Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerinted milyen egy jó...

Szerinted milyen egy jó szülésznő?

Figyelt kérdés

Mik a nagyon szükséges és fontos dolgok?

Mi az, ami nagyon negatívum?

Mi az, ami legfontosabb olt vele kapcsolatban?

Számított a kor?

Mit vettél figyelembe a választáskor?


Minden érdekel :)



2012. febr. 26. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:

A kor nem számít.

Jó híre legyen szakmailag.

Ami nagyon negatívum, ha látszik rajta, hogy "nna, megint egy szülés, mikor lesz vajon vége, lejár a műszakom, mennék hazafelé"

Mindenképpen legyen kedves és bár számára a szülés mindennapos dolog, az éppen ott fekvő, vajúdó anyukának a legeslegfontosabb dolog az életében.

2012. febr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt választott szülésznőm, viszont nagy szerencsémre szerintem a kórház legkedvesebb szülésznőjét fogtam ki - kétszer is, mert amikor először felkerültem a szülőszobára, elmúltak a fájásaim, így csak másfél nappal később szültem, amikor megint ő dolgozott. :)

Nekem nagyon sokat jelentett, hogy úgy figyelt oda rám, hogy látszott rajta, hogy tényleg érdekli, hogy hogy vagyok és hogy éppen mi történik velem. Amikor pedig éppen halálra szenvedtem magam a fájások miatt - nem visítoztam, csak látványosan szenvedtem -, nem azzal jött, hogy "ez ilyen, ki kell bírni, más is túlesett már rajta, nem fog belehalni", hanem próbált megnyugtatni, és segíteni abban, hogy hogy vészelhetem túl a fájásokat minél kevesebb szenvedéssel.

A kor szerintem sem számít, ez a hölgy olyan 35-40 között lehetett, tehát nem volt a klasszikus értelemben vett "nagy öreg" a szakmában, de látszott rajta, hogy még az orvosok is tisztelik. Az én szülésemet például ő vezette le, az orvos nagyrészt csak téblábolt, és a szülésznő úgy ugráltatta, hogy még én is felkaptam rá a fejemet. :) De a doki hallgatott rá, és egyetlen szó nélkül csinálta, ami ki lett neki osztva. :D

Szóval ha választasz szülésznőt, mindenképpen tájékozódj, hogy kit ajánlanak azok, akik már szültek ott - nem feltétlenül azt fogják, aki a leghíresebb-hírhedtebb a környéken.

2012. febr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én dokiválasztáskor is figyelek a korra, h ne legyen fiatal, azaz sokat látott, tapasztalt legyen. Ez fontos. Sokaknál fontos az emberség is, de szerintem a szakmai hozzáértés a legfontosabb.


Akit nekem ajánlottak, nem volt szimpi először, mégis jó fej volt, és ő a legjobb ott. Azt nem mondom, ha kezem fogta és vigasztalt szülés közben, de hozzá teszem, ideje nem volt rá, mert 1 óra volt az egész.

2012. márc. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!