Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek a szüléstől az anyósom...

Félek a szüléstől az anyósom miatt, mit tennétek?

Figyelt kérdés
Anyósom (és a párom egész családja) túlpörgős fajta. Ha egyszer elhívjuk őket ebédre, a Híradót este még biztos nálunk nézik, nem mennek haza az istennek se. Ilyenek. Nagyon félek, hogy 1., amíg bent leszek a kórházban, otthon átkutatja a cuccaimat (segítségképpen kimos pl.) de nekem ne nyúljon a cuccaimhoz. 2., odacsődül az egész család a kórházba, és ott lesznek órákig, és nem hagynak pihenni engem és a babát 3., ha hazajövünk, ott lebzselnek majd egész nap, nyitogatja a konyhaszekrényemet (pl. főz egy teát nekünk) és TELJESEN ODATELEPSZIK. Segítsetek, mert már aludni sem alszom, annyira félek, és 1 hónap múlva szülök. Anyósomék idősebbek, és nem fogják föl, hogy mit csinálnak, nekik így természetes, párom már volt hogy egy hónapig nem beszélt velük, és folyton veszekedik velük, hogy hagyjanak minket békén, nem kell folyton segíteni, de AKKOR MEG SÍRNAK, HOGY ŐK MÁR SEMMIRE SEM JÓK, SENKINEK SEM KELLENEK, és ők tényleg szívből hiszik, hogy segítenek nekünk, és nem rosszindulatúak, de már gyűlölöm hogyha eljönnek.
2012. febr. 28. 16:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
35%
Hormonok. Most elég hisztérikának tűnsz, de remélhetőleg majd lenyugszol..
2012. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
44%

Azt nem tudom, hogy a bebil mit jelent, de szerintem kicsit szállj magadba, a bolhából csinálsz elefántot és erre egy mentséged van, hogy terhes vagy.


De látom előre, itt csak az nem "bebil" aki vállveregetni és bólogatni jön, hogy persze, neked van igazad, parázz nyugodtan előre olyan dolgokért, amik még nincsenek, és tök jogos kiakadni azon, hogy az anyósod netán főzne neked egy teát, vagy egyéb módon segítene. Tényleg elég szörnyű.

2012. febr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Hopika, mi ez a hisztéria????? :-))
2012. febr. 28. 17:01
 4/30 anonim ***** válasza:
47%

Jaj ne legyél már ennyire kötekedő. Most ez az utolsó kommented kicsit megdöbbentett. Milyen szöveg az, hogy meg kell ütni a szintet agyilag???

Már megbocsáss de ha nem tetszik amiket ide írnak, akkor nem kellene kérdést kiírnod. Az válaszol aki akar!



Na jól felhúztál hisztis kismama. Túltengenek a hormonok benned rendesen.


Örülhetnétek a pároddal együtt hogy ennyire szeretnek titeket és tudnak, akarnak még segíteni. Nem pedig alulról szagolják az ibolyát. És hogy hasznosnak érezhetik magukat, még jó hogy nem utálnak a viselkedésed miatt és nem azért sírsz itt hogy anyósod mennyire gyűlöl.


Még jó hogy csak ennyi bajod van!

2012. febr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Kicsit nyugodj meg azért, nehogy rosszul legyél!
2012. febr. 28. 17:02
 6/30 anonim ***** válasza:
85%

Az én anyósom ugyanilyen. és megcsinálta mindazt, amit leírtál, míg nem voltam otthon. Elmosogatott, közben tette a megjegyzéseket, hogy megromlott valami kaja a hűtőben.... mert én gazdag vagyok, megengedhetem magamnak, stb... Pedig nem szokás, hogy megromlik, csak hirtelen mentem szülni...

pffff De utáltam!!!!

2012. febr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
72%
Na jó, a kérdező kommentjei alapján erősen elgondolkoztam azon, hogy mégis mi alapján vár el bármilyen agyi szintet...
2012. febr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
43%

Kedves Kérdező!

Tényleg egy kicsit hisztérikusan hatott az írásod! Örülhetnél neki, hogy anyósod ilyen kedves és nem hagy ott a fáradtságban egyedül, hanem megtesz minden tőle telhetőt (majd később), hogy neked jobb legyen. Igazán értékelhetnéd!

Meg kell őket kérni, hogy mikor megszületik a baba, akkor egy kicsit hagyjanak nektek teret, hogy összeszokjatok hármasban. Ezt kedvesen és higgadtan kérd.

Ja, és még valami!

Hidd el nekem, szültem már egy gyereket, nemsokára megszülöm a másikat is, és nincsen annál kedvesebb és megnyugtatóbb dolog, mikor látod a családod, ahogy törődik veled és megnyugtat majd a mosolyuk.

Ha viszont ez téged még akkor is idegesíteni fog, akkor te sajnos alapból vagy ilyen, nem a hormonok teszik ezt veled. És ezen majd változtass szerintem. (Nem bántásként, csak jó tanács.)

2012. febr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
93%

Nem lehet nekik megmondani, hogy ezt vagy azt ne csinálják. A kórházba úgyse mehetnek be a szobába, te ki mész, majd ha eleged lett, közlöd, hogy elfáradtál és pihenésre van szükséged és visszamész. S otthon is megkéred őket, hogy fáradjanak haza, mindezt kedvesen mosolygósan. Otthon meg ha kulcsos a szekrény zárd be, vagy az olyan dolgokat dugd el. Max megnézi a ruháidat, felvenni csak nem veszi :-)

Szépen elmondod nekik, ha nem fogják fel, az az ő bajuk, ezen te ne hergeld magad. Te vagy a fontos és a baba. Ne hagyd, hogy rád telepedjenek.

2012. febr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
61%

A 10-es vagyok. Ne foglalkozz a sértő válaszokkal.

A szülői segítőkészségnek is van egy határa.

2012. febr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!