Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyik a magzatvíz...

Ha elfolyik a magzatvíz rögtön menjek a kórházba vagy várjam meg míg elkezdődnek a rendszeres fájások? Első babás,37+4hetes vagyok jóslófájásokkal.

Figyelt kérdés
Előre is köszi!
2009. máj. 24. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Én úgy tudom, hogy ha elfolyik a magzatvíz azonnal indulni kell a kórházba.


Üdv

2009. máj. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Ha elfolyik a víz, akkor azonnal. Ha már ténylegesen azok a fájásaid lesznek, azt onnan lehet tudni, hogy veszel egy kád fürdőt és ha utána is megvannak az ötperces fájások, akkor irány a kórház. Ja, még lehet egy pohár borocskát is elkoryolgatni, mivel a lényeg, hogy ellazulj! Sok sikert!
2009. máj. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Magzatív elfolyás után menni kell!
2009. máj. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Ha elfolyik a vized, indulj ne várj semmire. Fertőzést kaphat a baba ha sokat vársz. Persze addig semmi baja nem lesz amíg egy gyors zuhanyt megereszetesz és nyugodtan bemész a kórházba, nyugi.
2009. máj. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Még annyit, hogy ha elfolyt a magzatvíz, akkor nem szabad járkálni, lehetőleg feküdni kell, ha nincs autó, inkább hívj mentőt, mert ha még nem illeszkedett be teljesen a baba feje, de elfolyt a magzatvíz, akkor a köldökzsinór előre eshet, beszorul a feje és a medencesontod közé, és akkor akár meg is fulladhat a baba.

Nekünk ezt mondták a szülésfelkészítőn.

És mikor szültem, és már a kórházban voltam ,mikor elment a magzatvizem, nem is volt szabad felkelnem, míg a baba feje be nem illeszkedett, pedig annyira jól esett volna a járkálás, de még wc-re sem mehettem ki egy darabig.

2009. máj. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Én felhívtam a dokit (bár tudtam a választ), azt mondta, hogy akkor lassan be kellene kocogni (100 km-re lakok tőle), de nem kell kapkodni, nyugodtan készülődjünk össze.

A hivatalos válasz: ha a magzatvíz elfolyt, akkor 24 órán belül ki kell jönni a babának (ha nem magától, akkor erőszakkal..., azaz császárral).

Szóval ráérsz, de azért menni kell, már ne indulj nyaralni :-)

2009. máj. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Igen az utolsónak teljesen igaza van! Nekünk is azt mondták az előkészítőn. Még gyors zuhany, hajmosás SE, uzsgyi a kórház. Fent említett okok miatt.
2009. máj. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Előző vagyok ismét, csak elfelejtettem, hogy a fájásoknak ilyen esetben nincs nagy jelentősége, vagy megjönnek közben, vagy nem. Ha igen, akkor jó, ha netán nem, akkor majd bent megindítják.
2009. máj. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Menni kell, de nem kell rohanni. Nálunk 12 órát mondanak a magzatvíz elfolyása és a baba megszületése között. Nekem fél óra híján volt meg, mégis fertőzést kapott a babám-Zuhanyra van idő, de nem szabad a fájásra várni.
2009. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Miért is lettem leszavazva??? 4.vagyok.
2009. máj. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!