Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti is féltek a szüléstől?

Ti is féltek a szüléstől?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy pozitívan kell hozzáállni, de félek tőle. A fájdalmat nem nagyon bírom, ismeretlen az egész, félek, hogy nem leszek ügyes és nem tudom azt csinálni, amit kell.
2012. febr. 6. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Olyan nincs, hogy nem leszel ügyes. Csináld, amit a doki mondd, és akkor nem lesz semmi baj.
2012. febr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
82%
Szia. Mintha csak a saját soraim olvasnám...:-) Rettegtem a szüléstől, a fájdalomtól. Mindig azt mondtam az orvosomnak, hogy én leszek az első, aki belehal...:-) Persze mindig kinevetett, sosem értettem. Ma már igen. Van egy 3 éves kisfiam. Hidd el nekem, ott, akkor, amikor elkezdődik, és jönnek a fájások, nem arra fogsz gondolni, mennyire fáj. Egy okos tanács, amit én is a neten olvastam. Minden körülmények között fogadd el, amit a szülésznő mond. Hidd el, ő jót akar, még ha néha nem is úgy tűnik. Amikor elkezdődik, becsukod a szemed, és csak akkor nyitod ki, amikor Életed Értelme felsír. És abban a pillanatban el is felejtettél mindent, ami előtte történt. Ha érdekel, keress rá erre a cikkre : Az igazság a szülésről... Én elolvastam előtte, és mindent eszerint csináltam. Most már bátran mondhatom, egy csodálatos élmény! :-) Sok sikert!
2012. febr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Ha a baba bent van, ki is fog jönni. :)

Tehát hiába is félünk, akkor is ki kell jönnie, ennek pedig egyik módja, hogy megszülöd. Nincs mit tenni. Ott, akkor majd visz magával az egész...

Igen, lehet félni tőle, én is féltem. De aznap már csak arra gondoltam, hogy ez van, így jártam. :)

Tényleg figyelj a dokira, a szülésznőre és minden menni fog!

2012. febr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Én is rettegtem és most sem gondolom másképp, csak már túl vagyok rajta. Sőt kettőt szültem. Mi nők mindent kibírunk, Te is :) Szerintem nem baj, ha félsz, ez valamilyen szinten természetes, de úgyse változtat a tényen, hogy meg kell szülni így vagy úgy.

És különben is, ez egy nap az egész életedből, és kapsz egy kis tündért cserébe. Tök megéri :)

Ügyes leszel, és úgyis meg fogsz tenni mindent, csak ezt most még elég nehéz elhinni

2012. febr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

A harmadik babámat fogom világra hozni kb. 4 hét múlva. Hidd el, néha nekem is eszembe jut: "Úristen, mi előtt állok?, Remélem, hamar vége lesz a fájdalmas résznek..." stb. És nálam az emlékek is visszatértek, nem felejtettem el egyik szülésemet sem teljesen. Az első szülésnél EDA-val szültem, s tudom, néhányan ellenzik, de úgy érzem, ettől jobb döntést nem hozhattam volna. A vajúdás alatt még szundítottam is 1 órácskát. A kitolásnál éreztem a méhösszehúzódásokat, akkor már "csak" erőre volt szükség, teljesen együtt tudtam dolgozni a testemmel. Erőm pedig volt, mert a tágulás az epidurális érzéstelenítésnek köszönhetően nem vitte el, nem fáradtam ki, maradt energiám. És az az érzés, hogy mindjárt túl vagyok rajta és találkozhatok a kisbabámmal még inkább segített.

A második szülésemnél nem kaptam semmilyen érzéstelenítőt, így van reális összehasonlítási alapom. Míg az első szülés után akár rögtön szültem volna a következőt, a második után a páromnak sokáig tartott rábeszélni a harmadik babára. Abban biztos vagyok, hogy most is érzéstelenítéssel akarom végigcsinálni. Én sem jól viselem a fájdalmat. Ha megijedek az előttem álló élménytől, rögtön megnyugszom, hogy olyan is lehet, mint az első volt. Emellett mindig azokra a percekre gondolok, amikor kicsusszan a baba, az olyan csodálatos, és amikor a kezedbe adják!!! Megláthatod a kis arcocskáját, megpuszilhatod, és itt teljesedik be minden! Érte dolgoztál, küzdöttél a szülés alatt. Alig várom, hogy átéljem ezt a felemelő érzést újra! Megismételhetetlen, mindent elsöprő ez az érzés, majd meglátod. Hallgass az ösztöneidre, gondolj arra, hogy segítened kell a babának is, hogy szép legyen a születése.

Kívánok neked szép szülést!

2012. febr. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
37 hetes vagyok. Már minden gondolatom a babám és a szülés körül forog. Én is nagyon félek. Sok ismerősöm szült mostanában. Legtöbb nagyon megszenvedett. Volt vákuum meg minden szörnyőség. Megpróbálok azonban pozitívan hozzáállni a kérdéshez. Lehet nekem majd könnyebben megy. Fájni fájni fog, de ki kell bírni, és küzdeni a végeredményért, a kisfiamért. Férjem mellettem lesz, ami sokat számít. Nekem is első baba, szóval még nekem sincs viszonyítási alapom. Könnyű szülést!
2012. febr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!