Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indított szülésem lesz holnap....

Indított szülésem lesz holnap. Nagyon félek. Kérlek írjatok tapasztalatokat, egyáltalán mire számíthatok? Nincs fogadott orvosom.

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 12:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%

èn is így indultam. bementünk a korházba megvizsgált a bába. és míg a ctg-n feküdtem, beindult a szülés 4 óra volt az elsö fájástól.

Szóval lehet neked sem kell indítani.

2012. márc. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
50%
Amikor én szültem a lányomat az is inditott szülés volt...3 évre rá született meg a másik lányom és ő nem inditott szüléssel szültem,és azt tapasztalotam hogy az inditott szülés fájdalmasabb,de ne aggódj.
2012. márc. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk az enyém nem indított volt, de ne aggódj! Gondolj arra, hogy holnap ilyenkor már a kezedben lesz a babád :)
2012. márc. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%

Szia.

Felfektetnek, egy csomó ingyenturka után felhelyeznek egy adag zselét.Bekötik az oxitocint/Infúzió/ és kezdődhet a móka.Repeszthetnek burkot is egy hihetetlenül nagy olló amit szíveskednek felgyömöszölni egy nyissz és jön az áradat.Kinek mennyire fájdalmas ez,van akinek csak kellemetlen én speciál szerettem volna az orvos seggébe nyomni.Csak,hogy tudja mekkora móka.

Visszaolvasva gáznak tűnik,de ezek valóban csak kellemetlenségek.

Egy plusz tanács..vajúdás közben összpontosíts a légzésre nagy levegő be lassan kifúj...nekem sokat segített.

SOK-SOK sikert!!!

2012. márc. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem zselével indították a szülést a negyedik babámnál.Délben fölrakták a zselét, sétáltam, beszélgettem, közben rendszeresen ellenőrizték a fájásokat. Fájogatott, de nem voltak igazán nagyok. Este nyolckor, még a méhszájam meg sem moccant. Akkor az orvos kézzel tágított. Az fájt. Negyed kilenckor elrendelte az oxitocint. Bekötötték. Öt perc múlva nagy WC-re kellett mennem (pedig kaptam előtte beöntést és azt hittem minden kijött). Levették az oxit, kiengedtek. Kint kipakoltam és észre sem vettem, de megrepedt a burok. Újra CTG de mivel a fájások nagyon jók voltak, nem kötötték vissza az oxit. Háromnegyed kilenckor megnézett az orvos, még mindig nem tágultam rendesen, így rásegített. Kaptam koktélt mert nagyon rá stresszeltem a dologra és kis híján pánikba estem.Volt egy nagyon kemény szülésem, ahol szintén nem volt elég magzatvizem és az pokolira fájt. Féltem, hogy megismétlődik. Szóval koktélt kaptam háromnegyed kilenckor. Megnyugodtam és fölpörögtek az események. Negyed tízkor pedig már a karomban tarthattam az én kicsinyke lányomat. Nem fájt jobban mint a többi szülésem. Pedig ez az egy indított volt. Van akinél Oxitocinnal próbálkoznak egyből, de ez a méhszáj állapotától függ. Az én méhszájam zárt volt.
2012. márc. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Indított szülésem volt, számomra nem sült el jól, mert fél nap utána megcsászároztak.

Én csak azt tanácsolom, hogy lélegezz baromi ügyesen. Állj fel, járkálj ha tudsz. Ha egy helyben akkor is állj, a gravitáció hátha segít.

Én olyan kis esetlen voltam, már haragszom magamra. Tökre be voltam tojva, hogy megindították a szülést, és valahogy váratlanul ért, azt sem tudtam mi van...inkább csak ültem és feküdtem, holott járkálnom kellett volna, már amennyire a infúzió engedte volna.

Két fájás között próbálj elvonatkoztatni. Ez tök nehéz, de ne arra gondolja, ha elmúlik egy fájás, hogy te jó ég jön a következő, hanem egy kicsit lazíts.

Az izmaidat is lazítsd el, ez is nehéz, de ne szorítsd a lábaid, ne görcsölj (lélekben), hanem légy laza.

Na szóval én nem ilyen voltam.

Feszes voltam, féltem, nem mozogtam. Ebből kiindulva, szerintem te épp az ellenkezőjét tedd majd.

Sok sikert!

Szép szülést és jó babázást!

A baba mindent megér!

2012. márc. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

2szer szültem.egyik indított volt,de az sokkal könnyebb volt mint a sima.9-kor indították,11,22-kor kint volt a kincsem.

Csak arra figyelj,ne ordítozz(elveszi a levegőt a babától),okosan vedd a levegőt a baba érdekében.

2012. márc. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekem a természetes indult szülés jobban sült el, bizonyára azért mert azt akarta a testem, az indítottat meg nem. De mint látod ez egyéni, valakinek tök jól bejön az indítás és nagyon hamar megvan a baba. Nekem sokára lett meg. Ordítani nem volt erőm, csak "türelmesen" vártam. Az jó ötlet, hogy mozogj, ha tudsz. Csak egy kicsit, de szerintem az segíthet.

Figyelj a szülésznőkre, és engedd át magad a fájásoknak. Ezt nehéz leírni, de ha elengeded magad, ellazulsz, akkor a babának is könnyebb a dolga.

2012. márc. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

*természetesen indult

Elírtam.

2012. márc. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Este 10-kor burkot repesztettek(nem fájt nem is éreztem csak hogy valami meleg víz jön ki) jöttek a fájások(az fáj)

1 óra 10-re meglett a babám NE FÉLJ NEM LESZ SEMMI GOND

2012. márc. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!