Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Budapesten a Bajcsyba járok...

Budapesten a Bajcsyba járok uh-ra, laborba, oda megyek majd nst-re. A terhesgondozásom magánrendelőben van. Lehetséges, hogy csak a terhesgondozásra fogadom fel a dokit, a szülésre nem? Aztán majd ügyeletesnél szülök?

Figyelt kérdés
A doki akihez járok sokat kérne a szülésért. Lehet azt, h a terhesség alatt oda járok hozzá, de a szülésre nem kérem fel?
2012. febr. 4. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet. A doki így is jól jár, hogy fizetsz neki a terhesgondozásért, meg amúgy is mindegy neki, hogy Ő vezeti le a szülést, vagy más.

Megkérdezhetem, kihez jársz?(Én is a Bajcsyhoz tartozom ...)

2012. febr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Simán megteheted.

Én megmondtam a dokimnak, amikor mondta mennyit kér a szülésért, hogy azt nekünk nem bírja el a családi költségvetés, és lehetséges-e, hogy a terhesgondozásra hozzá járjak, aztán majd szülök az ügyeleten?

Azt mondta, nem probléma - aztán ő volt ügyeletben, amikor szültem:) Még viccelődött is rajta:)

2012. febr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is Bajcsyban szültem kétszer. Az orvosom megkérdezte, akarom-e, hogy ő vezesse le a szülést. Én így gondoltam jobb így. Az első kisfiamnál épp ügyeletes volt és megindította a szülést. Második kisgyermeknél péntek este hívták be, elég nehezen ért be és igen nyűgös volt. De akivel egy szobában voltam, szintén nála szült (akkor ő volt ügyeletben és ott találkoztak először), dicsérte össze-vissza, hogy milyen jó fej. Szóval, ha még egyszer szülnék, akkor CSAK az ügyeletes orvossal!!!
2012. febr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Fábián dokihoz járok. Te kihez?

Hát megmondom neki én is legközelebb aztán lesz ami lesz...

2012. febr. 4. 22:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Én a Szécsényinél szültem, de azóta Ő valami fő-fő lett, és úgy tudom, kevés kismamát vállal.(Meg talán az árai is felmentek ...) Most keresgélek, de lehet, marad az ügyeletes. Fábiánt nem ismerem, de én a helyedben nyíltan megmondanám neki, mi a helyzet, így is sokat fizettél már neki. Mondd meg neki, mennyit tudnál még adni, lehet, hogy beéri annyival is.

Sok sikert, majd írd meg, mire jutsz!

2012. febr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben, megírom majd mire jutottunk :)
2012. febr. 5. 12:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is Fábián doktorhoz járok, de én a 17. kerületi sztk-ba. 2. szülés lesz, elsőnél Kubicsek doktorhoz jártam szintén az sztk-ba, és nem fogadtam fel, mondta, nem is tudnám, mert nem lesz itthon a szülés időpontjában. 1 héttel korábban jött a baba mint a kiírt, és Kubicsek doktor volt ügyeletben mikor mentünk reggel szülni. :-) Nem fogadtam fel, ennek ellenére a végén 30e-t adtunk neki. Nem várta el, nagyon szépen levezette a szülést, még egy kis probléma is volt a terhesség végén, ezért a kórházi gyerekorvost is behívta a kitolásos szakaszra. Tök jó kezekben voltam. Most is így fogom csinálni, nem fizetek a terhesgondozásért, sem a szülésért, utóbbiért max. a végén, ha úgy érzem.


Fábián doktor egyébiránt szimpatikus, de még nem találkoztam a Bajcsy-ban ellenszenves nőgyógyásszal. Dán doktor, Sulyok doktor akikkel még dolgom volt, mindketten nagyon szimpatikusak voltak. De valahogy én idegenkedem attól, hogy fizessek. Persze ezt mindenki maga dönti el, és sokat számít, hogy problémamentes-e a terhesség.

2012. febr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Semmi komoly problémánk nem volt, nekem is nagyon szimpatikusak a dokik, de engem az sztkból elküldtek, h nem oda tartozom, mit keresek én ott?! Közölte a nővérke, hogyha már ott vagyok akkor megvizsgál a doktor, de nem oda tartozom csak akkor mehetek ha van fogadott dokim (az sztkba is). Ezért kezdtem a magánrendelésére járni.
2012. febr. 16. 11:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Én már egyszer szültem a Bajcsyban, mert én oda tartozom, terhesgondozásra pedig a XVII. kerületi SZTK-ba. Nem volt fogadott dokim, mégis minden rendben volt, minden vizsgálatra elküldtek, és odafigyeltek rám végig. Amikor kellett, a 41. héten, befektettek. (Köszi, Mosonyi doktor! :)) Ez 2008-ban volt. A nagy napon Dán doktor volt az ügyeletes, amikor 8 nap túlhordás után végül beindítottak. Minden rendben zajlott, mindenki normális volt, utólag mindenkinek fizettünk is, a szülésznőknek (a tanulónak is), és a szülést levezető dokinak is. Nem sokat, bár nem is keveset, de a lényeg azon volt, hogy valóban HÁLÁS voltam az ellátásért, és az odafigyelésért, amit kaptam.


Jelenleg 2012-t írunk, ismét babát várok. Most sem fogadtam orvost, jelenleg 34 hetes pocis vagyok. De mostanra valahogy minden megváltozott a bajcsy-s orvosok hozzáállásában, tisztelet a kivételnek... (Vagy csak én fogom ki őket mindig rossz passzban...) A leggusztustalanabbul azonban a XVII. kerületi SZTK-s asszisztensnők tudnak viselkedni. Minden alkalommal megbámulnak, hogy "ja, magának nííííncsen óóóóórvosa???!!!", de nekik az is mindkét terhességemnél "csodaszámba" ment, hogy én "megtartom" a babát. (Megjegyzem, soha nem volt még abortuszom, nem is lesz, ha csak nem eü okokból, és undorító, hogy tényleg ez a legelső kérdés, amit egy várandós nőnek feltesznek...)


Mostanában a vizsgálatoknál könyörögnöm kell a beutalókért, én tartom nyilván, mikor milyen vizsgálat jön (most pl. tudom, hogy az utolsó nagy laborom fog jönni, meg a CTG-NST-k, 36 hetes kortól). Ha időpontot kérek előre a terhesgondozásra, az a baj (mert "kihez aaadjam, magának níííncs oooorvosa"), ha nem kérek, akkor meg az. Tudtommal az SZTK az senkinek sem a magánrendelője. Vagy én tudom rosszul...?


Eddig bátran ajánlottam bárkinek, hogy ne fogadjon orvost, ha elégedett, fizessen utólag, hiszen a "bezzegbajcsyban" is milyen jó fejek voltak... Most viszont már azt mondom: aki teheti, nézzen szét a privát klinikák háza táján, mert nem biztos, hogy többe kerül, mint ha SZTK-s körülmények között tömködi az ember az eü-s dolgozók zsebét, akik mindezt el is várják, hiszen ha a mai világban gyereket mersz vállalni, akkor te biztosan nagyon gazdag vagy...

2012. márc. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a 17. kerületi sztk-ba mindig ugyanahhoz a dokihoz jelentkezem be. Egyébként most már az asszisztensek szerepe csökkent ilyen téren, mert a kórház telefonján kell bejelentkezni, fönn van a kórház honlapján a rendelési beosztás, szerintem szuper rendszer. De való igaz, hogy az asszisztensnők tudnak bunkók lenni, nekem is volt már ilyen tapasztalatom sajnos.

Én azért választottam, hogy egy dokinál menjen végig a terhesgondozás, mert talán könnyebb neki fölvenni a fonalat a kontrollok alkalmával, mintha mindig más orvosnál vagyok.

Az előző terhességem végén sokat kellett a kórházba uh-ra járnom, így több orvost is megismertem, és az alaposságról most is ugyanaz a jó tapasztalatom van 2012-ben, mint 2010-ben az első terheességnél.

2012. márc. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!