Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indított szülésem lesz holnap....

Indított szülésem lesz holnap. Nagyon félek. Kérlek írjatok tapasztalatokat, egyáltalán mire számíthatok? Nincs fogadott orvosom.

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 12:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
3 óra alatt de én előtte 1 napot vajúdtam(utolsó voltam
2012. márc. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

3 hete indították nekem is ilyen adatokkal: C 0333

Szóval nálam már minden elő volt készülve a szülésre..


Nálunk úgy működött a dolog,hogy megvizsgált a doki,majd rám rakták az nst-t kb 1 órára..

Majd burkot repesztettek kb 3 után valamennyivel,majd 4 előtt 3 perccel meglett a 2. kislányunk.


Nekem is jobban fájt így indítottan..,de lehet hogy csak az emlékek frissek.. :)

Az elsőnél ha jól emlékszem 1-szer ha felmordultam a fájásoktól...most meg még magyaráztam is,hogy nem bírom ki... :)


Na de hogy hogy is volt a burokrepesztés..? :)

Nálunk egy nagy tű volt,amit a doki a 2 újja közt bevezetett a hüvelyembe,majd ezzel megrepesztett..Ekkor leeresztettek egy kis vizet egy kacsába,amit előtte alámraktak.. Ezt még egy kis ideig alattam hagyták,majd kivették,és azután már a lepedőre folytak a dolgok..

Én majd bekakiltam...,így elmentem még wc-re is.. :)

Ja..és repesztéskor is volt rajtam nst..,de így levették ügye ,hogy kikellett mennem... :)

Aztán visszarakták,mert mondták,hogy ilyenkor x ideig figyelik a fájásokat..,na de repesztés után már nagyon gyorsan jönnek a fájások...,ami brutál rossz...-nálam a wc-n is jött egy...

Aztán mikor rendesen fájt már,akkor mondta a szülésznő,hogy akkor forduljak az oldalamra,mert így felgyorsítjuk a szülést..és 3 fájást a jobb oldalamon,3 fájást a bal oldalamon viseljek el..,majd szóljak,ha megvagyunk..

Na most az egyik oldalamon megvolt a 3,majd megfordultam,és aztán még 1 vagy 2 fájást bírtam ki..,aztán már éreztem hogy mindjárt kibújik a kicsi..és nyomnom kell...,amit persze még nem lehetett...

Kiabáltak a dokinak,hogy nagyon gyorsan jöjjön,mert már látszik a feje...így egy pár nyomás után meg is volt a kicsi...

Hát mit ne mondjak....rendesen megkönnyebbültem,hogy túl voltunk az egészen... :)


Nekem sem volt fogadott dokim,de nagyon kedves volt mindenki...

Szülés után adtunk a dokinak egy 20-ast,majd a szülésznőnek egy 10-est,amit mindketten nagyon megköszöntek..

A doki még este rám nézett hogy minden rendben van-e,meg másnap is 2-szer bejött...


Bocsi de mennem kell,mert a kicsi felkelt és éhes..,de a lényeget leírtam. :)


Remélem minden rendben lesz veletek!

Könnyű szülést kívánok Neked! :)

2012. márc. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia! Leírom, nálunk hogy volt.

6-kor szülőszoba, borotválás, beöntés. Utána irány a wc, majd a zuhanyzó, vissza a szülőszobába.

Ctg-t rákötötték a hasamra, majd 8-kor megkaptam az első zacsi oxitocint. Semmi nem történt.

11-kor a következő zacsi oxitocint, szintén semmi sem történt.

12.30-kor burokrepesztést csináltak. A gép szerint erős fájásaim voltak, de én még mindig nem éreztem semmit. Aztán 13.20-kor olyan erős fájásokat kezdtem el érezni, hogy azt hittem ott halok meg :)

13.40-re meglett a kisfiam 3. tolásra, repedés-szakadás nélkül.

Nekem sem volt fogadott dokim, ügyeletesnél szültem szombaton, szóval gondolhatod hogy mennyire kedves volt.

Szerintem egyébként sokkal több múlik a szülésznőn, ha nincs komplikáció.

Sok sikert és ne izgulj, idegeskedj! Egyrészről semmi értelme,hogy tök idegbetegen menj be, másrészről meg szükség lesz az energiára. Arról meg ne is beszéljünk hogy holnap már a kezedben is tarthatod a manódat :)

Könnyű szülést!

2012. márc. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nemrég született a kislányom úgy, hogy a rossz ctg eredmény miatt úgy döntött a doki, megindítja a szülést. Először megvizsgált, milyen a méhszáj állapota (nekem csaknem teljesen zárt volt), aztán magzatvizet néztek, hogy nem lehet-e ez a rossz ctg eredmény oka. Ez kicsit fájdalmas volt, de rövid ideig tartott. Aztán burkot repesztettek. Ebből szinte semmit nem lehet érezni, csak hogy a meleg magzatvíz folyamatosan folyik ki. Kb. 2 óra telt el, semmi nem történt. És aztán egyszer csak beindultak szépen a fájások, 2 és fél óra múlva meg is született a baba. Ne félj, mert az, hogy megindítják a szülést, egyáltalán nem befolyásolja, hogy hosszú/rövid, esetleg könnyű/nehéz szülésed lesz-e. Gondolj arra, hogy holnap ilyenkor már babázol! :)))) Ja, és a fogadott orvos sem feltétlen jelenti, hogy egyszerűbb lesz a szülés- nekem pl. nem a saját dokimnál született meg a babám.
2012. márc. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem vasárnap indították meg a szülést.

Hát az úgy volt.....

Reggel 8-ra bementünk a kórházba remegő lábakkal, fél 9-kor megvizsgált az orvos és a burkot leválasztotta a méh faláról. Teljesen fájdalommentes volt ez a beavatkozás. 11 órakor kezdtem érezni, hogy valami készülődik. Nem voltak még fájásaim, de érezni kezdtem a derekamat. Ctg már kisebb fájásokat mutatott. 12-kor a doki burkot repesztett. Innen felgyorsultak az események. A víz 2-3 perc alatt teljesen elfolyt, utána rögtön tolófájások kezdődtek. Éppen feltudtam mászni a szülőágyra, kettőt nyomtam és 12.30-ra megszületett a kisfiam 3250 grammal 51 centivel és mindez gátvédelemmel. Hálás vagyok arra, hogy hallgattam a szülésznőmre, bár iszonyatosan féltem a beavatkozástól. Ha mindez itthon történik, még a mentőket sem tudom kihívni. Ha ezt javasolja bárkinek az orvosa, ilyen előző szülésekkel, javasolom, hogy fogadja el!


Minden jót kívánok, könnyű és gyors szülést kívánok!

2012. márc. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, ma még nem indították be..
2012. márc. 9. 13:01
 17/17 anonim ***** válasza:
Mit mondtak? Ha indítják valamikor, mivel fogják? Miért indították volna?
2012. márc. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!