Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Barátnőm péntek este szült,...

Barátnőm péntek este szült, mit vihetnék neki holnap reggel, ha megyek be?

Figyelt kérdés

Gondolok itt valami gyümilére, ilyesmire. Nem akarom megkérdezni őt, mert úgyis azt fogja mondani, hogy nem kell semmi, de hát nem mehetek üres kézzel! :)

van valami, ami serkenti a tejtermelést? (pl narancsléről ezt hallottam), vagy van valami, ami tilos ilyenkor?

Nekem is hasznosak lesznek az infók, mert csak pár napom van szülésig.

Köszi a válaszokat! :)


2009. jún. 7. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
narancsle az tilos, mert attol faj a baba pocakja, meg hamsnese lesz, azt semmikeppen ne vigyel. Malatakave jo, edeskömenytea, Laktoherb tea (ez a baba hasfajasra is jo, meg az anyuka emesztesere is, ami nem art ilyenkor).
2009. jún. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Almalevet,kekszet,túró rudit vagy egy édes kisruhát a babónak.Én az édeset kívántam nagyon,főleg a szoptatás alatt.Szerintem a tejserkentős dolgok ráérnek akkor amikor már hazamentek,mert ezekben a teákban édeskömény van és eléggé szélhajtóak.
2009. jún. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vihetnél neki homeopátiás bogyókat:

RICINUS COMMUNIS 5 CH

URTICA URENS 5 CH

Felváltva szedtem, napi adag össz.:3*5 golyó

MADÁRTEJ!!

Ezektől nekem rengeteg tejem volt.

A Laktoherb teától nagyon hasfájós volt a kislányom.

Egyébként én szedtem az ARNICA MONTANA 30CH-t (ez is homeós), gyors sebgyógyulásra és vérzéscsillapításra. Nagyon bevált!!

Ha rostos, akkor inkább őszilé, de csak max. 25%gyümölcstartalmú legyen a rostos!!

Citrusféléket nem szabad!!

Neked pedig könnyű szülést!!

2009. jún. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a jókívánságokat is!

A manócskának mindenképpen viszek majd valamit, a barátnőmnek pedig okoskodok valamit a válaszaitok alapján.

Jaj de túl lennék már én is rajta... nagyon irigykedek :)

2009. jún. 7. 11:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is nemsokára szülök, az unokatestvérem pedig a héten szült. Ilyeneket vittünk be: hideg szénsavmentes ásványvíz, szűrt levek (alma, szőlő), péksütemények, körömpörkölt :), gyümölcsleves, banán, Laktoherb tea. Újságokat is vittünk, bár azt mondta, hogy olvasás helyett inkább alszik:)Azt tudom, hogy epret nem szabad, mert allergiás lehet rá a kicsi, kiválasztódhat anyatejen keresztül + nem lehet k betűs zöldségeket sem, illetve rostos leveket, szénsavas üdítőket. Az alkoholmentes sör is nagyon be szokott válni tejtermelés serkentésére, bár a kórházba szerintem ciki lenne bevinni, hiába alkoholmentes, legalábbis elég hülyén mutatna az asztalkán mondjuk egy doboz soproni szűz... (Én azt szeretem), viszont otthon kipróbálhatja:)
2009. jún. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor szültem,örültem a kajának mondjuk valami tuti szendvics,és a tejtermékeknek.Tej(ha szereti)joghurt,krfír stb..Elvileg lehet inni gyümilevet csak higítani kell vízzel.Ja és a gyümölcsnek is örültem!
2009. jún. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
én egy vagon szénsavmentes vizet meg tudtam inni, az jó meg amit eddig írtak meg ha esetleg elejt valamit hogy valami gondja kérdése van azzal kapcsolatban cikket könyvet(nekem jól jött volna) újságot meg amit a többiek írtak 10 hetes kislány anyukája
2009. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én anno a szénsavmentes ásványvíznek és az édességeknek örültem a legjobban.
2009. jún. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

Gyümölcsöt ne, az újszülöttnek fáj a hasa tőle. Nekem hordta be a rokonság az epret, cseresznyét, meg mindenféle finomságot, ott vérzett a szívem, hogy nem ehettem meg.

Ásványvíz, hashajtó lekvár, édesség, bocs, az előzőeket ismétlem csak, de nekem is ezek jöttek be.

2009. jún. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi!!!
2009. jún. 8. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!