Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha területileg nem ahhoz a...

Ha területileg nem ahhoz a kórházhoz tartozok, ahol szeretnék szülni, mit tegyek? Elég ha oda járok rendelésre? Orvost nem akarok fogadni.

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem oda tartozol és nincs ott dokid sem, akkor nem fognak ellátni, mert átküldenek a területileg illetékes kórházba. Ha viszont szülni ott szeretnél, akkor a párod oda vigyen majd be ha élesbe kerül a helyzet. Még egy szülő nőt sem küldtek el sehonnan.
2012. febr. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Csak akkor lesz egy kis bibi, ha a párom nem lesz itthon és mentőt kell hívnom :(
2012. febr. 16. 12:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs beírva a kiskönyvedbe, hogy a választott kórház vár téged, akkor a mentő oda visz, ahova tartozol.
2012. febr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem vidéki lakcímem van, de Pesten szültem (itt lakom). Fogadott dokim nem volt, de egy emberhez jártam rendelésre, szerencsés módon nála is szültem. :)
2012. febr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

??? Mikor hozták meg ezt a törvényt?? Mikortól hatályos???

Erről nem is tudtam. Hol találom meg a körzeteke? Fennt van a neten valahol?

Én sem oda megyek ahova "kellene". Vérvételen is ott voltam, de nem szóltak hogy hátra arc!

2012. febr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg csak úgy tudod megoldani, hogyha oda visznek ha már vajúdsz. De ha túlhordod akkor problémás. Sajnos én is ettől parázok. Akkor tuti fizetned kell egy orvosnak. Megkérdezhetem, h hova tartozol és hol szülnél?


Az intézményválasztás szabályai


Ha a beteg nem a beutalón feltüntetett, vagy területileg illetékes egészségügyi fekvőbeteg intézményben kívánja igénybe venni a szükséges kezelést, megteheti, az orvosválasztás joga itt is megilleti a beteget. Ebben az esetben azonban vagy magasabb összegű napidíjat kell fizetnie, vagy pedig akár a kezelés teljes költségét állnia kell.


A betegek szabad intézményválasztásának azonban létezik egy további feltéte. A kórházak és a szakrendelések ugyanis csak abban az esetben fogadhatnak területi illetékességükön kívüli beteget, ha ez nem veszélyezteti feladataik ellátását, azaz van annyi kapacitásuk, hogy mind a hozzájuk beutalt betegeket, mind az illetékességi területükön kívülről érkező betegeket ellássák.


(Dr. Barcsai Tímea, jogász)

2012. febr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egerhez tartozok, de majd Gyöngyösön szeretnék szülni. Ez még nem most lesz, de már érdeklődök, mik a lehetőségek. Ha egy mód van rá, szeretném elkerülni, hogy Egerben szüljek.
2012. febr. 16. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!