Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » S. O. S, ki milyen hatásos...

S. O. S, ki milyen hatásos módszerrel csalogatta ki a babóját, hogy ne kerüljön sor indításra? Holnap be kell feküdnöm, ha nem történik semmi 41 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Meleg vizes fürdő, szex. Ügyesek legyetek.
2012. febr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szóval:


- lépcsőzés

- terhestorna

- sex

- csípős evése

- szénsavas ivása

- pici futás (egy helyben, de nem megerőltetve)

- szobabringa

- hosszú séták

- költözés (pakolás, dobozok cipelése, pár kilók emelése)

- festés, etc


40+5 naposan szültem sürgősségi császárral (autóbalesetünk volt). Az élet fintora, így alakult ..

2012. febr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ja és 32. héttől 1000 volt a méhszájam.
2012. febr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

A szülésznőm szerint az összes fent említett módszer butaság, elterjedt hibás tévhit. A lépcsőzés és a fizikai megerőltetés kifejezetten ártalmas a babára nézve, a szex a nyitott méhszáj melletti fertőzés lehetőse miatt nem annyira javasolt.

Elmondása szerint a 25 éves szakmai pályafutása alatt beigazolódott, hogy a szülés beindulását nem szabad gyorsítani, sem a nő részéről, sem orvosilag gyógyszerrel. Amíg a szervezet nem áll erre készen és a baba nem helyezkedett maximálisan a legmegfelelőbb helyzetbe, addig várni kell. Ha valamelyik nem áll fent, akkor nem lesz sima szülés, valami kis gigszer várható.

2012. febr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Lánykámat sikerült túlhordanom.

Vele berohantunk vaklármával a khba, hogy végre. Haza már nem engedtek, úgyhogy az egész napot azzal töltöttem, hogy a körmöm rágtam, lépcsőztem- olyan jól esett, bóklásztam a khban. Kicsit aludtam délután, és éjjel kiültem a szülőszobák elé olvasni... 2óra alatt meglett a kicsi. Nekem a hely hozta meg a babát.

2012. febr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben járok és nem igazán örülök az indításnak de az anyukák azt írják nem kell félni.Kapunk ilyen gyorsítót az segít abban hogy legyenek fájásaink ami által nyílik a méhszáj és hamar meglesz a pici...De azért ennek ellenére félek :)
2012. febr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Tegnap 21.54-es válaszolóval tökéletesen egyetértek! Ha a baba jól van, a ctg jó eredményeket mutat, akkor várni kell. Ha a doki indítani akar, te ne engedd, ennyi. Felnőtt ember vagy, magad döntesz. Senki nem kényszeríthet sem befekvésre, sem szülésindításra. Aláírod, hogy saját felelősségre, kész. De mondjuk én tuti nem járnék olyan dokihoz, aki ilyen őskőkorszaki nézeteket vall, mert abból valóban csak komplikációk lehetnek, ha egy rendben lévő, de a születésre még fel nem készült babát erőszakkal kicsalogatnak.

Más kérdés, ha gond van a babóval, mert akkor ugye nincs kérdés, cselekedni kell. De csak azért, mert pár nappal túl vagy a terminuson, a világ legnagyobb baromsága indítani a szülést.

2012. febr. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Abban egyetértek az előzőekkel, hogy a lépcsőzés, meg a túlzott fizikai aktivitás nem tesz már jót a túlhordás alatt. Viszont sokszor oka van annak, hogy a baba nem indul meg magától, nálam pl. rajta volt a köldökzsinór egyszer a nyakán és egyszer a testén, emiatt nem tudott leereszkedni. A gépek nem mutatták ezt, mert amúgy minden rendben volt. Így indították a szülést, ott derült ki, de semmi probléma nem volt belőle, csak elhúzódott a kitolás, a doki segített kinyomni :)

Szóval én azt mondom, hogy nem kell félni az indítástól.

2012. febr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én meg nagyon sok olyat hallottam, hogy a túlhordás is igen veszélyes lehet a babára nézve és ezért indítják be az orvosok a szülést!!! A 41 hét után beindítani szerintem nem butaság, hanem felelősségteljes! Mert egy átlagos, normális terhességnél a baba minden szerve tökéletesen fejlett, általában már hetekkel előtte be van fordulva a baba a szülőcsatornába, csak egyszerűen valamilyen indok miatt miatt nem indul meg a szülés, de nem azért, mert a baba még nem érett rá! Amúgy utána lehet olvasni az interneten is, hogy a 41 hét után való túlhordás minden egyes nappal kockázatosabb. Nekem 41+3 hetesen indították, amúgy már 3 centire nyitva voltam, de fájás sehol... Még csak egy jósló se... Én nem tudtam kicsalogatni semmivel se, pedig próbálkoztam...
2012. febr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Sziasztok! Sajnos azt kell mondjam, hogy nem lehet. Nekem indított volt és igen csak bent akart maradni mert a doki megindítása után 14 órával lett csak meg. Nem akart kibújni így elég fárasztó szülés volt. Ez a babón áll és akkor ment csak jobban mikor megnyugodtam és vátam lesz ami lesz kivárom, nem járkáltam tovább nem görcsöltem, türtem és vártam. Van egy biztos tipp de azt csak szülés közben lehet csinálni és felügyelettel hogy gyorsabban tágulj , úgyhogy a saját érdekedben nem mondom. Bízd a babódra tudja mikor mit kell csinálni, és ha indítják akkor sincs semmi baj! A kisfiam gyünyörű és már 3 és fél éves.
2012. febr. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!