Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valóban előbb szülök? És ha...

Valóban előbb szülök? És ha igen kb mikor?

Figyelt kérdés
papír szerint 33 hetes vagyok, de uh szerint a bébi 35 hetes. Már 32. héten 2045 g volt akkor azt mondták 34 hetesnek néz ki. Ma jöttem ki a kórházból, azért kerültem be szombaton mert keményedtem és szurkált a hüvelyemben vmi. Kiengedtek mert jó lett a CRP eredményem. Viszont a méhszájam 2111 ami azt jelenti, -ha jól tudom- hogy nyitva van a külső, belső és középső méhszáj is 1 ujjnyira és a nyakcsatorna meg van rövidülve 2 cm-re. A hasam is eléggé lent van már... lehetséges, hogy szülök a 36-37. hét előtt? Sok pihenést és kevesebb idegeskedést javasolt a dokim.
2009. máj. 27. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
33hetesen detto ugyanez volt, és 37.héten szültem.Pihenj!
2009. máj. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez valóban koraszülésre utaló jel, de azért ne keseredj el! Én 25 héttől vagyok pontosan ilyen cervix-szel, sőt 34. héttől már 1111, és most vagyok a 37.-ik hétben. A baba termetének ehhez semmi köze. ( az első gyerkőcömet épphogy a 36-ik hétig sikerült "vinni" uez volt a gond, pedig ő csak 2600 gramm lett, a mostani bébim meg már 3300-3400 gramm. )


De az biztos, hogy rengeteget kell pihenni, nem szabad emelgetni, ha mindenképp muszáj házimunkát végezni, azt lehetőleg ülve ( már amit lehet ) Magne B-ből Béres félét szedj napi 3X1-et ( ez kb 20 szem hatóanyagát tartalmazza a másik fajtából, és ne félj, semmi bajotok nem lesz tőle) Ha ennek ellenére keményedik a hasad, akkor egy korty Metaxa. Semmi sem használ úgy, hidd el, és nekem az orvos javasolta.


Ha pedig mégis korábban jön a baba, le...ák a születési súlyát, a koraszülést nem annak alapján állapítják meg, hanem a mensi szerint számított terhességi kor alapján ( hacsak már a korai leleteidből nem az tűnik ki esetleg, hogy idősebb a terhesség, hisz ilyenkor már óriási eltérések vannak a magzatok méretében )

2009. máj. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Próbálok pihenni, csak nálunk most elég nagy a felfordulás, felújítunk stb. Meg anyósommal folyamatosan megy az ordibálás... :S Nem véletlenül kerültem kórházba. Egyébként nálunk ez úgy megy, hogy ha kora szülött is lett a baba nem viszik le a korára csak akkor ha nem éri el a 2499 g-ot a súlya. Szóval ha megszülök 36 hétre és 2500 g-os lesz a babám akkor már nem viszik el, marad velem az osztályon és 4 nap múlva haza is jöhetünk ha nem kap el valami fertőzést (ami ebben a kórházban elég sűrűn van) és ha minden rendben van. Szeretném legalább a 36. hétig kihúzni.
2009. máj. 27. 16:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Na nekem ma derült ki hogy 32 hetes vagyok(holnap már 33)és az uh szerint meg 35 hetes vagyok!Akkor nem soká szülök vagy csak a doki nézte el??Nekem nem nézte a doki a sulyát azt hol lehet megtudni??uh-on??:O
2009. máj. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem is azt mondta a dokim, hogy valószínűleg előbb szülök, ehhez képest 3 nappal túlhordtam :P
2009. máj. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
jah azt még nem írtam hozzá, hogy 3 fokban el van érve a lepényem...
2009. máj. 27. 16:36
 7/10 anonim ***** válasza:

december 13-ra voltam kiírva

akkora hasam volt, hogy sokan mondták, már novemberben meglesz a baba

semmi jele nem volt hogy kiakarna jönni

túlhordtam...

a nagy hasnak, vagy nagy babának semmi köze ehhez... :)

2009. máj. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én írtam neked azt, hogy 37 hétig kell kibírni, hogy ne legyen koraszülött a baba. Ezt továbbra is tartom. Nálunk sem vitték koraszülött osztályra a 36 hétre született 2.6kg-os gyermekemet, főleg, hogy semmi komplikáció nem volt. Ott volt a többi " rendes" időben született újszülött között. De ettől függetlenül a záróján koraszülött szerepelt, ennek megfelelően egy évig ún. koraszülött habilitációs gondozásra kellett hurcolni. És az itt nálunk pl. nem egy leányálom, rettenetes körülmények, valóban koraszülött pici babákkal ( anyatejesekkel!) ülnek kint a szülők a folyosón 5-6 órát, mire sorra kerülnek. Hát ezért írtam, hogy 37 hét inkább, de én tudom a legjobban, hogy ez nem olyan könnyű. Főleg, ha a méhlepény is ilyen fokban érett. Nem irigyellek. De drukkolok neked, és átérzem a helyzeted, én már másodszor csinálom végig ugyanezt!
2009. máj. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is hasolnló volt, a 31. héten már 1950-re saccolták! Nekem a 34. héten lett 2000-es a méhszájam.

A doki mondta, hogy min 10 nappal előbb meglesz. a 36. héten meglett 3050g-al, teljesen egészséges, 4 nap után haza is engedtek. Most 6,5 hónapos, és 8 kg.

2009. máj. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok, nekem nem kellett koraszülött vizsgálatokra vinnem, lehet, mert súlyra megvolt.
2009. máj. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!