Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szép, természetes szülés-hol?

Szép, természetes szülés-hol?

Figyelt kérdés

Várom javaslataitokat,olyan kórházat keresek,amely nem csak felszereltségben,hanem "fejben",felfogásban is modern,ahol a szép,természetes szülést támogatják gátvédelem pártiak:)

Köszönöm szépen!


2012. jan. 10. 23:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj az offért, de mintha magamat olvasnám, 5 évvel ezelőtt:))


Aztán lett azóta két csodálatos szülésem, igaz normál szülőszobában, minden bordásfal meg labda, meg medence és egyebek nélkül, gátmetszéssel (gond nélkül gyógyult, pár órán belül már simán ültem, mozogtam). Nincs csodálatosabb élmény az életemben. Két külön kórház, orvos, és szülésznő stb. Szóval egyáltalán nem úgy ahogy gondoltam. Tudod főleg egy gyerek után rájön az ember, hogy voltaképp mindegy hogy zajlik az a pár óra, mert az eredmény olyan csodálatos, hogy mindent megér.


Kívánom hogy találj olyan helyet amit keresel, de ne feledd hogy ez csak néhány óra az életedből, és nem ezen múlik a jövő.

Boldog babavárást, és gyors, könnyű szülést kívánok!

2012. jan. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Szia,


köszi szépen a választ:)Egyáltalán nem "off", sőt:)

Valóban igazad van,az a legfontosabb,hogy a baba egészéges legyen,és valóban ez a világ legcsodálasobb élménye:)---tudom:)

Én is szültem már egyet,nem itt Magyarországon.5 éve,23 évesen épphogy párom elcsípett egy holland munkát,kimentünk,egyetem után,nemsokára kiderült,az is,hogy babánk lesz:)Most,hogy 24 hónapra szintén,egy munka miatt visszaköltöztünk,kiderült ismét baba lesz:)Úgy látszik mi csak így tudunk költözni:):)

Szóval 5 éve iszonyú fiatalon,"választott orvos/szülésznő nélkül,Kelet-Európaiként,idegen helyen,eléggé csóróként iszonyúan szép szülésem volt:)Nem arra gondolok,hogy szép volt a szülőszoba,mert igen,igen ki volt festve,káddal,mindenféle alternatív dologgal,stb(ami nyilván pénz kérdés).De,az a felfogás,hogy láthatatlanul ott volt a személyzet,hogyha fejen állva vajúdok és szülök,akkor is támogattak/segítettek volna.

Én akkor nem igazán készültem a szülésre,úgy gondoltam,természetes folyamat(az is volt:)),nem készültem gátvédelemre,nem vittem olajat,nem ittam málnalevél teát,nem tornáztam stb..,és nem is szóltam,hogy én úgy szeretném mégis,a szülésznő és az orvos(akikkel korábban nem is találkoztam) természetesnek vette,hogy nem vágnak,nem is repedtem,pedig 3900gr-os,57cm-es volt a lányom:).

Na most,itt Mo-n ,iszonyú pénzek fizetésével-jó ha találok ilyen helyet,orvost/szülésznőt.

És igen,szeretém,ha másodjára is így tudnék szülni,mert már megtapasztaltam,hogy nem,ami nálunk "alternatív" az máshol természetes.

2012. jan. 11. 00:05
 3/29 A kérdező kommentje:

Jó sokat írok:)

Még annyit,hogy elég elkeserítő az itteni helyzet.

Anyagilag megengedhetnénk magunknak egy magánklinikát,de ahogy olvasom-hallom ott még inkább rutin a császár.

Állami kórházakban pedig nagyon nehéz olyan helyet találni,ahol kifejezetten gátvédelem pártiak,lehetőség van pl. állva szülésre is,az egyéb körülményekről,a tízezres-százezres "fekete"pénzekről nem is beszélve...

Ugyanezzel együtt nagyon csodálkozom a fiatal nők-anyukák hozzállásán,hogy ezt,hogyhogy nem követelik meg pláne,ha fogadott orvosuk van,neadj Isten magánklinikán szülnek..Nálunk,Hollandiában tuti közfelháborodás lenne,a rutin gátmetszés miatt,egyszerűen nem lenne nő,aki odamegy szülni,tönkremenne a kórház.

9 hetes vagyok,adtam magamnak a 20.hétig haladékot:)ha addig semmit nem találok,32.hét környékén visszamegyek amsterdamba szülni..

2012. jan. 11. 00:18
 4/29 A kérdező kommentje:

Hogy árnyaltabb legyen a kép:

A csecsemőhalandóság Hollandiban magasnak számít,minden második nő otthon szül,és ha kórházban szeretnél szülni az 50%-át kell kifizetni.Csak,hogy ott sincs "kolbászból a kerítés"

2012. jan. 11. 00:24
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a második szülésem volt szép, pedig indítani kellett magas vérnyomás miatt.

Én az ÁEK szültem, egy fiatal orvosnővel, neki is 2 gyereke van már. Amikor kellett ott voltak, amikor nem, akkor láthatatlanok. 37 héten, egészséges kislányom született, gátvédelemmel. Az orvos mindennap bejött megnézni, pedig péntek este szültem, szombat-vasárnap nem volt benn dolga, csak miattam jött. Hétfőn jöhettünk haza.

A csecsemős nővérekről inkább semmit nem mondok, de ha első babám lett volna, bizony bajban lettem volna.

A pic-orvosok kedvesek, segítőkészek voltak, amikor megszületett a lányom, az első vizsgálatok után, még a szülőszobai megfigyelés alatt szóltak, h be fog sárgulni, kékfényezni kell. Első 2 nap, szinte végig inkubátorban volt, csak szopizni hozták ki. Mág nem volt 2 napos amikor már tudott szopizni valamennyit, és úgy jöhettünk haza, h már szépen beindult a tejem is, és a picike lányom is ügyesen evett.

2600 gr, 52 cm volt

2012. jan. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Szia!


Első vagyok megint. Igen, érthető, hogy ilyen tapasztalatok után, újra erre vágysz. Én azt tudom tanácsolni, hogy ne kórházat keress, hanem orvost, és szülésznőt, aki ilyen szellemben kíséri a szülést, mert ezek a dolgok 99%-ban nem intézmény, hanem személyfüggők. Nekem mindkét szülésemnél sikerült találni olyan orvost, és szülésznőt, aki messzemenőleg támogatott. Az már nem az ő hibájuk volt, hogy sajnos 2 hét túlhordás után elment a magzatvíz, és nem indult be a szülés, így indított lett. Utána jött a kislányom mint a gyorsvonat, (3 óra alatt meglett, az 1. fájástól), így hiába próbáltuk a gátvédelmet, kellett egy kis vágás, de mint írtam maximum a viszketés volt kellemetlen ahogy gyógyult, más gondot nem okozott. Hagytak nyugodtan vajúdni, igaz feküdtem, de nem is esett jól más, hiába volt ott a labdánk, eszembe nem jutott ráülni, mert jobb volt az ágyon. Második szülésemnél észrevétlen tágultam 4 cm-t, aztán elment a magzatvíz, de megint nem indultak be a fájások, úgy látszik én ilyen típus vagyok. :) Minimális rásegítéssel (oxitocin) 2,5 óra alatt megszületett a lányom, a gátmetszés kb fél centi volt, mert kezdtem repedni, és egy öltés. Itt a dokit nem is láttam, csak az utolsó 10 percben. A szülésznő végig velünk volt, és segített. Minden percét imádtam mindkét szülésemnek. Bármikor szülnék újra.


Szóval első körben az orvossal próbálj beszélni, és keress szülésznőt, mert rajtuk múlik minden.

Szép szülést neked!

2012. jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Szia,


Én a János kórházban szültem, választott orvossal és szülésznővel, gátmetszés nélkül. Gátolajat, homeo bogyókat vittem, használtunk, megbeszéltük előre, hogy nekem ez fontos és nekik is alap volt. Szép szülés volt, háborítatlan, nyugis, csendes.

Annyi, hogy a beöntés alap, burokrepesztést is csináltak, valamint szülés után minden gyereket betesznek pár percre inkubátorba - amíg téged megmosnak, megvizsgálnak stb. Engem ezek nem zavartak egyáltalán, de van aki számára így már nem teljesen "természetes".

2012. jan. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Szia! Budapesten Szent István (vagy Imre?) kórház. Tudom, így kérdőjelesen nem nagy segítség, de azért akartam mindenképpen megírni, mert igenis van ilyen végre Magyarországon is! Sajnos még gyerekcipőben (én az egyik megyeszékelyről a 40 km-re lévő kisvárosba kell menjek szülni, ha háborítatlan szülésre vágyom), de van. A kulcs a háborítatlanságon van. Néhány weboldal, ahol ezzel kapcsolatban tájékozódhatsz:

[link]

[link]

Sok sikert a keresgéléshez és jó babavárást!

2012. jan. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Hát a Szent Imrés orvosokról is volt már negatív vélemény is. Ott is emberfüggő a dolog.
2012. jan. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Én kétszer szültem Szent Imrében Dr. Tasi Róbertnél- nagyon jó doki is volt, és nagyon jó felfogású kórház, pl nem vágnak gátat, tényleg csak ha szükséges. Nagyon jó szülésznő ott a Kondor Kata, elég ha pl őt megfogadod a szüléshez, de őt időben kell. Még a Kecskemétiné Vera is nagyon jó választás, és a Tasi dokinak is van egy szülésznője, valamilyen Éva, de nem kötelező őket együtt választani. Sőt, egyátalán nem kötelező választani se dokit se szülésznőt. De az Imrében sokan választanak csak szülésznőt pl.

Nekem szimpi volt, hogy nem kötötték be rögtön szülésnél az oxit, hagytak a maga természesen módján vajúdni, burkot repesztettek ugyan-ami nem fájt- de ha úgy akarod azt sem csinálják. Főleg a második szülés volt nagyon szuper, elsőnél mondjuk nálam kellett gátmetszés, de másodjára már nem. :)

Szép szülést kivánok neked, és a Kondor Kata szülésznőt nagyon ajánlom a figyelmedbe!! :) [link]

itt van neki elérhetősége pl.

2012. jan. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!