Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 36-hetes pocis vagyok! (elsö...

36-hetes pocis vagyok! (elsö baba) Tényleg az első baba sokára születik meg és nagyon fájdalmas?

Figyelt kérdés
NAGYON FÉLEK,LASSAN ITT AZ IDÖ!NEKTEK HOGYAN MENT?
2009. máj. 22. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem mindenkinél más. Az én babám nem jött később, viszont sokáig tartott nagyon. A sógornőm babája viszont "pillanatok" alatt megvolt.
2009. máj. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 1. baba, 6 óra alatt született az első fájástól az utolsóig. Csak tartogasd majd az erőd a kitolásra,akkor lesz rá nagy szükséged. Ne izgulj, szinte maguktól alakulnak majd az események!!
2009. máj. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyén és gyerekfüggő. A barátnőm 2,5 óra alatt végzett a vajúdással együtt, nekem 20 óra volt. Változó, de ne félj tőle! Az a legzseniálisabb benne, hogy nem fáj állandóan, hanem a fájások között vannak szünetek, van idő pihenni. Annyira egyébként nem fáj, mint amennyire félnek tőle és amilyen rémmeséket lehet hallani a szülésről. És hozzátenném, hogy teljesen normál úton szültem a fiamat, 39cm volt a fejkörmérete, szóval nem volt kicsi. Nem kértem fájdalomcsillapítást sem és mégis már akár azonnal szülnék mégegyet, pedig még csak 6 hónapos a kicsim. De ha nagyon félsz a szüléstől, akkor kérj eda-t, akkor nem érzel állítólag semmit. Könnyű szülést kívánok!
2009. máj. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

JAJJ NE MÁR!!!

Én is elöször szültem és túléltem és már nem is emlékszem tisztán, de az biztos hogy 6-ot is szülnék ha nem kéne 9 hónapig terhesnek lenni. Ne izgulj. Barátnőm is így félt és másfél napig vajudott. Én nem féltem, sőt, vártam és nagyon fájdalom nem is volt. Nekem úgy volt hogy este hajmosás borotválkozás volt. Megsimogattam a pocakom és mondtam a babócámnak hogy mostmár jöhet mert rendbe raktam magam. Hajnalban elfolyt a magzatvíz 3:15-kor Letusoltam és összepakoltam még a papucsot meg ami még nem volt berakva a csomagba mint tusfürdő, fogkefe. Mosolyogva bementem a kórházba a férjemmel aki ki volt bukva hogy én ott poénkodok és nem a megszokott filmbeli vajudással szenvedek a hátsó ülésen. Én is meg voltam lepődve. Megvizsgáltak beöntést kaptam ami nem olyan rossz mint gondoltam. 8-9 óra körül kezdődtek a fájásaim rögtön 1 percesek azt mondta a doki még hajnalban hogy estére lesz meg. A legnagyobb fájások közben is poénkodtam , majd értem egy edát ami azt jelenti hogy 1 órás "szenvedés" után indult be a szülés és eda alatt pihiztem. Tehát nekem a kitolási szakasz majd 2 órás volt, de hidd el nem a szülés a legfájdalmasabb dolog a világon . Nekem rosszabb volt a varrás utána mint maga a szülés. 3 külső és 17 belső varrattal bármikor újra szülnék. Barátnőm mikor elöször szült 1 óra alatt megvolt a babája pedig normál méretű volt a baba ő pedig egy 155 cm-es csaj aki vasággyal 40 kg és terhesség alatt 20 kg- ot szedett fel. Ha nem félsz tőle nem fogja az agyad blokkolni a tágulást és sokkal könnyebb lesz. Minnél jobban félsz annál tovbb fog tartani és fájdalmasabb is lesz.

Drukkolok neked. Egyébként is minden szülés más.

4 hós baba ancija

2009. máj. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A lényeget kifelejtettem. 13:15-kor megszületett a nagyfiam 3500 gr-mal. Ja és a férjem nem merte elvágni a köldökzsinort így megkérdeztem elvághatom-e én. Így én vághattam el ami szerintem elég vicces.

Majd írj hogy hogy sikerült ha az eszdbe jut. Bár nem baj ha nem mert lesz elég dolgod. pihenj sokat míg van rá időd!

2009. máj. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
oké megirom!nem felejtem el!köszönöm aranyos vagy!!
2009. máj. 22. 15:52
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha félsz tőle, csak leblokkolódik benned az egész folyamat.

Próbálj meg egyáltalán nem gondolni a szülésre, max. a kisbabádra hogy milyen aranyos lesz, milyen jó lesz együtt stb.

Én egyáltalán nem féltem a szüléstől, fogalmam se volt mire számítsak mert nekem még csak jóslóim se voltak.

5 óra volt vajúdással együtt a szülésem, nagyon gyorsan meglett a baba pedig első gyermek:)


2 változat van, ha mondjuk 10-12 órás a vajúdás akkor sokáig tart úgy érzed, de a fájások között kcisit tudsz pihenni, ellazulni.

Nekem mivel gyors volt, ezért olyan hirtelen értek össze a fájásaim hogy el se hittem, de ennek meg az az előnye hogy hamar meglesz!!

Ne aggódj minden oké lesz!! Mikor már ott vagy úgyis tudod h rajtad múlik a dolog és megtáltosodsz hidd el:)

2009. máj. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 óra alatt született meg a babám (első). Fájt, fájt, de én azt hittem, hogy rosszabb lesz.

Valahogy az egésztől sokkal jobban féltem, mint amilyen végül lett. Ha tudom, hogy ilyen lesz, nem félek előre feleslegesen :) :)

2009. máj. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig készülj fel a legrosszabbra. Nem riogatni akarlag, de talán akkor kellemesen fogsz csalódni. Nekem reggel 5:00-kor kezdődtek a fájások, ami még nem volt vészes. Bementem a kórházba, és rögtön befektettek a vajúdó szobába. 10:00-kor megnézett a dokim, de semmit nem tágultam. Tök zárt volt a méhszájam. Elrepesztette a magzatburkot, és akkor kezdődött kegyetlenül a fájás. Du. 1-kor császároztak, mert akkorra sem tágultam semmit. A babám lábára tekeredett a köldökzsinór, emiatt nem tudott lejönni. A császár egy megváltás volt!

Könnyű szülést kívánok!

2009. máj. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon hamar ment. REggel 9-kor elment a viz, délre meglett a pici lány gátmetszés,és minden más ilyen dolog nélkül! NE félj, bármi is lesz, gondolj arra,ez életed legszebb napja lesz!! könnyü szülést!!
2009. máj. 23. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!