Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A beindított szülés sokkal...

A beindított szülés sokkal fájdalmasabb? És rövidebb vagy hosszabb ideig tart vajúdással együtt mint a természetesen beindult szülések?

Figyelt kérdés
41 hetes kismama
2008. ápr. 10. 07:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem az első gyermekemmel indított volt, és 3 óra alatt lezajlott. Azt mondják az fájdalmasabb, viszont, jobb volt elöbb túl lenni rajta. 32 hetes kismama
2008. ápr. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az indított fájdalmasabb,ha nem állítják le az infúziót amikor már szépen megy magától(burokrepesztéssel indítás nem fájdalmasabb,csak az oxitocinos)viszont tényleg rövidebb ami nem minden esetben jobb!Hagyd magad sodortatni a fájdalommal ,fogadd el és akkor könnyebb.Próbálj jó sok fahéjjal,szegfüszeggel almakompótot enni,a levét inni,nekem 2 nappal késöbb meglett a lányom.Jó babázást,szép szülést.
2008. ápr. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szimpla burokrepesztéssel is be lehet indítani a szülést? A babó nem akar jönni, de méretre már nagyon nagy, ezért félek, hogy legközelebb mikor megyek vizsgálatra a doki nem fog már hazaengedni és beindítja a szülést.

Köszi a válaszokat, kicsit nyugodtabb lettem.

2008. ápr. 10. 10:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Burkot csak akkor repesztenek, ha már nyitva van valamelyest a méhszáj. De ne aggódj, lépcsőzz egy kicsit, vagy próbáld ki a kompótot, amit írtak. Talán bejön. Már én is szülnék, pedig még csak a 39. hétben vagyok, de mindennap elmondom a kicsibabámnak, hogy jöhetne már. Beszereztem ilyen homeopátiás bogyókat is, többek között homeos oxitocint, ami segíti a méhszáj tágulását, CAULLOPHILLUM 5 CH a neve, félóránként kell bevenni belőle 5 bogyót, persze, mikor már a fájdalmak beindultak, vagyis vajúdáskor. A barátnőm ennek segítségével szült meg 3 óra alatt. Reméljük, beindulnak egy-kettőre a fájásaid. Nagytakarítás meg volt? Én ma fogok ablakot pucolni, szőnyeget takarítani. Talán az is segít :)

Ne izgulj, minden rendben lesz!!!

2008. ápr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha senki nincs veszélyben, hagyd, hogy a babád maga hozza mag a döntést. Ez nagyon fontos.
2008. ápr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A takarítás, séta ilyesmik nem váltak be, csak voltak fájásaim de egy kis pihenéssel elmúltak. Amúgy én is úgy szeretném a baba hozza meg a döntést, csak attól félek végül a doki fogja. Ezt nem szeretném. Ha mégis így történne, muszáj kicsit rákészüljek, mert sok esetben olvastam itt, hogy ha a doki úgy dönt, hogy megsürgeti a kismamáknak nem sok beleszólásuk van.
2008. ápr. 10. 10:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem igaz.A Te döntésed, hogy vársz-e még, vagy engedsz. Persze ha nincs komplikáció és minden ok. Nekem megindították, nem akartam, de ki voltam tágulva már egy hete. Fájt ez tény, de gyorsabban túl lettem rajta, mint az akinek magátol indut el. De ahogy hallottam neki is fájt. :) De jó volt túllenni rajta...
2008. ápr. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!