Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki epidurális érzéstelenítés...

Aki epidurális érzéstelenítés nélkül szült, milyen fájdalomcsillapító technikákat tud ajánlani?

Figyelt kérdés
A gerincsérvem miatt nem kaphatok epidurálist. Azt olvastam, hogy a megfelelő légzéstechnikával csökkenhet a fájdalom átélése. Tapasztalatok?
2009. jún. 10. 07:41
 1/10 anonim ***** válasza:

En sem kaptam eda-t, mert nem volt ra ido, amikor eloszor megvizsgaltak meg zart voltam teljesen, csak a viz folyt el, hazakuldtek, ott egybol beindultak a fajasok 3 percenkent es mire ket oraval kesobb visszajutottunk mar nem adtak, mert teljesen ki voltam szinte tagulva. Gazt sem kertem, mert teljesen a tudatomnal szerettem volna lenni.

Profi legzestechnikat nem ismertem, en probaltam hosszan es egyenletesen venni a levegot akkor is, amikor jott a fajas. Volt, hogy nagyon ragorcsoltem es nem jott ossze az egyenletes legzes, bent tartottam a levegot, de az ugy rossz volt, mert meg a tudom is fajt akkor.

Egyekent en folyamatosan jarkaltam, volt, hogy probaltam lefekudni, de ugy meg rosszabb volt, mint allva. Volt, hogy az agy melle leterdeltem es a fejemet, karomat rafektettem az agyra, mintha negykezlab allnek, az nekem jo volt egy darabig. Aztan beszabadultam a zuhanyzoba es nem tul meleg, nem tul hideg vizzel zuhanyoztattam a derekamat, kozben guggolasokat csinaltam, illetvekapaszkodtam es nyomtam le a fenekemet terpeszben, kb mintha baleteznek (folyamatosan jott ram a viz). Ez egyreszt segitett, masreszt azt mondtak, hogy profi voltam, valszeg ezek miatt tagultam ilyen gyorsan, mert igy a fiam teljesen lekerult es az o feje is nyomta a mehszajamat, o is tagitott, raadsul szepen beilleszkedett. Allitolag emiatt voltak olyan erosek a fajasaim, mert jobban tagultam, de jobb volt ez igy, mert inkabb harom ora vajudas gyors suru es oigen eros fajassal, mint hat ora 5 perces kozepesen erosokkel, szerintem...

2009. jún. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem a tiszta oxigén mindig bejön. Nem kifejezetten fájdalom csillapító, de én jobban érzem magam tőle. És arra szoktam gondolni közben, hogy így a babám is többet kap. Mert hát ő is keményen dolgozik és legalább ennyit tehetek érte.

Talán ezért, de az én babáim szép rózsaszínen jöttek világra.

2009. jún. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem a szülésznő masszírozta a derekamat, az nagyon jó volt. Pedig először azt gondoltam, mit akar itt ilyen hülyeséggel, amikor nekem ilyen óriási fájdalmaim vannak, aztán meglepődtem, mennyire jó volt.

A másik, ami nekem bevált, amikor éreztem hogy jön a fájás, akkor megmarkoltam az ágy szélén egy csövet (az ágy mellett ültem, labdán), és azt ütemesen markolásztam. Kicsit úgy éreztem, hogy ezzel le tudom vezetni a fájdalmat. Az ösztöneim azt súgták, hogy járkálva vajúdjak, a séta is jó levezető lett volna, (nem beszélve a gravitáció jótékony hatásáról), de nem lehetett, mert rám kötötték az NST-t.

2009. jún. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Sokat segítettetek! Köszönöm szépen!

2009. jún. 10. 12:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

amúgy hol van a sérved??és mekkora?

még nem kérdeztem a dokit,hogy kaphatok-e epit,de gondolom akkor én sem.

nekem alsón van egy 7mm-es.

2009. jún. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Nekem a L4-5 csigolya és az L5-S1 között van sérv.

Nem műtötték, az idegsebész azt mondta, amíg lehet nem nyúlna hozzá.

2009. jún. 10. 13:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

akkor felejtős az epi is:(

császárra készültem sérv miatt,de idegsebész szerint be van tokozódva(úgy legyen),most meg lassan szülök,mint egy nomád,fájdalomcsillapító nélkül!gyors szülést Neked is!

2009. jún. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

kéjgáz :)

egyszerűen szuper.

2009. jún. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy a gerincsérv minden esetben kizáró ok-e, de nekem nem javasolták az epidurálist. Lehet, hogy ez is orvostól függ!

Mindenesetre könnyű szülést kívánok Neked!

2009. jún. 10. 13:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát gondolom azért sem javasolták mert oda kapod az epit, nem? A légzéstechnikáról annyit az egyik kolléganőm is erről beszélt sokat alkalmazta is de nála nem segített:( Hát én is félek egy picit engem még nincs egy éve hogy műtöttek egyel(az LV-ön) de még van egy(L4-en) és így ki van zárva bármi ilyen jellegű dolog.
2009. jún. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!