Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti vittetek mellszívót és...

Ti vittetek mellszívót és tárolóedényt a kórházba magatokkal szüléskor? Minden esetben kell fejni a tejcsit?

Figyelt kérdés

2012. jan. 31. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:

én nem vittem egyszer sem (3 gyerek van)

nincs is annyi elötej h érdemes lenne fejni

inkább szoptasd sokszor a babát akár 30-40 percenként is

kb 2-3 napon jön meg a rendes tej (császár után +1-2 nap)

max akkor érdemes

de ha sokszor mellre teszed akkor lesz elég tej


más kérdés h mi a célod vele

pl ha tejadó szeretnél lenni akkor érdemes h legyen mit eladni :-)

2012. jan. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mellszívót eredetileg nem vittem, de szükség lett rá. Cumisüveget kértek a kórházba, de az elején még adtak. Szerintem vigyél, mert nem mindegyik baba mohó, és ha esetleg dől a tej, akkor lesz hova raknod. Az enyém besárgult, így aluszékony volt, az elején sokszor cumisüvegből etettem, mert a cicin szívott kettőt, aztán édesdeden elalélt.
2012. jan. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is vittem, nagyon jól jött, az én babám is besárgult, a 3. napon se sikerült beindítani a tejet, ezért szívtam, de semmi sem jött. A baba be se tudta kapni rendesen a cicimet (túl nagy és lapos a mellbimbóm), a csecsemősök meg nem segítettek semmiben.
2012. jan. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem pici volt, másnapra volt már tejem, így muszáj volt fejnem, mert annyit nem ettek meg, amennyi volt, kézzel pedig nem tudok fejni. Tárolóedényt nem vittem.
2012. jan. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :) Szeretnék minden eshetőségre felkészülni és nem akkor és ott világtalankodni éles helyzetben.Ezért kérdeztem.Nem tervezek tejleadó lenni;ha már a babámat tudom táplálni rendesen,összeteszem a 2 kezem!A cumisüveget be fogom készíteni! :)
2012. jan. 31. 12:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Amit feltétlen vigyél a babádnak: cumisüveg, mellszívó, pelenka, a ruhákat adják (ne adjál rá bentre sajátot, mert csak elkeverik, csak hazamenetelhez kell), nekem szükségem volt bimbóvédőre is.
2012. jan. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Érdeklődj a kórházban, mert nálunk Pécsett volt a szobában több mellszívó is, amit bárki használhatott. A csecsemősök adtak hozzá steril szívófejet, tartályt és cumisüveget.

Nekem is nagyon jól jött, mert annak ellenére hogy császáros voltam, a második napon bedurrantak a melleim. A babám is szépen evett, de muszáj volt fejnem is.

2012. jan. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem vihettünk be mellszívót, bimbóvédőt, kiemelőt. A cumisüvegért, nyugtató cumiért egyenesen fejvesztés járt volna. Bimbókiemelőt akartam használni, de arra is azt mondták, hogy meg ne lássák nálam, pedig nagyon jó lett volna. Elvileg bababarát kórház. ??????
2012. jan. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
mienk is bababarát kórház, nekem nem ment a szoptatás, viszont tejem volt bőven. egy csecsemős egyszer megengedte h fejjek és adjam a babának cumisüvegből. a baba jól lakott nem sírt és én sem sírtam minden oké volt! a többi csecsemős nem engedte h fejjek erőltették a szoptatást, hiába mondtam h nem megy... szenvedés volt 3 napig. amint hazaértünk csak fejtem a tejemet és cumiból evett, rendesen gyarapodott mindenki boldog volt. de most komolyan! a lényeg az anyatej nem? most h cumiból vagy ciciből kapja az is fontos de másodlagos! kívánom h minden rendben menjen de jó ha van nálad a kórházba.
2012. jan. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem vittem, és hacsak nem dől a tejed, felesleges bevinni a mellszívót. Az első pár napban amúgy is tiszta ödéma a cicid, nem használ neki ha mellszívóval gyötröd. És érdemes kézzel megtanulni fejni, az kímélőbb is - azt a pár cseppet/mililitert meg tényleg ki tudod nyomkodni kézzel, arról nem is beszélve, hogy a kórházban lényegében csak szoptatnod meg aludnod kell, bőven ráérsz "csöcsörészni" magad. :) Majd ha hazamentek, és úgy ítéled meg hogy szaporítani szeretnéd a tejet, akkor érdemes rácuppanni a kütyüre. De ha úgy gondolod, még mindig szólhatsz a férjednek a 2.-3. napon, hogy forralja ki és vigye be neked.


És igen, minden esetben kell (érdemes) fejni az első napokban, hogy minél több inger érje a cicidet és hamarabb beinduljon a tejtermelés. Nem mellesleg a méhednek is jót tesz, mert összehúzódásokat gerjeszt, ami ugyan nem kellemes, de hasznos. :)


Szerintem.

2012. jan. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!