Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Túlhordás, érett és meszes...

Túlhordás, érett és meszes lepény, óriási babaméret mellett sokszor mégsem indul be a szülés, pedig elvileg a test tudja a dolgát, miért?

Figyelt kérdés

Vagy nem úgy van programozva az anya teste és a baba is hogy nem elég kihordani, életben is kell hogy maradjon?

Ha letelik az idő, és már helye sincsen a babának (de tényleg szó szerint), és a lepény sem funcionál igazán, akkor a test mégis mire vár? Mi blokkolja a folyamatokat?


2012. jan. 6. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

A test évente-másfél évente egy gyerek kihordására alkalmas és képes. Ha ebből egy-kettő elvész, hát belefér a természetnek a hibaszázalékába, attól még a faj fennmarad.

Az már más kérdés, hogy nem szülünk 12-16 gyereket, így nekünk nagyonis fontos, hogy az az egy (kettő, három, néhány) életben maradjon.

2012. jan. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A test nagyon sokszor nem tudja a dolgát. Ez nem érv. Ezer meg egy oka lehet, amitől nem indul be spontán a szülés.
2012. jan. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Ha a test mindig tudná a dolgát, és sose csúszna hiba semmibe, akkor pl daganatos betegségek sem volnának. Meg génmutációk sem. Az evolúció szintjén kell ezt nézni, nem az egyén szintjén.
2012. jan. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se indult, be. Végig hüvelyi szülésre készültem. Aztán mikor már elhagytam a 40-dik hetet, és 33 héttől erősen jóslóztam, még visszatartáson is feküdtem benn, elkezdte pedzegetni az egyik doki, hogy ennek a gyereknek , már rég el kellett volna indulni.. valami oka van.... ekkor fordult meg először a fejemben valami baj van. Végén hiába indítottak semmi, majd császár lett 41 hetesen, persze addig kézi vizsgálattal próbálták többször beindítani.. Magas egyenes tartásban volt a gyerek, be volt akadva a buksija, ezért nem tudott lecsúszni, azt mondta a szülésznőm, hogy hiába vajúdtam volna, és tágulok ki akkor is császár lett volna... ez csak 1 eset a sokból.
2012. jan. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 krisztivan ***** válasza:
100%
Túlhordtam(40+10nap)nagy babám volt(4430gr,61cm)tökéletesen működő méhlepény,2 ujjnyira nyitott méhszáj.Mégis meg kellett inditani mert nem akart jönni.És ami érdekes volt hogy a fiam bőre egyáltalán nem volt ázott,pedig az szokott lenni túlhordáskor.Nem akart még kijönni és lehet még 1 hetet bent lehetett volna de akkora mérete volt hogy nem vártuk meg a szülés beindulását.Hüvelyi szülés volt.
2012. jan. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit szeretnek tisztazni, hogy a 40 het plusz par nap meg nem tulhordas, a 40 het plusz ket het csupan terminus tullepes, ami egy teljesen normalis dolog, mert ugye a gyerek altalaban 40 het plusz/minusz ket hetre szuletik meg, tehat mondjuk 41 hetesen beindulo szules epp olyan normalis jelenseg, mint egy 39 hetesen beindulo.

Betoltott 42 hettol beszelunk tulhordasrol.

Azutan mar mindenkeppen inditjak.

A 40-42. het kozotti inditas orvostol es korhaztol fugg, meg attol, hogy van-e ami indokolja. Ha minden szuper, a baba jol van, a lepeny mukodik, anyuka jol van, stb, akkor meg lehet varni a spontan szulesre. Ha valami nem jo, akkor inditanak. De van, hogy nincs ok es akkor is inditanak.


Egyebkent az elso valaszolo jol irta le a lenyeget sajnos, a termeszet nem ugy alkotta sem az embert, sem mas elolenyt, hogy minden egyes utodunknak kotelezoen egeszsegesen es elve kell megszuletnie. Tudom, hogy ez rosszul hangzik, de most ne az erzelmi oldalat nezzetek, hanem ugy altalanossagban.

Ezert jo, hogy vannak orvosok es segitenek, ha kell (neha akkor is egyebkent, ha nem kell) es igy elve, egeszsegesen szulethetnek meg azok a babak is, akik mondjuk inditas hianyaban meghaltak volna az anyamehben, mert nem indultak volna el maguktol, vagy azok, akik joval korabban erkeznek, meg azok a picik is, akik huvelyi uton nem tudnanak megszuletni es csaszarmetszesre van szukseg.

2012. jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem sem indult be, és annyira éretlen volt a méhszájam, + zavaros víz, hogy végül császár lett belőle. Akkor kiderült, mi volt az oka. 10cm-es ! volt a köldökzsinór, így nem tudott "lejjebb jutni" a babám, és nem indult meg a szülés sem.
2012. jan. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezért örülök hogy ezt az oldalt olvasom! Jó , értelmes, és reális válaszok is vannak ! /Bocs az offért!!!/
2012. jan. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!