Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés vagy nem?

Apás szülés vagy nem?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy 35 éves férfi kommentjét más kategóriában, hogy a férfiakban megváltozik valami, amikor látják hogyan születik meg a baba. És hogy ez nem tudatos, hanem tudatalatti.

Ti mit gondoltok? Tényleg jobb ha nem nézi végig a férfi a szülést, hanem csak a "végterméket" (nem negatív kifejezésnek szánom!) látja?


28/n


2012. jan. 11. 14:02
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, sokan mondják, hogy ha nem néz "oda" közben, hanem az anya fejénél, kezénél marad, akkor nem lát semmit, és nem változik semmi.


Én 3-szor szültem, a férjem csak a vajúdás alatt volt velem, utána kiküldtem (előre megbeszélten). Én nem szerettem volna, hogy szenvedni lásson, mert szépíthetjük akárhogy, a gyereket először kézbe venni csodálatos, de maga a szülés egy borzalom, szenvedés, egy teljesen kiszolgáltatott állapot. Nekem nem volt arra szükségem, hogy ebben az orvosokon, ápolókon kívül bárki is osztozzon.

2012. jan. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
60%
Ott van a baj ha anyuka úgy éli meg a szülést hogy borzalom, meg egyebek. Két kórházi szülésem volt, mindkettő csodálatos élmény volt. Bármikor mennék újra. A férjem mindent látott, mondhatni majd fellökte az orvost, hogy először lássa a babánkat. Azóta sincs semmi gond köztünk emiatt.
2012. jan. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
50%

Őszintén szólva, én nem kockáztatnék. Már beszéltünk, hogy apás szülés legyen-e, vagy sem, de végülis arra jutottunk (vagy inkább csak én), hogy nem. Lehet, hogy nem hagyna benne nyomot az élmény, de inkább hagyjuk. Nagyon nem szeretném, ha emiatt eltávolodna tőlem. Én nem (csak) a gyerekei anyja akarok lenni hanem a NŐ is, akit feleségül vett.

És ha ennek az az ára, hogy nem lesz bent, akkor az az ára. MÉg így is lehet rá esély, hogy "megundorodik", vagy éppenséggel egy szentnek képzel, akihez hozzáérni sem szabad, nem hogy incselkedni vele...


Végeredményképp: nem.

2012. jan. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
64%
Két gyerekem van, a férjem nem akart bejönni és én sem vágytam egyáltalán ilyenre, hogy ott legyen. A pár az összetartozását szeretetét máshogy és máskor is kifejezheti. Szülés közben a saját szervezetedre kell koncentrálnod az orvos (bába) utasításaira és a születendő bébire. Ez az én véleményem. 39N
2012. jan. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
79%

Én meg pont a fordítottja vagyok. Nekem fontos volt,hogy ebben a helyzetben a sok "idegen" között, ott legyen ő is. Akire támaszkodhatok. Ahogy ő is mondta,hogy nem akarja,hogy egyedül "szenvedjek", ő abba belehalna,ha nem lehetne ott, hogy segítsen. Már amennyire tud. Szóval van ilyen is.

Nálunk semmiben sem befolyásolta a további szexuális életünket, ugyanolyan jó, mint előtte. Viszont még a mai napig sokszor elmondja,hogy mennyire tisztel,amiért megszültem a fiunkat!:)

2012. jan. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
85%
Szia!Szerintem férfi válogatja.Az enyém bent volt nem a premier plánba nézte végig hanem a fejemnél.Akkor ment közelebb mikor szóltak készüljön jön a baba mert a köldögzsinort ő végta el.Akkor épp látta hgy kicsúszik a fiúnk de benne egy hatalmas élmény lett semmi negatív.De viszont a családba van rá példa akki undorodott az egészről csupa negatívat mondott róla még a szülésem előtt!Aztán párom azt mondta lesz ami lesz ha ma már van rá lehetőség hogy bent legyen ő bent akar lenni.Egy a lényeg hogy párod döntsön!!!Mond el neki hogy ha kicsit is úgy érzi hoyg ez nem megy neki akkor kint várjon,meg amúgy is közbe kimehet ha úgy érzi hoyg neki ez sok.Te meg ne érezzd magad akkor rosszul neked úgyis más dolgod lesz akkor:))Segíteni nagyon nem tud az enéym végig sajnált én meg nem győztem mondani neki hogy fejjezze be inkább ne szóljon semmit csak csöndbe simogasson:))Sok sikert
2012. jan. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
71%
Az én férjem nagyon örül, hogy bent volt mindkétszer. Nem változott benne semmi negatív irányban, sőt inkább jobban szeret azóta.
2012. jan. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
69%

Én nem akartam, hogy bent legyen, a szülést mindenképpen egyedül kell véghezvinned, saját erőből, senki sem tudja helyetted megcsinálni, max. ha kinyomja belőled az orvos a babát vagy ha megcsászároznak. De ez egyébként egyszemélyes munka.

Szerintem gondold át, hogy más esetben, ha pl. beteg vagy, mekkora segítség a férjed, a tettek embere-e vagy megnyugtat-e ha ott van, vagy csak zavar. Eszerint döntsél.

2012. jan. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem inkább csak a férfi hozzá állásán múlik. Az én férjem nem kérdezte meg, hogy ott lehet e a fiúnk születésénél, hanem kijelentette, hogy ott lesz, hisz az ő gyereke is. Mindenben részt vett, mindent megnézett. Még a varrás után is, a placentát is, sőt nálunk az ágyra szerelt vérgyűjtő edény is véletlenül leesett és állítólag úgy nézett ki a szülőszoba, mintha disznóvágáson lettünk volna. Ettől sem lett rosszul, csak nevetett rajta. A szexuális életünk jobb, mint valaha, mindenkinek azt mesélte, hogy hülye aki ezt kihagyja, mert élete élményét veszíti el. A férjemet sosem láttam sírni, de akkor amikor a kezébe adták a fiát láttam.. és bízom benne a második fia is ezt a reakciót fogja belőle kiváltani. Most újra várjuk a második kisfiúnkat és ismét azt jelentette ki, hogy ő ott lesz, semmiképpen nem hagyná ki.
2012. jan. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
79%

Én a férjemre bíztam a döntést. Először azt mondta, nem akar bent lenni (nem indokolta, én meg nem feszegettem, az ő döntése, az ő indokai).

Aztán az ismerősi körben született néhány baba a miénk előtt, és az apukák mondták a férjemnek, hogy a gyerekük születésénél bent lenni milyen nagyszerű érzés volt, és nem szabad kihagyni. Ezek után az én párom azt mondta, ő bejön velem, de megegyeztünk, hogy ha nem bírja, akkor megy ki, amikor szeretne.

Végig bent volt velem (a fejemnél állt) és azóta is büszke erre az egészre.

Hozzáteszem, én annyira magamon kívül voltam, hogy fel sem fogtam, kik vannak körülöttem, csak azon igyekeztem, hogy mielőbb meglegyen a picurkánk.

2012. jan. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!