Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van ha elfolyik a víz, és...

Mi van ha elfolyik a víz, és nem tudok azonnal kórházba menni?

Figyelt kérdés
Csak egy példa, hogy mondjuk éppen hajat mosok, és ugye csurom vizes hajjal nem mehetek be. Amúgy rengeteg hajam van, lassan szárad. De lehet bármi, a lányomat is fel kell öltöztetni, megvárni amíg ideér érte apósom vagy anyósom, stb. Meg ki tudja mi lehet. A kórház nekünk 5 percre van, viszont gondolom aki másik városban szül az sem percek alatt ér be.
2011. okt. 27. 08:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
amikor elfolyt a magzatvizem, felhívtam a szülésznőt, ő mondta, hogy nyugodtan zuhanyozzak le, készülődjek, de ráérek komótosan. A kórház 5 percre volt nálunk is, 1 óra múlva értünk be és még 12 órán keresztül nem történt bent semmi, mert nem voltak fájásaim. Persze felvették az adataimat, volt nst, de ennyi. Tehát nem kell annyira kapkodni, van még idő tenni-venni. Nyugodtan szárítsd meg a hajad, vagy várd meg az anyóst.
2011. okt. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem bőven lesz időd megszárítani, de hidd el, az sem fogja érdekelni a dokikat, ha esetleg vizes marad és csak egy törölközőbe lesz becsavarva a hajad. A szülés fontosabb, a hajad majd megszárad :) De ha ilyen előfordulna, mindenképp csavarj rá törölközőt, meg ne fázzon a búrád!

Nekem egyik nap elkezdett szivárogni, szabályosan 1 napra rá indultak a fájások.

2011. okt. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem éjjeli fél 2-kor folyt el a magzatvíz, és 3 után pár perccel értünk be.Nekem azt mondták, azért 2 órán belül menjek be.Én is még borotválkoztam, hajat mostam minden, direkt nem siettem.A második szülésnél azért lehet előbb bemegyek:)

Tehát annyi időd lesz nyugi:)

2011. okt. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A sógornőm mind a két gyerekkel megreggelizett, bement a kórházba a lábán és 1 óra múlva kint volt a 4,65kg gyerkőc. Kb a magzatvíz elfolyása után 2 órával.
2011. okt. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem 15-kor folyt el a magzatvíz, 20 perc alatt beértünk, ctg-re tettek, mondtam, hogy már 2-3 percesek a fájások, székelési ingerem van, megvizsgált az ügyeletes doki, addigra már 3 ujjnyira nyitva volt a méhszáj. Rögtön szülőszoba. Mire 5-re beért a dokim, addigra már papírvékonyságú volt a méhszáj, nem sokkal utána már a tolófájások jöttek, de nem ment le a baba, nem illeszkedett be, a szívhangja esni kezdett. Így sürgősségi császár lett, 18:40-kor emelték ki a babát.

Minden szülés más, de arra nem lehet alapozni, hogy másnak milyen volt. Lehet, hogy a tied is extra gyors lesz. Én jobban éreztem magam, amint odaértünk, és szakszerű kezekbe kerültem, eszembe se jutott, hogy éppen nem frissen mosott a hajam.

2011. okt. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsónak pontosítanék, nem úgy gondoltam, hogy elfolyik a víz, aztán gyorsan megmosom a hajam, hogy jól nézzek ki, hanem hogy már csurom víz a fejem és közben folyna el. És a kérdés is arra irányul, hogy benne vagyok valamilyen folyamatban, amit nem tudok azonnal félbehagyni.
2011. okt. 27. 15:06
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat kicsit megnyugodtam :) remélem inkább fájásokkal kezdődik a szülésem, ahogy az első is.
2011. okt. 27. 15:07
 8/14 anonim ***** válasza:

Én 30 km-re lakok a kórháztól mégis úgy tervezem ha elfolyik a magzatvíz még lezuhanyzok ha kell borotválkozok is és úgy megyek be sőt ha apa nincs itthon még a szomszédnak is szólni kell,én bízom benne hogy lesz rá időm hiszen ahogy tájékozódtam mindenkinek volt.Első baba.

üdv 36hkm

2011. okt. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
szia! én 50 km-re vidéken lakom a kórháztól ami Bp-n van! a fiam délig oviban van a férjem fent pesten dolgozik :) apumék szintén pesten vannak, anyósom nem tud vezetni és pesti :) szóval így 34-hetesen én is gondban vagyok hogy fogom én ezt megszervezni ha éppen reggel jön a babóca :) kocsim mondjuk van de nem biztos hogy fájások közepette szívesen vezetnék - főleg ha dugó van akkor az amúgy 1 órás út- akár 2 órás is lehet! totál para vagyok emiatt de remélem esete indul be... erre próbálok koncentrálni :)
2011. okt. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan végigcsinálhatod, mert nem valószínű, higy pár percen belül szülni fogsz. Nekem pl 13 óra múlva bújt ki a babám.

Lezuhanyozni szerintem hülyeség, mert a víz folyamatosan folyik amíg meg nem szülsz, és úgyis trutyis leszel.

Az utolsóna üzenném még, hogy nyugodtan hívhatsz mentőt, ha elfolyik a vized és senki nincs aki bevigyen.

2011. okt. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!