Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés vagy nem?

Apás szülés vagy nem?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy 35 éves férfi kommentjét más kategóriában, hogy a férfiakban megváltozik valami, amikor látják hogyan születik meg a baba. És hogy ez nem tudatos, hanem tudatalatti.

Ti mit gondoltok? Tényleg jobb ha nem nézi végig a férfi a szülést, hanem csak a "végterméket" (nem negatív kifejezésnek szánom!) látja?


28/n


2012. jan. 11. 14:02
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
79%
Hm..Azért még annyit hozzátennék,hogy véleményem szerint a szülés azért komolyabb dolog,mint hogy elvágjuk az ujjunkat.Vakbélműtétnél sincs bennt velünk a párunk.A másik a finnyás pasikra vonatkozóan: nővérem párja nem bírja nem hogy a szüléssel,de még a menstruációval kapcsolatos dolgokat sem.És,hogy miért? Hát "csupán" azért lett finnyás,mert 14 évesen végignézte nyomorult,hogy vetél el otthon a fürdőszoba padlóján az anyja.És annak ellenére,hogy egyik gyermekük születésénél sem volt bennt még talpig férfi.Hát szerintem előbb át kell beszélni ,hogy esetlegesen mért nem akar a férfi benni a szülésre és nem rögtök lefikázni,meg ˇmegfenyegetni",hogy azt ugye nem gondolja komolyan,hogy nem megy be!Mert a fenyegetés,érzelmi zsarolás miatt szülésnél bennt lévő /magától persze nem akaró/férfinek majd elmegy a kedve a nőtől,mert ugye ő,a férfi igazából nem is akart bennt lenne,de bennt kellett,hogy legyen.
2012. jan. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
50%
Kedves utolsó! Mielőtt kritizálsz, te is inkább tudakolodj! Mivel az én kommentemet kritizáltad... Hogy megkérdeztem a páromtól, hogy tényleg nem akar bejönni? Nem ismered őt, sem engem. Ő csak kényelmi szempontokból nem akart bejönni, semmi más problémája sincs a szüléssel, akár a menstruációval kapcsolatos dolgokkal. Ő csak lusta!!! Az elsőnél is magától döntött végül úgy, hogy bejön, a másodiknál meg szerette volna kihúzni magát alóla, mert az első kicsit hosszú volt és fárasztó... Amúgy ha egy pasi amiatt elfordul egy nőtől, mert látja megszülni a saját gyereküket, akkor szerintem ott valami baj van... A gyermek születése csodás dolog!!!! Amúgy nincs semmilyen problémája a páromnak az első szülés óta, sőt!!! Ugyanannyira tekint nőnek, he nem még jobban!!! :))
2012. jan. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Értelmezd is amit olvasol! Bocs,amúgy nem fikázódni akartam,csak nem volt egyértelmű amit és ahogy írtál,szóval ezért meg bocsi mégegyszer.
2012. jan. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Nem haragudtam meg, csak egyedül én írtam ilyet, ezért magyaráztam el nálunk miért volt...
2012. jan. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Értem,értem.Én meg sajna egy ilyen példát hoztam,hogy nem csak finnyásság kérdése az egész,ahogy nálatok sem az volt.
2012. jan. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

ajjaj. Az újszülöttet, mi még tán pár perces, "végtermék"-nek titulálni?

A "nem szültem még de ha ott leszek" először essél túl egyen, csak akkor látod reálisan a dolgot, nem fikcióra felépíteni a teóriád. Kicsit olyan az egész, hogy ragaszkodsz a közvetlen családodhoz, jobban mint a párodhoz, valószínű nincs is. A fájdalmat, és szenvedést, úgy értelmezed mintha, elítélendő és büntetendő lenne.

Ha mikor te pl beteg vagy ,influenza vagy szülés, te eltolnád a párod magadtól. Ez eredményezheti, hogy akkor old meg magad és otthagy.

2012. jan. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván.De azt is eredményezheti,hogy tiszteletben tartja a döntésem,hm,erre nem gondoltál? Igen,anyám megszült,táplált,felnevelt,velem volt ha beteg voltam,ő tudja milyen ez,előtte nem kéne feszengenem.Igen,elméletben beszélek,de gyakorlatban mint írtam is, anyu is kibírta apu nélkül a szülést,és nővérem is sógorom "asszisztálása" nélkül.De sokan itt csak azt veszik ki ebből amit ők akarnak látni.Én nem támadom azokat,akik a párjukra támaszkodnak szülésnél,csak azt írom le,hogy én ezt nem tennéd.De sokan már támadnak,holott én csak a véleményem mondtam el.
2012. jan. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy az újszülött nem "mi",hanem "ki",mivel,hogy személy.És nem ítélem el a fájdalmat,csak szeretem egyedül megélni,ha muszáj már megélni.De akkora butaságot sem hallottam,hogy valakit azért hagyjon el a párja,mert nem mehetett be a szülésre,viszont olyat már igen,hogy azért hidegültek el,mert a férfi már nem kívánta a nőt,mert mint ahogy a kérdező is kiírta ,"valami megváltozott".És lehet támadni,a véleményem ugyanez marad.
2012. jan. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
70%

Pasi 34 éves vagyok

Mai napon 2012.01.24.-én 06:45kor megszületett a kisfiam.

Csak annyit a témához, hogy mint korábban írtam. Ott a helye a párnak is és ne hadija magára, mikor szül.

Én ma bent voltam a szülőszobán, mindent végig néztem, ahogy szenvedett, kitágult, a kis feje ahogy előbukkant,ahogy a válla előjött a csípője a kis lábai. Ahogy a kis szájából,nóziából kiszívatták a folyadékot, ahogy kinyomta a méhlepényt, amilyen roncsolást csinált a kisfiunk, ahogy varrták a feleségem. Láttam fejrészről, láttam lábrészről, tiszta vér volt, csúnyán szétrepedt, varrásnál asszisztáltam, fertőtlenítőt öntözgettem a vattákra. És meg kell mondanom életem legszebb napja volt ma. Azt mondják, csodák már nincsenek. Én ma megtapasztaltam, hogy igen is vannak. Elmondhatom, ott voltam a kisfiam első levegővételénél. Engem szaros láncal sem tarthattak volna kint a váróban. S megundorodás? Pf egy anya kimondhatatlan szenvedésen megy keresztül, s nem törődve azzal, hogy megsérül, alakját elveszti. Szóval hatalmas áldozatot vállal. És a legkevesebb tőlük pasiktól, hogy olyankor mellette legyünk, segítsünk, vízes kendővel töröljük meg izzadt homlokát, arcát. Ez a minimum. Igen is az anyákat maximálisan tisztelni kell, feltétel nélkül tisztelni, nem megundorodni.

Na befejeztem és indulok a kórházba babázni. További szép napot mindenkinek :)

2012. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Gratulálunk és kívánunk sok-sok boldogságot!!!!:))
2012. jan. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!