Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen ha megindítják a szülést?

Milyen ha megindítják a szülést?

Figyelt kérdés

36+5 hetes terhes vagyok! Ma voltam az első ctg-n és kislányom nagyon nem mozgott noszogatásra is csak kicsit!

Szerdára visszarendeltek kontroll ctg-re! Ha akkor is ilyen eredményt produkál akkor 2 naponta ctg-nek tovább (eddig ennyit mondott a szülésznőm, mert h lehet h nem érzi már bent jól magát), viszont ha jobb lesz az eredmény és többet fog mozgolódni akkor marad minden heti 1x ctg-zés!


Igazából a kérdésem az h szeretnék előre felkészülni persze szerdán a szülésznőtől ugyis megtudom gondolom, hogy ha esetleg tényleg nem érzi már jól magát a kislányom a pocakban akkor megindítják a szülést? és ha igen hogyan mivel? mennyiben másabb mint a normál szülés?


köszönöm a választ!


2009. máj. 25. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
csináld a ctg előtt hogy eszel csokit vagy iszol kólát vagy kókuszgolyót eszel,nekem bejott kisfiam volt hogy nem volt tul aktív nekem ott a növérke ajánlotta és ezutan nem is volt semmi baj...remélem nem lesz baj es jobbak lesznek az eredmények.
2009. máj. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

szia


köszi a választ! ma kóláztam indulás elött van 3 dl meg is ittam és rá max 1 órára volt a ctg.


de szerdán eszem csokit is előtte és kólázom újra hátha...:)


és ha mégsem válik be mert tényleg nem jó már neki??? olyankor mi van???

2009. máj. 25. 21:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem meginditották a szülést mert a vérnyomásom felment 170-re.Infúzióba kaptam,közbe folyamatosan figyelték a kicsi mozgását ctg-n,aztán végűl megcsászároztak.Sok sikert,és örömteli babázást.3hónapos kislány anyukája.
2009. máj. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak emiatt biztos,hogy nem inditják meg. Én is úgy voltam,hogy NST elött egész délelött mozgott,aztán mikor beültem a székbe persze,hogy elaludt. Hiába nyomkodtuk és forgolódtam. Rögtön küldtek UH-ra, ahol Flowmetriát néztek,az rendben volt. Visszahivtak 2 nap múlva NST-re,akkor egy picit mozgolódott,épphogy elfogadták, de a lényeg az,hogy te otthon érezd a mozgásokat,mert tölem is azt kérdezte a doki,hogy rendszeresen mozog-e,mert akkor nincs baj. Nem könnyü eltalálni,hogy pont abban a 20 percben legyen aktiv,holott a nap 90 %-át átalusszák.
2009. máj. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyugalom!

Kezdjük az elején.

A szülésznő azért mondta,h lehet nem érzi már magát jól odabent,mert egyre kisebb a hely,és az is lehet,h az UHk eredménye alapján kicsit korábbra várják,mint a kiírt időpont.De az is lehet,h szimplán aludt,és leszarta,h mit akarnak tőle.mi is voltunk így.Több,mint egy órán keresztül CTGztek,mire 1-2 értékelhető rúgást bemutatott.

Ha nagyon fel akarod kelteni,akkor inkább egy kávét igyál.


A szülést nem (hangsúlyozom NEM) fogják beindítani.Ezzel a módszerrel,csak a több mint egy hetes túlhordásnál élnek.(Van akit egyben hagynak 2 hétig is,és kórházanként változik.)Te még csak 36 hetes vagy,a 38. hétig még koraszülöttnek is mondanák a babát,nemh megszülesszenek,ha nem muszáj.


Amúgy a beindítás úgy néz ki,h felhelyeznek egy méhszáj érlelő zselét.Aztán az teszi a dolgát.Ha vannak biztató jelek,akkor esetleg oxitocinnal gyorsítják a dolgot.Tulajdonképpen ugyanúgy zajlik,mint egy normál szülés,csak itt nem spontán indulnak a fájások,hanem direkt generálják őket.Ha semmi,akkor császár.

Sajnos nekem az a tapasztalatom,h a dokik nagyon szeretnek a császározással dobálózni.Még csak egy nappal hordtam túl a gyereket,amikor azzal fenyegettek,h megcsászároznak,ha az elkövetkezendő 6 napban semmi sem történik.Szerencsére a lány minden sürgető beavatkozás nélkül kimászott.


Remélem sikerült,minden kérdésedre kimerítően válaszolni.

2009. máj. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenki válaszát!


Holnap megyek vissza ctg-re ugye mindent bevetek h mozogjon a drágám! Kávét iszok reggel amit nem szoktam, iszok kólát és csokit eszek!


Az a baj még h 3 napja tényleg nem mozog annyit mint eddig, sőt...ha belegondolok keveset...

Ma elkezdtem figyelni mégis hányszor úgyhogy most számolgatom, de reggel fél óta 1x volt egy pillanatnyi megmozdulása :(

Ezt viszont kénytelen vagyok elmondani majd a szülésznőnek hisz a kislányomról van szó!

2009. máj. 26. 09:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát sztem is jól teszed ha erről beszámolsz!megmondom őszintén ez nem igazán jó ha ilyen keveset mozog !Súlya mekkora most?Milyen fekvésű?
2009. máj. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha megindítják a szülést, akkor intenzívebb a fájdalom, de hamarabb lezajlik.
2009. máj. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!