Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek lett terhessége alatt...

Akinek lett terhessége alatt a hasán csík, szülés után mennyire múlt el? Nagyon csúnya maradt?

Figyelt kérdés
36hetes vagyok!Eddig a combomon meg a fenekemen volt csík,de sajna most olyan mértékben kezdett nőni a pocakom, hogy megjelent ott is :S Nagyon nehezen nyúlik a bőröm.

2012. márc. 2. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Striák. Sajnos azok meg is maradnak, mert reped a bőröd. Egy idő után majd elhalványulnak, de megmaradnak. Ápold napi többször testápolóval.
2012. márc. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én elég csíkos lettem,szülés után elkezdtek halványodni,most már alig látszanak.
2012. márc. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A hasamon nem volt, csak a combomon. Egy éve szültem, de még látszik. Már halványult, de még pirosas. Egy idő után amúgy olyan gyöngyház színű lesz. (Az oldalamon volt 3 apró csík, azok mér alig látszanak.)
2012. márc. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az jó lenne ha legalább nem maradnának ilyen lilák ha már eltűnni úgysem fognak..Kenem minden nap kétszer hátha használ valamit.

Köszönöm szépen a válaszaitokat!Minden jót:)

2012. márc. 2. 12:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Hiába kened, ez genetikán múlik nagyrészt. A kötőszöveten múlik. Ha jó, nem leszel csíkos, ha nem, bármivel kenegetheted, az leszel.

Egy idő után kifehéredik, és szépen cérna vékonyságúra összehúzódik. Vannak kezelések ill. krémek amivel valamivel gyorsíthatod a folyamatot, de nem terhesség ill. szoptatás alatt!

2012. márc. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a jó minőségű extra szűz oliva olajat ajánlották a testápoló mellé, mondjuk az első pillanattól használom esténként, hogy rugalmas legyen a bőröm, eddig bevált! Ha már kialakult, csak halványítani lehet a terhesség után.
2012. márc. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2012. márc. 3. 18:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Tényleg hiába kened,a genetikán múlok,és is kentem mindennap de hiába! Egy idő után gyögyházfényű lett,ne aggódj lila-piros nem marad.
2012. márc. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze a genetikán múlik leginkább ez a kérdés, ezzel együtt talán az IS segíthet picit, ha több VIZET iszol.

Dokikkal dolgozom, s annó, amikor terhes voltam, ők ajánlották, hogy figyeljek emiatt is a napi vízmennyiségemre.

Ha ez megfelelő (legalább 3 liter/nap), akkor ez segíthet abban, hogy kevesebb legyen majd a csík rajtam. (rugalmasabb ezáltal a bőr)

Persze igy is tettem, ezzel együtt a 36.héten lett némi striám, illetve ezek megszaporodtak a szülés közben.

Ez volt 5 hónapja, azóta nem igazán kentem krémmel a bőröm, de mégis halványodtak.. Háát, hogy csúnya-e??

Nem túl szép, de nem tudunk úgysem tenni semmit ellene..

Csak reménykedek én is, hogy halványodjanak el teljesen..

2012. márc. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!