Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első vagy második császár...

Első vagy második császár könnyebb?

Figyelt kérdés

az első sürgősségi,a második programozott lesz..2év a kettő között.. a második jobban fáj? nehezebben gyógyul? ki hogy élte meg?

nekem sok minden miatt megváltás volt a császár,csak a felkelés,lefekvés volt nehéz,de nem volt vészes,kb 3hét után már meg se éreztem..


most mire számíthatok?


2009. máj. 23. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:

az első császár nem tervezett volt. beindított szülésként kezdődött, ám 20 óra alatt, míg tágulni kellett volna és fájásokat kellett volna éreznem, én csak aludtam. úgy éltem át az egészet, mint aki jól bealtatózza magát. nem tudni miért reagált ílyen furán a testem, de 21 óra elteltével 3 újnyira tágultam, és nem bírtak ébren tartani, kezdett elmenni a baba és az én pulzusom is. iszonyúan fáztam, császár után 4 órával 3 takaró alatt majd megfagytam.a sebem nem fájt, még aznap egyedül elmentem zuhanyozni, másnap már törökülésben fejtem a tejet.

a 2.császár programozott. gyorsan megvolt a műtét, bár nem igazán akart kibújni a baba. megszenvedett vele a doki. kaptam vizeletfestést, mert egy kicsit ez a rész is meg lett gyepálva. itt sem a sebem fájt, hanem belülről a gyomrom és a bordám. annyira fönt volt a gyerek, és olyan nehezen jött ki, h iszonyú fájdalmat hagyott maga után.de másnap már törökülésben fejtem, sőt lementem a 3.-ról a kantinba kávézni.

szerintem ne izgulj. az első pár mozdulat a rossz. rájössz arra újból, h milyen mozdulatokkal tudsz felülni úgy h a legkevésbé fájjon. viszonyítási alap megvan. ha az első nem volt vészes, miért épp ez lenne a rossz?

2009. máj. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én a másodikat sokkal könnyebben "zsebre" tettem. Pedig egyik sem volt programozott. Az elsöt beindították, a második magától indult. Mindkettönél ugyanannyit vajúdtam, s mégis. Én két dologra tippelek. A második szülés elött akupunktúrára jártam. A kínaiak szerint ez segíti a szülést (hát ebben nem igazán segített) illetve a szülés utáni felépülést. Lehet, hogy van benne valami. De ami sokkal fontosabb: Itt van a 3 éves kisfiam. Ilyenkor nem hagyhatja el magát az ember annyira, illetve igyekszik felépülni.
2009. máj. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!