Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az a gátvédelem? Annyit...

Mi az a gátvédelem? Annyit olvasni róla, de nem tiszta. Talán azt jelenti, hogy nem vágnak, hanem hagyják, hogy repedjen a kismama? Értelmes és nem támadós válaszokat várok, mert még nem vagyok jártas a témában!

Figyelt kérdés

2012. jan. 18. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:

szia

éppen tegnap este elmélkedtem ezen :)

a gátvédelem egyeseknek azt jelenti hogy nem vágnak hanem próbálják megvédeni a gátat hogy ne kelljen vágni.

másoknak mint nekem meg azt jelenti, hogy

igen vágnak, azért hogy ne repedjen az anyuka hiszen a vágásnál jobban összeforrik a bőr, mint ha repednél..


röviden ennyi :)

2012. jan. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Maszírozás és kenegetés már hetekkel a szülés előtt. Ha reped, akkor reped, de nem vágnak.
2012. jan. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
A gátvédelem egész pontosan az,hogy nem vágnak,és megpróbálják a repedést is elkerülni.Én 2x szültem(Szt.István khz),gátvédelemmel(abszolút sikeres volt,se kívül,se belül nem repedtem).Ha repedsz,az nem gátvédelem.A profi szülésznő/orvos ha úgy látja ez be fog következni,inkább gyorsan csinál egy kis metszést.Különben sok múlik a testeden,mennyire rugalmasak a szöveteid.Lehet rajta változtatni-gátmasszázsal,jógával-de a természetet nem lehet "megerőszakolni".Én nagyon rugalmas és tágulékony vagyok(ezt a szülésznő mondta).
2012. jan. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem.De mikor nővérem szült,nála nem csináltak gátmetszést,és szanaszét szakadt,és hát ugye azt varrni sem lehetett szegénynek.Szóval akkor ebből a szempontból jobb a gátmetszés szerintem.És akkor ezekszerint nem a kórházon/orvoson múlik a gátvédelem,hanem a kismamán,hogy emmnyire rugalmasak a szövetek :).
2012. jan. 18. 18:12
 5/7 anonim ***** válasza:

A gátvédelem elég összetett, valaki már jóval szülés előtt elkezdi "edzeni" a gáttájékot, masszázzsal, olajjal, hogy rugalmas legyen a szülés idejére.

A szülésnél igyekeznek nem vágni, de ha muszáj, és kell, akkor nem teketóriáznak, vágnak. A barátnőmnél nagyon sikeres volt, annyira picikét repedt, hogy egyetlen öltéssel kellett összefogni a sebet.

Felkészüléssel és egy jó szülésznővel nagyon sikeres lehet így a szülés, mindenféle vágás, repedés nélkül.

2012. jan. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én gátvédelemmel szültem.


elkezdtem nagyon csúnyán repedni így vágtak, nehogy átszakadjak. eszméletlen fájdalmaim voltak, 2 éve szültem, még mindig sajog ha jön a hideg. azért figyelnek, nem azt jelenti a gátvédelem, hogy nem vágnak, csak megpróbálják elkerülni :)

2012. jan. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

gátvédelemre készülni kell, mindkét félnek...

(szakember, szűlő)

2012. jan. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!