Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem lehet természetes...

Miért nem lehet természetes úton is szülni fájdalomcsillapítással? Ha császároznak akkor meg nem árt az érzéstelenítő?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

?


Kórháza válogatja, hogy kérhetsz e fájdalom csillapítót vagy nem.


3 szülésen vagyok túl, mindenféle fájdalomcsillapító nélkül.

2012. jan. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
A fájdalomcsillapítótól nem érzed mikor kell nyomnod, nem érzed a fájásokat, ezért nem adják minden esetben!
2012. jan. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
En ugy tudom, hogy a legtobb korhazban lehet kerni. Korhaza es aneszteziologusa valogatja, hogy mennyire erzestelenitenek el. En ugy tudom, hogy mas tipusu fajdalomcsillapitot hasznalnak a t. szuleses edanal es mast csaszarnal, de az biztos, hogy mas-mas mennyisegben. Valamennyit enyhit a fajdalmon, de en pl. ereztem a tolofajasokat, tudtam, mikor kell nyomni.
2012. jan. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Mi van?????

Ha kérsz, akkor kaphatsz pl. EDA-t, én is azzal szültem az elsőt. Úgy adagolják, hogy a kitolás idejére már ne legyen hatása, tehát igenis érzed a tolófájásokat! De az EDA-ra leginkább elhúzódó szülésnél, lassú tágulásnál lehet szükség, egyébként tényleg felesleges. Én 22 órát vajúdtam, ebből 8-at 5 perces fájásokkal és bizony a 18. órában már iszonyú fáradt voltam. Akkor ajánlották fel az EDA-t, hogy azzal pihenhetnék egy kicsit és lenne elég erőm a kitoláshoz. Így nyertem 3,5 órát, amikor a 10-es skálán 9-esnek érzett fájások lecsökkentek 2-esre és azalatt az idő alatt annyival tágultam, mint előtte a 18 óra alatt összesen.

A 2 babámnál már nem volt rá szükség, mert egyből 10 perces fájásokkal indult az egész és a burokrepesztés után 2 órán belül megszületett a kisfiam :) Akkor eszembe sem jutott, hogy bármit is kérjek, mert tök gyorsan ment.

De az elsőnél valószínűleg császár lett volna az eda nélkül.

Amúgy asszem van még valami bódító gáz, vagy mi, amit be kell lélegezni, de az nekem elég durvának hangzik. Oké, az eda sem piskóta :)

Szóval, ha szükség van rá, akkor nyugodtan kérj, amúgy viszont felesleges.

2012. jan. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is így van akinél látszik hogy a vajúdás kezdetétől lassacskán halad a tágulás de anyuka meg kimerül (hiszen nem alhat nem ehet nagy többségében) meg pszichésen is fogy az energiája ott nagyon jó lehet az eda, barátnőmnek is volt, ő is erről számolt be hogy sokkal gyorsabban haladt a tágulása onnantól hogy megkapta és nem kaparta a falat 10 órán keresztül.

Nekem nagyon gyors szüléseim voltak (az első 5 óra volt kitolással együtt amiből 3-at otthon voltam mert azt hittem ráérek még bemenni) mire bementünk látták hogy gyorsan halad a folyamat és idő meg értelme se lett volna már az edának más meg nem volt.

És ezután következő 2 szülésemnél meg már eleve úgy voltak ha először ilyen jól sikerült akkor most is menni fog.

Én ezt így nem hallottam hogy ártana a babának az eda szóval szerintem az sokkal jobban árt ha mondjuk megreked a szülőcsatornában mert anyuka már olyan fáradt hogy világáról nem tud (pl. oxigénhiány stb.)

2012. jan. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet fájdalomcsillapítóval szülni természetes úton..

Én mind a kettő gyermekem EDA-val szültem,de nem azért kaptam mert nagyon fájt vagy sokáig vajúdtam(lányom 3,fiam 3:50 perc alatt lett meg),hanem mert elfolyt a magzatvíz már majdnem teljesen és nem tágultam..EDA beadása után a 6. fájás már tolófájás volt,most a fiamnál.A lánynál már nem emléxem de ott is hamar ment.És nem én kértem hanem a doki jött és mondta hogy ezzel felgyorsíthatjuk a tágulást mert szövet és izomlazító hatása is van a fájdalom csillapítás mellett.

2012. jan. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz, hogy tolófájás alatt miért nem lehet fájdalmat csillapítani? Mert eléggé félreérthető a kérdésed. Ha erre gondolsz, akkor az a válasz, hogy azért nem lehet fájdalmat csillapítani amikor már nyomod a babát, mert akkor nem érzed, mikor kell nyomnod. A vajúdás alatt, a tágulásnál ott kérhetsz fájdalomcsillapítást. Egy császár ugye teljesen más, ott neked nem kell csinálnod semmit, érzéstelenítenek ugye, mert hogy fájna baromira, mégiscsak felvágják a hasad. Kiveszik a gyereket, nem neked kell kinyomni.
2012. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én úgy szültem, hogy a kitolásnál totál be voltam edázva, mert császárra vártam és mondhatom hogy lehet tudni mikor kell nyomni, mert egyrészt baromira befeszül a hasad fájásnál, másrészt a doki is mondja és a gép is jelzi akár. Én szültem így is úgy is, de mondhatom az edás szülés után csak azt ismételgettem a szülőszobán: MIÉRT NEM LEHET MINDENKINEK ÍGY SZÜLNI????????
2012. jan. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kotekedeskeppen, de igenis lehet erezni edaval is, mikor kell nyomni a tolofajasoknal. En be voltam edazva, a tolofajasokat ereztem, semmivel nem lehet osszeteveszteni es tudtam, mikor kell nyomni. Nem szultem meg eda nelkul, igy nem tudom milyen, de edaval a fajasokat ereztem, alul nem ereztem semmit, ahogy kijott a baba. Tehat alul semmit, de a fajasokat ereztem, fajt elegge. Ha profi az anesztes, akkor annyi fajdalomcsillapitot adagol be, amennyi kell, es lehet a vegere is. Nekem jol jott, mert a varrasnal sem ereztem semmit. A csaszarnal maskepp erzestelenitenek, igaz szinten eda (vagy spinalis), de a gyogyszerbol tobbet adagolnal, es talan masfajta is a gyogyszer, mert teljesen elerzestelenitik az egeszet, semmit nem erezhetsz, hiszen vagnak. A sima szulesnel, igaz, jol jott az eda, de messze nem voltam elerzestelenitve, voltak idoszakok, mikor nagyon fajt es kapartam az agy szelet. Senki nem fog egy tobb oras szulesnel ennyi gyogyszert belenyomni egy nobe, nem is lehetne, eletveszelyes.
2012. jan. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!