Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez csak nem magzatviz volt?...

Ez csak nem magzatviz volt? Olyan tanácstalan vagyok, irjátok kérlek! Mit figyeljek? Többi lent

Figyelt kérdés

péntekre vagyok kiirva szülni!

ma reggel mikor felkeltem az ágyból, nagyobb adag "folyadék" távozott, az ágy mellett egy kisebb tócsa, s huztam a csikot a nagyfiam szobájába pár csepp formájában.

tuti h nem vizelet, mert utána mentem wc-re pisilni, nem tudtam szabályozni sem.

egy zsepivel feltöröltem, h lássam a szinét stb-halvány sárgásnak láttam s mintha kis nyálkadarabok is lettek volna benne,de nem sok. napok ota nagy mennyiségű vizes folyásom van, na de ennyi még sosem volt. viszont a magzatviz tiszta tudtommal. s azóta nem folyt semmi.

ha mégis magzatviz lenne, akkor még kell h jöjjön nem? meg akkor fájások is jelentkeznének? annyira nem oldható meg könnyen a kórházba jutás, igy potyára nagyon nem szeretnék menni...(bár kocsival 5percre van, de a párom 50km-re doglozik, 20hónapos nagyfiam meg nem vinném potyára magammal-nem taxiznék stb..)


2012. febr. 22. 07:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a szülőszobaban az agy mellett folyt el a magzatvizem!azt mondtak h mar nem szabad felkelnem!sztem is a magzatvized lehet mi mas!?hivd a mentoket es a parod ebbol ma baba lesz!konnyu szulest neked! Es irj majd!!!!
2012. febr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

szerintem is magzatvíz. hívd fela kórházat, egy szülésznőtől kérj tanácsot, hogy mikor indulj.

(magzatvíz folyás esetén 1-2 órán belül be kell menni a kórházba, hogy vizsgáljanak a fertőzésveszély miatt. 24 órán belül indítják a szülést, ha magától nem indulna be).

2012. febr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Remélem, már a kórházban vagy! :-) Könnyű szülést, írj majd, hogy mi lett!
2012. febr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Ha elfolyik a magzatvíz azonnal kórház.Nem hiába mondják,hogy a szülés akkor indul meg,amikor elfolyik a magzatvíz,vagy rendszeres fájások vannak.Hát neked az első volt.Én pl magzatvízvizsgálatra mentem,fájásom sem volt,a magzatvíz sem folyt el.Mégis bent tartottak.Nekem már 2 nappal előtte kezdett távozni a nyákdugó.Aznap is volt pici,mikor bent tartottak.4,5 óra múlva meg is szültem.A fájás nem feltétel,elég ha elfolyik a magzatvíz.

Könnyű szülést kívánok!!Ne felejts el írni!!:)E.

2012. febr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg már a kórházban vagy... Ha elfolyik a magzatvíz - és nálad tuti ez történt -, nem szabad mozogni! Nekem a kórházban folyt el, bent feküdtem, de mivel nem látták, hogy milyen színű, rám fogták, hogy bepisiltem, és még megjárkáltattak a kórházban 2-3 perces fájásokkal. Mindennek az lett az eredménye, hogy a kislányom fején keresztben volt a köldökzsinór, amikor kibújt, rögtön el is kellett vágni, mert nem is tudtam úgy kinyomni... Szóval elég veszélyes lehet, ha ezek után még jársz-kelsz...
2012. febr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

sziasztok!

na megjártam a kórházat, 2,5órás procedura, de végül hazaengedtek...:(

méhszájamat zártnak mondta az orvosom. szülőszobán egy orát voltam nst-n, voltak 40es erősségű fájások, amire a szülésznő monda h az semmi. felhelyeztek egy gézbucit a méhszjamhoz, egy orát fent volt, majd valami tesztert spricceltek rá,ami magzatviz teszt, de negativ lett. majd még egy uh ahol megnézték az áramlást, ott minden ok.

orvosom mondta h nem tudja mi lehetett reggel, szerinte vizelet (szerintem kizárt, mert mondom nem tudtam szabályozni, s utána elmentem s nem kis mennyiséget pisiltam) mondta h máskülönben bent tartana, de a nagyfiam miatt hazaenged... azóta vérzek, s rettenetesen fáj a méhszájamnál, meg mindenhol, de nem folyamatosan, hanem időközönként mint a fájások. mondta ha bármi van, menjek be megint, s lehet h még este találkozunk...rákérdeztem a vérzésre, mondta h vizsgálat meg buci után normális most. nem tudom meddig, ha esti nem áll el azé rácsörgök h mi legyen...nem nagy mennyiség de folyamatos véres-nyálkás vmi ürül...

szoval ez van, kicsit be vagyok tojva...

a fiam inditott szülés-császár volt, igy ebből a szempontból olyan vagyok mint egy első babát váró anyuka, ismeretlen a szülés beindulása-meg ez az egész a finishben...:)

2012. febr. 22. 12:40
 17/24 anonim ***** válasza:

Juj de furcsa. Én pont vérzéssel mentem be a kórházba 1 héttel a kiírt előtt, és nekem azt állapította meg a doki, hogy tágulásos vérzés, nem lacafacáztak, hanem előkészítettek szülésre. Még jó, mert a burokrepesztésnél derült ki, hogy már zöld volt a magzatvíz, szóval a babának már nem volt jó odabenn. Pár óra múlva meg is lett a kislányom.


Furcsa, hogy vérzéssel hazaengednek, de mégiscsak kórház és doki, bízzunk benne, hogy tudja, hogy mit csinál.

Ha tudod, akkor keress valakit, akire bízhatod a kisfiad, vagy párod jöjjön el a munkahelyéről, és próbálj meg inkább bent maradni a kórházban, ha úgyis bent tartott volna a doki.

2012. febr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, azt mondták, hogy felső burokrepedés lehetett, ami visszatapadt. Nálam ez 38 hetesen történt, és én 39+5 hetesen szültem.

Könnyű szülést, jó egészséget nektek!

2012. febr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
A vérzés normális, legalábbis nekem ezt mondták a kórházban. A vizsgálat után kaptam is egy óriás kórházi betétet, és hazaengedtek. Egy napig tartott a vérezgetés, és nem is volt belőle probléma. Csak szülés, pont egy nappal később... :)
2012. febr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
szia!mi-újság veletek?remélem már babázol!majd írj mi volt!
2012. febr. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!