Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyit "illik" adni szüléskor...

Mennyit "illik" adni szüléskor a választott orvosodnak?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék keveset, de azért túl sokat sem adni... azt hallottam, többek között ismerősöktől, meg a védőnőtől is, h a terhesgondozáson amit elkér összeg havonta (az nálam még a tavalyi áron 5000Ft) annak a 10x-ese, tehát 50000Ft. Valóban? V inkább több? V az összeg ettől független? ti mennyit gondolnátok? (azért is fontos, mert nagyon megbízom a dokiban, nagyon alapos, és szeretném nála a 2. babámat is, és nem szeretném megsérteni az összeggel...)előre is köszi!!
2008. ápr. 4. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sok orvos megmondja, hogy mennyi a "tarifája", én 100.000Ft körüli összeget hallottam elég sok helyen.
2008. ápr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

igen, általában ennyi a tarifa.

beszélgess a többi kismamával a rendelésre várva

2008. ápr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2.válaszoló vagyok, az 50.000.ft-ra írtam, hogy ennyi az összeg
2008. ápr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
hűű, az nem kevés:) a doki nem mondott egyenlőre konkrét összeget, csak annyit, h "kell" fizetni, és az a baj, h még nem volt alkalmam kismamával összefutni a magánrendelésén, de próbálkozom..,hátha, köszi a válaszokat:))
2008. ápr. 4. 13:42
 5/13 A kérdező kommentje:
én is reálisabbnak tartom az 50-et:), de ha 100, akkor 100, próbálom kipuhatolni..:)) köszi!!
2008. ápr. 4. 13:45
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Amikor én megkérdeztem, azt mondta, ránk bízza, tehát nincs szülési tarifája. Akkor 6 000 Ft volt egy vizsgálat, és ugyanúgy a tízszeresét számoltam, mindenki azt mondta, így kell. De mivel pikk-pakk megszültem (1,5 óra), és varrnia sem kellett, meg semmit, én a felét adtam, vagyis 30 000 Ft-ot. És egyáltalán nem sértődött meg, utána akárhányszor mentem, ugyanolyan kedves volt, és alapos, a kisfiaimmal bűbájos.

Szép szülést! :o)

2008. ápr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
azt majd mindenképp várd meg, hogy mennyit foglalkozik veled, ha kell varrni a varrat szedés után add a pénzt, mikor látid, hogy egyáltalán megérdemli-e.
2008. ápr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem kötelező adni, a helyzettől függ. De 30-100 között szokott lenni általában az összeg. Azért én úgy gondolom, hogy mi adjuk az orvosok alá a lovat, ezzel a nagy pénzeléssel. Orvos édesanyám is így látja, bár ez lehet nem győz meg téged :)

Szóval én csak akkor adok ha munkaidőn kívül kell bejönnie, és akkor is max 40 000 ft-ot. Hiszen a fő munkát úgyis te végzed, nem ő :) Egyébként a szülésznőnek szerintem sokkal több dolga van veled majd (normális esetben) , én neki tartogatok ajándékot.

Remélem tudtam segíteni, még ha kicsit körülményes is a válaszom :)

2008. ápr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem attól is függ,h vidéken vagy Pesten laksz(szülsz).Én vidéki vagyok, és max 40-et szánok rá, de csak ha mindennel meg vagyok elégedve, végül is hozzá hordom a terhesség alatt is a pénzemet.Én nem merném megkérdezni a dokit(mondjuk azt tudom, h nincs tarifája) inkább olyan kismamáktól érdeklődök, akik nála szültek.

Akinek pedig tarifája van, annak sokszor ki van írva a rendelőben.

2008. ápr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
igén értem, és köszönöm a válaszokat, egyébként épp magánál a szülésnél sztem is a szülésznőnek van több feladata, majd meglátjuk mennyi dolga lesz a dokinak, meg mikor jön be..stb, de akkor mindenképp megvárom a szülés lezajlását, meg h milyen volt a doki, aztán osztok-szorzok:))
2008. ápr. 4. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!