Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magánklinika vs. állami...

Magánklinika vs. állami kórház (fogadott orvos)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Terhességem nagyon elején vagyok még,mivel sokáig nem itthon éltem,ezért nincsen nőgyógyászom és abszolút nem ismerem a szülészeteket sem.

Esetleg szült vki Telkiben/Róbert Klinikán/Dr Rose-ban?Szakmailah mennyivel jobbak ezek az intézmények?Sajnos elég sok rémtörténetet hallani a közkórházos szülészetekről.Páromnak olyan egészségbiztosítása van,amely fedezné a magánklinikát is.

Várom tapasztalataitokat,véleményeiteket!


2012. jan. 2. 23:11
 1/8 alaszka ***** válasza:
Szakmailag valószínűleg semmivel sem jobbak, mint az államiban...Viszont a pénzt elkérik. Én államiban szültem, ha megtehettem volna sem mentem volna magánklinikára, viszont az államikban is vannak úgynevezett vip szobák, ha kényelmet akarsz, meg jó ellátást, és ott is fogadhatsz meg saját dokit, szülésznőt.
2012. jan. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A "szakmailag jobb" alapján elősorban azt értettem,hogy természetes szülés/gátvédelem pártiak,és azt veszik figyelembe,ami babának/mamának a legjobb.

Olvasgatva látom,hogy van pár intézmény,amit ajánlanak itt a fórumon is(pl.Szent István,Imre),az egyik barátnőm pl.az Imrében szült fogadott dokinál/szülésznőnél,és úgy vágtak neki,hogy 3 hónap után is szenved...

Talán ilyen egy magánintézményben nem fordulhatna elő.Kevesebb a páciens,jobban tudnak a kismamára figyelni.Arról nem is szólva,hogy nem igazán tiszták a viszonyok,mit lehet csinálni,ha pl a fogadott dokid a szülés utolsó 10 percére jön be?Vagy hibába van fogadott dokid,ha pl.a csecsemősök,az ügyeletes személyzet iszonyúan bunkó..

2012. jan. 2. 23:24
 3/8 anonim ***** válasza:

A doki azért az utolsó 10perce jön be, mert felesleges lenne többet ott töltenie...persze közben néha benéz és megvizsgál.

A szülésznő az aki veled van, segít, és a gátvédelmet is vele kell megbeszélned, hozzáteszem az sok mindenen múlik, hogy sikerül-e vagy sem.

Én az Uzsokiban 4kilós kisfiút szültem, első szülésem volt, fájdalomcsillapítás nélkül, de gátmetszéssel, semmi bajom nincsen azóta sem, mintha nem is vágtak volna...


Szóval a Te döntésed, hogy mint választasz, de szerintem semmivel nem jobb egy drága magánklinika, mint egy jól megválasztott orvos, és akár szülésznő egy állami intézményben.

Ráadásul én úgy hallottam ezeken a helyeken előszeretettel császároznak meg, még akkor is ha felesleges, csak, hogy kerüljék az esetleges kockázatot, hogy bármi baj történjen, szóval pont ők nem a természetes szülés hívei...

2012. jan. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
.
2012. jan. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én az Istvánban szültem-2x-fgadott dokival,és szülésznővel.Gátmetszést 1x sem csináltak,epidurált a nap 24 órájában tudnak adni(bár én nem kértem),szakmailag a toppon vannak(a csecsemősök is).Az én dokim is csak az utolsó fél órában volt ott,igaz,még így sem volt rá semmi szükség(a gátvédelmet a szülésznő végzi).Én amniocentézisen voltam a Telkiben,de szülni nem mentem volna oda.Különben már szinte mindenhol van VIP szoba,amiért ugyan fizetni kell,de apuka is bent maradhat éjszakára is,van hűtő,tv,stb.Szakmailag azért nem gondolnám,hogy jobbak,mivel konkrétan az én doktornőm is dolgozott/dolgozik a Telki kórházban,ennek ellenére az Istvánban is vezet szüléseket.De ezzel sok orvos így van.
2012. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves Utolsó,véletlenül nem Bábinszki Ágota volt az orvosod?Nagyon szimpatikusnak tűnik a Doktornő,holnap megyek hozzá.

2012. jan. 3. 12:27
 7/8 anonim ***** válasza:

ezen mi is sokat filoztunk a férjemmel, ő egyértelműen magánt akart, én nem voltam benne biztos + nekem a nődokim csak magánban vállal szüléslevezetést és ugye ő is ontotta a rémhíreket, meg marketingelt a privát szoba stb mellett. végül a 30. héten váltottam dokit, választottam szülésznőt és a jánosban szültem. gátmetszés nélkül, totál szép szülőszobán és profi kezek között.

Vip szobát nem akartam, és nem is bántam meg. Nekem plusz jól esett látni, h szobatársak is ugyanúgy vannak, kibeszéltük milyen volt a szülés, ki hogy tusol, pisil, kakil. elsőre nagyon romantikusnak tűnt a mmagános családi szoba, de végül nem hiányzott h nincs ott a férjem és nem látja reggel a véres lepedőm, és az elgyötört kialvtlan fejem és a babót is csak utolsó éjszakára tartottam bent a szobában, addig kellett a pihenés és a feltöltődés. a csecsemősök meg lehet, hogy nem túl pátyolgatósok, de 3 napot ki lehet bírni, ha kérdezel segítenek, és a szobatársak meg erre is jók, h kibeszélheted az esetleges dérelmeidet velük.

ui: én is azt hallottam, h magánban ggyakoribb a császár - egyszerűbb, és az első dokimnál a szülésmegbeszélésen alapként hangzott el az első babás gátmetszés is. pedig én intim tornáztam és gátmasszíroztam bőszen. Ezek alapján kerestem az új, kicsit fiatalabb, alernatívabb megoldás párti dokit. Nekem bejött, pozitívan gondolok minden pillanatára.

2012. jan. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az 5. válaszoló vagyok.Nem,nekem a Szőczei Beáta volt a dokinőm(most is).
2012. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!