Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülést bírtátok...

Gabszem kérdése:

Természetes szülést bírtátok fájdalomcsillapítás nélkül?

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 14:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is kibírtam nélküle, de bevallom, hogy közben eljött az a pont, amikor szívem szerint már bármit megtettem volna, csak adjanak valamit. 19 kemény óra volt, főleg az utolsó 8 volt szörnyű. Most várom a második babámat, és most is fájdalomcsillapítás nélkül szeretnék szülni, mert mindennel együtt úgy érzem, hogy így volt tökéletes.
2012. jan. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Bírtam, mert muszáj volt, itt nálunk nincs lehetőség semmilyen fájdalomcsillapításra(pl.Eda, kéjgáz) 10 óra volt az első szülésem.Most várom a másodikat,bármikor beindulhat a drága.Remélem ezt is túlélem :)
2012. jan. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Az első kettőt (20 és 23 évesen) igen, a harmadikat (35 évesen) nem.
2012. jan. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
46%
Én is kihagytam, hogy mind2 szülésem oxitocinnal volt felturbózva, fájdalomcsillapító nélkül, és mint írtam, még itt vagyok:)
2012. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
86%

Nekem első babám. Hajnal 3-kor ment el nyákdugó, onnantól rendszertelen fájások. Délután 3-ra álltak be 5 percesre. Este 8-kor burokrepesztés + oxitocin, fél 10-kor bújt ki a mi kis Mazsolánk. :) Nem kaptam fájdalomcsillapítót, nem is bánom. Úgy volt tökéletes, ahogy volt!

Hozzáteszem, nem volt éppen apró, 4000 grammal és 56 cm-rel született, de elviselhető volt a fájdalom.

2012. jan. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

2 kisfiút szültem, fájdalomcsillapítás nélkül. első baba indított szüléssel lett meg (meconiumos víz miatt) 5 óra alatt, szívtam a gázt mint a bolond de az nem ért semmit. 3500 gramm lett.


2.kisfiunkkal itthon elment a magztvíz reggel 5.10-kor, 5.35-kor indultunk, 5.55-kor meglett. nem volt ott idő semmire, de nem bántam. 4200 gramm lett!

és élek, kibírtam!!!!

2012. jan. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Indított szülésem volt, burkot repesztettek. 2 ujjnyival kezdtem, kaptam oxit. Féltem az EDA-tól és amikor már kérni akartam, nem lehetett. Szerencsére. Nagyon nem bánom utólag.

Elég gyáva és hisztis vagyok általában, ezért büszke is vagyok kicsit magamra, hogy nélküle is ment. A következőnél se kérek, hacsak nagyon el nem húzódik. Ez a szülés nem volt 5 óra és csak kb. 2 volt rossz belőle.

2012. jan. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Indított szülésem volt nekem is, ikrekkel. Burkot repesztettek, oxitocint kaptam 9 órán keresztül,amitől végig szinte egybefüggő fájásaim voltak. A dokim kézzel is tágított,na az a világvége...de eszembe sem jutott,hogy fájdalomcsillapítást kérjek,igazából nem is tudom miért. Bár a fájdalom volt a meghatározó,mégsem a fájdalomcsillapításra gondoltam. A következő szülésnél sem fogok kérni (valószínű). Sok millióan átélik ezt:)
2012. jan. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Örülök neki hogy ilyen sok bátor és erős anyuka van. Majd nem 12 óra kemény vajudást éltem át és bizony nem bírtam. Kéj gázt szívtam, de mondanom sem kell semmit nem ért. Most ismét várandós vagyok, de gondolkozom a fájdalom csillapításon.

Mindenkinek könnyű szülést kívánok!

2012. jan. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!