Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik ha nem viszek a...

Mi történik ha nem viszek a szüléshez Házassági Anyakönyvit?

Figyelt kérdés
Akkor a gyerek automatikusan az én nevemre kerül? De a személyimben is, mint né szereplek, mivel felvettem a férjem nevét. Akkor a leánykori nevemre kerül a gyerek, vagy a férjezettre ami a személyimbe szerepel?

2012. febr. 23. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
nem 2 órát vagy a kórházban, majd megkérik a kedves apukát,hogy szaladjon haza érte
2012. febr. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha férjnél vagy, be kell vinni a friss házassági anyakönyvi kivonatot! Ha nincs, akkor bemondod mi legyen a gyerek neve, a te lánykori neved, vagy a férjed neve, de akkor a gyánhatósághoz kerül a dolog, ha nincs tisztázva az apa kiléte. Nem éltek együtt, vagy mástól van a gyerek?
2012. febr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De együtt élünk és tőle van a gyerek. Csak még mindig nem postázták az új házasságit. Két gyerekkel állapotosan elég nehéz elmászni a hivatalba és órákat várni, mire sorra kerülünk.
2012. febr. 23. 09:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha abba a városba házasodtál ahol szülni fogsz akkor nem kell friss anyakönyvi , csak az eredeti..ha másik városba házasodtatok akkor kell csak.
2012. febr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Pest megyében szülök és gyorsan felhívtam a kórházat. Azt mondták, hogy a név legkésőbb 3 napon belül kell , hogy rendezésre kerüljön. A házasságiból pedig elfogadják az eredetit akkor is, ha más városból, faluból vagy akárhonnan jössz. A név megadásához, hogy az apa vezeték nevét megkaphassa, mindenképpen szükség van vagy az apasági nyilatkozatra vagy a házassági anyakönyvre. Azt mondták, hogy maximum, ha nem érkezik meg addig, akkor apuka a szülés utáni napon bemegy oda, ahol házasodtatok és ott azonnal elkészítik és odaadják neki. Ennyit tudtam meg.

2012. febr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!