Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés vagy nem?

Apás szülés vagy nem?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy 35 éves férfi kommentjét más kategóriában, hogy a férfiakban megváltozik valami, amikor látják hogyan születik meg a baba. És hogy ez nem tudatos, hanem tudatalatti.

Ti mit gondoltok? Tényleg jobb ha nem nézi végig a férfi a szülést, hanem csak a "végterméket" (nem negatív kifejezésnek szánom!) látja?


28/n


2012. jan. 11. 14:02
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
53%
Nálam természetes, hogy bejön velem, hisz ketten csináltuk... Az elsőnél pár hónapig nem akart bejönni, de aztán úgy döntött, ott lesz! Most várjuk a másodikat és megint először azt mondta, hogy ő nem jön be... Na erre mondtam, hogy ugye nem gondoltad komolyan? Erre megváltozott megint a véleménye és jön másodszorra is. :)
2012. jan. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
83%

Az Úrral tökéletesen egyetértek. Egy érett! igazán felnőtt! férfi így gondolkodik. A többi csak gyenge mese és kifogás...

Én Párom ugyanezen a véleményen van, nem kényszerítettem, hogy ott legyen, végig bent volt, mikor kibújt a kislányunk könnyes szemmel álldogált ott, azt sem tudta, hogy törölgesse. Imádtam..

A házas élettel kapcsolatos c@r kifogásról csak annyit, hogy Nálunk olyannyira tökéletesen működik azóta is minden, hogy már három hét után újra próbálkoztunk, jelenleg 7 hónapos a Manókánk, de már 10 hetes a Pocaklakó.

Amelyik kapcsolat a szülés miatt siklik félre, ott már egyéb más komolyabb problémák is voltak.

Nem igaz, hogy 100-ból 2 férfi van bent szívesen. Nálunk az ismeretségi körben szinte mindenhol (ahol nem volt császár) bent voltak a férfiak, és mindegyik nagy-nagy örömmel beszél róla azóta is.

Sokszor olvasom itt, hogy "ne lásson így szenvedni, úgy szenvedni". Könyörgöm!!!! Az ilyen Nők ennyire nem bíznak a Párjukban? Meg kell magukat játszani??? Mire ez a fene nagy öntudat? A holtomiglan holtodiglan nem csak arról szól ám, hogy minden jóban együtt leszünk. Én örülök Neki, hogy mi BÁRMIKOR számíthatunk egymásra, akkor is ha betegek vagyunk, akkor is, ha nagyon fáj, akkor is ha minden gyönyörű! Sajnálom azokat, akik nem tudják milyen ez...

2012. jan. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
76%

Én az összes szüléses sztorit végigbőgtem.:)

Nálunk az a helyzet, hogy a párom az első pár hónapban azt mondta, hogy nem szeretne bejönni, mert zavarná, hogy látja, hogy szenvedek és ő nem tud segíteni ezen. Aztán folyton változott a véleménye, de most, hogy a vége felé járok, kértem, hogy döntse el, hogy szeretne-e jönni vagy sem, mert máskülönben megkérem a húgom vagy az anyukám, hogy legyen ott mellettem. Azt mondta ott lesz és szerintem igazán egy érzelmileg felnőtt férfiként viselkedett.

Látom rajta egyébként, hogy micsoda harcok dúlnak a lelkében, mert még az is felfoghatatlan számára, hogy hamarosan apa lesz, aki felelősséggel tartozik. Sajnálom is szegényt, de azt gondolom, hogy ezeket a harcokat egyedül neki kell megvívnia.

Szóval nekem fontos az őszinte támogatás, én soha nem hagynám magára őt egy kiszolgáltatott élethelyzetben és azt gondolom, hogy ezt én is viszontvárhatom, de természetesen figyelembe veszem az ő ellenvéleményét is.

Hát így állunk, meglátjuk a végére mi kerekedik ki belőle.

33 h km

2012. jan. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm tényleg mindenkinek, igazán hasznos olvasni őket. :)
2012. jan. 12. 09:11
 25/41 anonim ***** válasza:
74%

Az a személy ki biológaig férfi csak és nincs ott vele,mikor közös gyermekük születik, háááát......

Na ők, nem is emberként tekintenek párjukra, csupán egy biológiai robotot látnak bent. Mos, főz,takarít, kaját hoz,szül,gyereket nevel és kiszolgál, és persze este hancúr, mert a másik fél kívánja. Bele sem gondol, hogy elfáradt, kimerült. Elvárja, hogy szemrebbenés nélkül végigcsinálja az egészet mosolyogva. Elvárja, mikor beteg, párja mellette legyen és ápolja, visszafelé szülőszobán ezt nem kapja vissza a nő (nem minden esetben) jönnek az ócska kifogások. Kérdésem. Ha látja, hogy a párját elüti egy kocsi és összetörve jajveszékel, elmegy onnét az ideális férfi????? Ott sem tud neki érdemben segíteni. ott is láthat nyílt sebet vért szenvedést stb. Szóval hölgyeim, kérdezzék meg ezt a párunktól, ha ki akarja magát húzni, a szülésről.

2012. jan. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
76%

22-es válaszoló vagyok. Nekem hajnalban pont ugyanez jutott eszembe, ami az utolsó válaszadónak. Annyi minden történhet az életben sajnos. Jöhetnek még súlyosabb, rosszabb helyzetek, mint a szülés. Ezek a férfiak, akkor is ott hagyják majd vérbe fagyva a párjukat? Csak mert Ők nem bírják a vért? Jöhet egy súlyos betegség, ne adja az ég le is bénulhat egyikünk. Na akkor már nem is lesz olyan nagy a szerelem? Természetesen ilyesmiket sem magának, sem másnak nem kíván az ember, de nem tudhatjuk mi vár Ránk.

A libásnak meg üzenem, hogy igenis "dicsekszem" vele, hogy apás szülés volt, mert büszke vagyok a Páromra, hogy saját akaratából volt bent, és hogy nem futamodott meg a kritikus helyzetben sem, és tudom azt is, hogy bármi történhet Vele, én Rám már mindig minden esetben számíthat majd. Én csak egy ilyen férfival tudom biztonsággal megalapozni a jövőnket. :)

2012. jan. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Vannak férfiak, akik egy véres tampontól is hányingert kapnak, és alapvetően finnyásak...na ők nem valók a szülőszobába. Az én férjemnél nem volt kérdés, hogy jön-e, ő követelte, h jöhessen és hatalmas segítség volt nekem, h ott volt velem.Mindent látott, azt is, ahogy varrtak... Nem nagyon van olyan nap, mikor ne emlegetné, hogy mennyire jó érzés volt ott lenni.
2012. jan. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Ja, előző vagyok...tök mindegy, h a fejednél áll-e, úgyis lát mindent...
2012. jan. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy a varrást meg a vágást látná a fejénél de lehet....
2012. jan. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
93%
Még nem szültem,de határozottan állítom,hogy ha eljön az idő,akkor egyedül kell és fogom végigcsinálni.Én olyanfajta vagyok,hogy azt sem szeretem,ha a párom látja hogy szenvedek,legyen szó csak egy sima influenzáról mondjuk.Előbb kérném meg anyukámat vagy a nővéremet,hogy legyen velem,mint a páromat,mert én is sok ilyet hallottam,ami a kérdés lényege is.És szülés közben szeretnék magamra koncentrálni.Én nem fogok megsértődni ha a párom,csak a "végterméket" látja.Édesanyám is kibírta mindkettő szülését egyedül,és nővérem is mindkettőt,szóval én is ki fogom.Meg nem a semmiért van a természetben, a kultúrákban minden úgy kitalálva,hogy ez a "nők dolga".Persze ez nem ítélkezés,mielőtt támadnának bárkik,csak vélemény kinyilvánítás :).De ha valakit az nyugtat meg,hogy a párja vele van,akkor hajrá,nincs azzal baj.
2012. jan. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!