Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi papirt az orvos...

Terhességi papirt az orvos mikor adhatja ki ha én kb.5. hétben vagyok? De nem akarok menni dolgozni mert nem birnám a munkám állandó jelleggel fáradt vagyok.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a doki -amikor már van szívhang is- ír egy papírt, hogy kéri a védőnőtől a terhességi kiskönyv kiállítását, és onnantól fogva már bármikor lehet erre hivatkozva táppénzre menni, de ha nem érzed jól magad akkor a háziorvosodnak ha megmondod akkor biztosan kiír téged táppénzre, kiskönyv nélkül is.
2010. ápr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Szerintem már te is elmehetsz táppénzre.. :) De egyébként biztosan nem tudom, csak azt hogy az én barátnőm 2 hónaposan már ki volt írva :)
2010. ápr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Leírom, nekem hogy volt. Amikor megtudtam, hogy babát várok, a cégnél akkor akartak mindenkivel aláíratni egy szerződés-módosítást, hogy csökkentik a fizetéseket 20%-kal. Nos, én ezt nem akartam aláírni, mert tudtam hogy ha kevesebb lesz a bruttóm 20%-kal, akkor a majdani TGYÁS és GYED is jóval kevesebb lesz.

Én az 5. héten voltam a nőgyógyásznál, aki azt mondta, hogy Ő csak onnantól vehet táppénzbe, ha a terhesség bizonyítottan élő, tehát ha van szívhang. És ha megvan a kiskönyvem is.

Ezért elmentem a háziorvosomhoz és Vele beszéltem meg, hogy kellene táppénzes papír 2-3 hétre, amíg a kiskönyvet el nem intézem. Indok: folyamatos rosszullét. ( Egyébként tényleg rosszul voltam a 6-12. hét között )

Tehát alapból a háziorvos vett táppénzre.

7. héten volt a babának szívhangja, 8.héten állította ki a védőnő a kiskönyvet. És onnantól már a nőgyógyász tart táppénzen.


Azt írod, 5 hetes vagy. Olyankor még nincs szívhang, és csak onnantól bizonyított az élő terhesség. Nem tudsz a háziorvosoddal beszélni esetleg...?


Gratulálok a babához, vigyázz Magatokra!

31 hetes kismama

2010. ápr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem is a háziorvos tartott táppénzen.Indok nálam is a folyamatos rosszullét volt,bár én meg mondtam neki hogy szeretnék táppénzre menni mert akkor voltak a nagy elbocsájtások a cégeknél.Végig a háziorvos tartott bent csak kellett vinnem igazolást a nőgyógyászomtól
2010. ápr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én is az elejétől fogva táppénzen vagyok.amint lett szívhang onnantól kezdve vett táppénzre a dokim.
2010. ápr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Engem a nődoki vett táppénzre. Akkor voltam 4 hetes 2 napos!!! UH nem volt, csak megvizsgált, s mindjárt megkérdezte, hogy dolgozok-e tovább, vagy táppénz. Szerintem ahány ház, annyi szokás.

Boldog babavárást!

2010. ápr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia én a 8 héttől vagyok táppénzen engem is a háziorvos irt ki addig míg a nőgyógyász nem adott javaslatot az első tanácsadáson.Azóta minden hónapba kapok egy ilyen papírt amit beviszek a háziorvoshoz és így meg van a táppénzes papírom.
2010. ápr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!