Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már szült nőknél hogy zajlik...

Már szült nőknél hogy zajlik az abortusz? Barátnőm mesélte, hogy közös ismerősünknek egy szülés után volt aborusza és nem altatták el, csak elkábították. Ez mindig így van? Vagy lehet "rendesen" altatásban is, mint a nem szült nőknél?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kábításban sem érezhetett fájdalmat.
2010. aug. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
30 éve nem altattak és nem kábítottak csak akkor ha volt fogadott orvosod
2010. aug. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik rokonom a szülése után kb. 3 hónappal teherbe esett és nála az abortusz rendesen, altatásban zajlott. Nem vagyok tapasztalt az abortusz témában, de még nem hallottam, hogy csak kábítanának. Gondolom meglehet beszélni a dokival, hogy mindenképpen altatásban szeretné valaki.
2010. aug. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom abortusznál csak fájdalomcsillapító van (max. kábítás), nem altatásban végzik. Első abortusznál -ha nem volt szülés-a tágítás maga fájdalmas,ha volt szülés akkor már nem annyira .
2010. aug. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindig altatásban van. Az, hogy az altatás mélységét (és technikáját)ki, hogy nevezi az más kérdés...érzéstelenítés szempontjából nem számít, hogy szült-e már a nő. Aneszteziológusok ezt a "fajta" altatást szokták "bódításnak" nevezni, mivel nem tart olyan sokáig és nem használnak annyi féle szert, nem olyan mély az alvás, és csak maszkot használnak (a beavatkozás rövidsége miatt). Ettől azonban ez még altatás!

egy aneszteziológus

2010. aug. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor szültem, naponta 4-5-6 ember jött ment a kórteremben, reggel lefeküdtek felvették a hálóinget, vitték őket abortuszra, kómásan elkábítva visszatolták őket. Aludtak 1-2 órát, ebéd előtt saját lábukon mentek haza! Altatást ma már csak nagy műtéteknél végeznek, ott tubust kapsz azon lélegeztetnek, katétert hogy be ne pisilj mert mélyen alszol nem tudod visszatartani a vizeletet! Nem kelhetdz fel 6-9 órát, szóval kisműtétném mint abortusz nem altatnak csak kábítanak
2010. aug. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oké, a kedves aneszteziológus ezt világosan megválaszolta. Most már értem, hogy mindenképp altatás, csak nem mindenki nevezi annak.

Annak, aki azt válaszolta, hogy abortusz közben nem altatnak, annak azt üzenem, hogy DE IGEN. Altatnak. De az csak nagyon rövid ideig hat, mikor tolják vissza az embert a kórterembe, már éledezik. Csak azt nem tudtam csinálják-e másképp is, de akkor nem.

2010. aug. 12. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!