Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros szülés után rád...

Császáros szülés után rád teszik a babát, láthatod? Mennyit kell feküdni, ha nem altatásban történik? Mikor hozzák, mennyi idő után a babát szopni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm császáros volt, én szerencsére nem, de ő úgy mesélte, hogy odatették a fejéhez és adott neki puszit. Epidurált kapott, ezért utána 12 órát kellett neki feküdni. A férje bent lehetett vele a "fekvésnél" és neki odaadták a babát. Ő segített a barátnőmnek mellre tenni, amíg nem kellhetett fel.
2012. febr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az én lányom a Péterfyben jött világra császárral, egyből megmutatták nekem még véresen, óriási puszit adtam neki és amíg varrtak, addig a férjemmel együtt elvitték mosdatni és ellátni. Az egész műtét kb. 20 perc lehetett, meglepően rövid (előtte persze az előkészület hosszabb), aztán kitoltak a műtőből és egyből hozták a kincsemet, a szülésznő nyomogatta a mellemet, hogy az előtej jöjjön, marhára fájt, de valamit ki tudott préselni, onnantól nálam volt a kicsim, néha vitték el vizsgálatra. Én a Péterfy-t nagyon ajánlom mindenkinek, nagyon anya és gyermekbarát.
2012. febr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját tapasztalatomról tudok beszélni!

Érzéstelenítéssel császároztak. A babát nem tették rám,de pár másodpercig láthattam amíg elvitték. 6órát feküdtem. Éjfél után 7perccel lett meg a lányom,és már 7kor keltettek. Utána nem sokkal hozták a babát,de előtte még zuhanyoztam.

2012. febr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez kórházfüggő. A SOTE I-es klinikán pl. nem teszik rád, de megnézheted, megpuszilhatod, majd az apukája részt vehet a méricskélésen.

Spinális érzéstelenítés után - ha jól emlékszem - 8 vagy 9 óra múlva kellett felkelni először. Pontos időpontokra nem emlékszem, de nekem pl. reggel 9-kor volt a műtétem, és délután 4-5-6 óra körül hozták a babát a császáros őrzőbe. Utána legközelebb másnap reggel láthattam, amikor lekerültünk a csecsemőosztályra, de akkor már mindig mellettem volt.

2012. febr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én szegeden fogok szülni, ott nem is lehet bent a férjem a császáros szülésnél sajna, még a fejemnél sem...
2012. febr. 15. 15:21
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Amikor kivették a babócáat, akkor is felemelték egy pillanatra, hogy lássam még mazsatosan is. Utána a mosdatás és felöltöztetés után nekem odahozák a fejemhez, és adhattam neki egy puszit és megsimogathattam. :)

Én délben kerültem ki a műtőből, és 3kor már hozták szoptatni.

És én emelgettem a fejem utána, és kb 4-5 hétig fájt a fejem utána, de azért annyira nem volt vészes, én most sem bírnék mozdulatlanul feküdni... :)

Remélem tudtam segíteni...

2012. febr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ÁEK-ben szültem, nem altattak. Nem fektették rám a babámat, viszont odahozták rögtön megmutatni, ott tartotta a fejemhez közel a műtősfiú egy darabig, aztán kivitték az apjának. Kb 1 órát vele lehetett, amíg engem "befejeztek", és bevittek a szobába. Én akkor aludtam, de ahogy felébredtem, behozták a babámat is, karomba fektették, de feküdnöm kellett. Reggel volt a szülés, délután felkelhettem zuhanyozni. Este próbálhattam meg szoptatni. Másnap már nem kellett szigorúan feküdni.
2012. febr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Első babánál,rögtön elvitték,majd visszahozták ,megmérve,felöltöztetve.24órát kellett feküdni. Másodiknál (másik kórház) kiemelés után rögtön megmutatták,majd mérés,öltöztetés után odahozták,fejemhez (rám)tették,közben azért tartották,simogathattam,puszilgathattam pár percig. 8óra múlva fel kellett kelni.
2012. febr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És az adatokat (súly, centi, stb) azt a zárójelentésbe beleírják? Vagy hogy? Sajnálom ha butaságokat kérdezek, de első baba, én meg már parázok, mert jövőhéten születik a babánk:)
2012. febr. 15. 15:41
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét babámat császárral szültem. Az elsőt epidurális, a másodikat spinális érzéstelenítéssel. Az elsőnél 8 óra után felállítottak, a másodiknál 12 óra után kellett volna, de a nővér nem ért rá, így 19 óra után állítottak talpra. Mindkétszer rögtön az arcomhoz tették a babát, megpuszilgathattam őket. A kisfiamat csak azután hozták szoptatni, miután már fel tudtam kelni. Előtte is behozták és egy kicsit mellém tették, de megfogni még nem nagyon tudtam. A kislányomat már nagyon hamar hozták szopizni, más kérdés, hogy nem tudott még szopni, de jó volt összebújni.
2012. febr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!