Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek alacsony a fájdalomküsz...

Akinek alacsony a fájdalomküszöbe, hogy viselte vagy hogy készül a szülésre?

Figyelt kérdés

Nem mondom,hogy az enyém annyira alacsony,de a szüléstöl nagyon be vagyok sz..va! Ezért érdekelne,hogy aki tényleg fél egy vérvételtöl,akkor a szüléssel hogy áll?

40 hetes vok


2009. jún. 9. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Akár én is írhattam volna a kérdést. :) Annyi a különbség, hogy én már szültem. Én is előre oda voltam tőle. Féltem a szüléstől, a vágástól meg mi lesz ha... kérdések kavarogtak fejemben. Már akkor inkább a császárra szavaztam. Végül tényleg az lett. Szerencsénkre, mert így mindketten egészségesek vagyunk/voltunk. Ne aggódj!

Én a dokimnak mindig azt mondtam, hogy nekem nincs is fájdalomküszöböm, mert olyan alacsony. Ő meg jókat mosolygott rajtam. Ha a dokid jó és bízol benne nem lesz semmi baj! Hálás vagyok neki a mai napig!

Sok sikert és egészséget mindkettőtöknek! Hajrá!!!

2009. jún. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A szülés olyan erős fájdalom, hogy szerintem teljesen mindegy hogy ki hogy bírja az egyéb fájdalmakat. A fájdalomküszöb szót nem tudom miért találtlák ki, akkor lenne értelme, ha lehetne mérni vmi műszerrel, vagy egyébbel. Én nem féltem sosem a vérvételtől, de attól még eléggé fájt minden alkalommal. De inkább száz vérvétel, mint egy szülés. Szerintem ezzel mindenki így van. Tudom hogy nem dob fel a válaszom, de sokkal rosszabb ha azzal áltatnak, hogy nem is olyan fájdalmas a szülés, aztán váratlanul ér. Nekem anyukám megmondta a tutit, és jól tette, mert ahhoz képest nem id tűnt olyan rémesnak. 8 hós anyuka
2009. jún. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én természetes úton szültem! Nem kell félni tőle egyáltalán! Olvass, szerezz minnél több információt a szülésről! Ha tudod, hogy kb mi fog veled történni, nem fogsz annyira izgulni! Mi apás szülésre készültünk, de előtte pár nappal lezárták a kórházat, így apa itthon izgult! Pedig én 40 hétig erre készültem! Nagyon megijedtem! Viszont egész végig az járt a fejemben, hogy ki kell tartanom, nem adhatom fel, végig fogom csinálni! Különben is f.sza csaj vagyok (elnézést!!!)! És nem voltam egyedül! Hiszen ott volt a Kislányom, akivel az idő letelte után végre találkozhattam! És neki sokkal-sokkal jobban fájt onnan kijönni, mint nekem végigcsinálni!!! Erre kell gondolni, és arra, hogy vártál 9 hónapot, hogy találkozhass a gyermekeddel! Anya leszel! CSODÁLATOS DOLOG A SZÜLÉS! Én arra gondoltam a végén, hogy ezt mégegyszer végig akarom csinálni mindenképpen! Ezért megéri! Érte megéri! Akár ezerszer is megszülném még a lányomat! És ez történt már közel 6 hónapja!

Remélem segítettem!

Gyors és szép szülést kívánok Neked, gyermekednek pedig könnyű világra érkezést!

:-)

2009. jún. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát ha valaki fél a vérvételtől, akkor én tuti. Főleg, hogy úgy szoktam utána kinézni, mint aki Vietnamból jött haza. A szülés kibírható volt, de nagyon elfáradtam. Az tuti, hogy nagyon fáj, soha ilyen fájdalmat nem éreztem még korábban. Én oxitocyn infúziót is kaptam, hogy erősítsék a fájásokat. A vajúdás 20 órájából 8-at töltöttem így. Hát nem volt kellemes. Viszont, mikor megszületett a bébi és a szülésznő még búcsúzóul adott egy oxitocyn injekciót a combomba, azt már fel se vettem. :-) Ne félj, mert már felesleges. Ahogy szokták volt mondani, gyerek még bent nem maradt. Esetleg kérj EDA-t. Azt mondják, hogy akkor egyáltalán nem fáj.
2009. jún. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát ha valaki parázott a szüléstől akkor één igen!!

De nagyon!!

És ugy sült el hogy se infúziót, sem epidurális érzéstelenítést sem kaptam,és egyszerüen csodálatos volt,és gyönyörüen viseltem,első babám 9 óra alatt lett meg!

Amikor kivittek a szülőszobából közöltem még 3 szor vévigcsinálnám simán!!!

Nagyon féltem én is!!!!

De nem kell!!

Nővéremre hallgattam fel kell készülni mindenre és nem érhet meglepi!!

üdv egy 10 hós baba boldog anyucija

2009. jún. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz:ne félj!

Az ember csak az ismeretlentől fél, olvass, kérdezz szerezz minél több infót és hidd el,ha tudod,h. mi vár rád nem félsz majd annyira. Ez az első pont.

A második: a szülés a világ legösztönösebb dolga,hidd el onnantól,h. elindulnak az első fájások,már nem azon fogsz aggódni,hogy fájni fog,mi lesz,hanem magával sodornak az események. Én csak jótanácsként mondom, engedd,hogy minden menjen magától, figyelj befelé amennyire csak tudsz, együtt " dolgozol" a babáddal és az eredmény a világ legcsodálatosabb dolga.Készülj fel lélekben is a szülésre hidd el csodálatos dolog. És még egy fontos dolog: engedd a babádat kibújni!! Nekem az első szülésem volt és 3 óra alatt megvolt a kislányom és már a varrásnál azt mondtam,h. bármikor végig csinálom!!!

Való igaz,h. soha ilyen erős és ehhez hasonlítható fájdalmat nem éreztem, de sosem éreztem azt sem,h. ez a fájdalom ennyire megérné.


Gyönyörű szülést kívánok!!!


Egy 8 hós kislány édesanyja

2009. jún. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Én nem a szülés fájdalmától félek, hanem az infúziós bigyótól a kézben.

Tű+én= ájulás. Szerintem annál nincs fájdalmasabb dolog, mint infúziót bekötni, és bent van az a kis vacak...

2009. jún. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Én bizony 2szer átgondoltam volna ezt a szülés dolgot, ha tudom, hogy milyen lesz az "anyák kínja":DD Első baba volt és amikor jöttek a fájások, azt hittem menten itt a vég. Egyébként elég magas a fájdalomküszöböm, vérvétel, infúzió, szuri meg se kottyan. Mindezek ellenére azt írom, hogy hihetetlenül jól meg van komponálva a szülés a természet részéről. Az összes hormon , ami ilyenkor erőt ad, ami arra ösztönöz, hogy ezt kibírd ott tombol benned és nem "engedik", hogy feladd, vagy azt mond "nekem ez már nagyon sok".

Még egy dolog. Ha valaki nagyon-nagyon fél a szüléstől , akkor pedig ott a császár....de hüvelyi úton is kibírható, mert vannak fájdalomcsillapítók is, amiket lehet kérni! :)

2009. jún. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ha lehetne választani,akkor a császározást kérném,reménykedek,hogy az lesz. Valahogy a hüvelyi szüléstöl rettegek. Nagyon keskeny a csipöm és vékony vagyok,nem tudom elképzelni,hogy fog onnan kijönni a babám. Fogadott orvosom nincs,akivel tudnék beszélni a lehetöségekröl.

De köszi a válaszokat

2009. jún. 10. 16:26
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha tényleg kicsike vagy,és jobban félsz a sima szüléstől mint a császártól, kérd meg a dokidat a császárra. Sajnos ahogy látom ismeretségi körömben, nem figyelnek oda a dokik rendesen erre az aránytalanság dologra. Barátnőm, aki 4 gyereket csak úgy kipottyantott, a huga nagyon megszívta, annyira szétment az első gyereknél, hogy másfél éve sem tudták rendbehozni, szegény baba feje is nagyon csúnya volt sokáig:(, második szülésnél megkérte a dokit a császárra, de azt mondta neki, aki már egyszer széjjelment, annak már mindegy, így annyit tudtak csinálni, hogy a 2. után megplasztikázták. Én nem hallgattam senkire szülésügyben, mert senki nem tudja garantálni nekem, hogy én a mázlisták közé fogok-e tartozni vagy sem?! Így magam döntöttem, meg a párom véleményét vettem (volna)figyelembe, aki azt mondta, az én testem, én döntsek róla. Aztán nem került sor választásra, mert 2 probléma is fellépett, így császároztak. (aminek nagyon örültem, és lehet megkövezni emiatt:))
2009. jún. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!