáját otthon szülte meg a fürdőkádban :) Jöttek a fájások, mire kiértek a mentők, ő már túl volt az egészen :) Nem volt vele semmi baj, már tudta, mi a dörgés.

2009. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem az elso babaval is egy percesekkel sikerult beerni, ami vegulis jo volt, de akkor elegge ketsegbe voltam esve miatta, hiszen elso szulesem volt.

Masodik babanal mar biztos, hogy ot perc alattival fogok indulni.

Nalam amiatt tortent ilyen sietosen, mert magzatviz folyt el eloszor, bementunk a korhazba, megvizsgaltak, kenetet vettek. Mondtak, hogy nincs fertozesem, zart vagyok, nincsenek fajasaim, egy napont belul ebbol nem lesz szules, menjunk haza aludni.

Igy tettunk. De epp hogy hazaertunk jott az elso fajas. Majd a masodik. Majd a harmadik. Kiderult, hogy harom perces fajasaim vannak. Majd jottek a ket percesek. Akkor beparaztam, betelefonaltak es azt mondtak, hogy ezek nem lehetnek ket percesek, valamit beneztem, fekudjek le aludni.

Telefonon keresztul majdnem megfolytottam valakit. Nekem senki ne mondja, hogy vajudasnal ket percessel le lehet fekudni aludni.

Mindegy, elindultunk, nem erdekelt mit mondanak, mire kiszalltam az autobol mar minden percben jott, mire felertunk es megvizsgaltak jott a nagy riadalom, ugyanis mar teljesen ki voltam tagulva.

Talan fel orat voltam bent mielott a fiam kibujt.

Izgalmas volt, de jobb volt igy, mint fel napot bent vajudni.

2009. máj. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!