Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 36 hetes kismama vagyok, ma...

36 hetes kismama vagyok, ma megtudtam, hogy az itteni szülészeten nincs lehetőség fájdalomcsillapítást kérni, amitől bevallom őszintén nagyon megijedtem. Homeopátia?

Figyelt kérdés
Esetleg van köztetek olyan, aki fájdalomcsillapítók nélkül, esetleg homeopátiás szerekkel szült? Arra gondolok, hogy a vajúdás alatt vett be valami homeopátiás fájdalomcsillapítót.. Van ilyen egyáltalán?

2012. márc. 9. 20:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
4 kg-os babát szültem, fájdalomcsillapító, és minden homeopátiás szer nélkül! meg lehet csinálni, ne aggódj:) Elszántan kell nekiindulni, és büszkén, hogy át akarom élni, a teljes valójában, mert ez így szép!!! EDA-val sokszor gond van, mert nem érzed a tolófájásokat, és nem tudod normálisan megszülni, hát kell ez neked? És igen vannak homeos bogyók, amiket néhény nappal, már a szülés előtt lehet majszolgatni, és vajúdás alatt, is, és málnalevél teát iszogatni, a szülés előtti napokban, hetekben, én egyiket sem csináltam, de lehet, hogy segítenek!
2012. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%

Én elfelejtettem a nevét, de utánanéztem:


"Én Arnica 15ch-t vettem az szedhető 37. héttől, napi 1x5 szem, lazítja a méhnyakat. Cimicifuga 5ch és Caulophyllum 5ch is 37. héttől szedhető naponta 1x5, de váltott napokon! Egy napon a kettőből ne vegyen be senki. Szüléskor pedig az utóbbi kettőt kell váltogatni a fájások ritmusában 5 szem szintén egy alkalommal. "

2012. márc. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

Fájdalomcsillapító nélkül szültem kétszer is. Fel sem merült bennem hogy kellene. Én az EDA gondolatától is rosszul vagyok. Hogy döfködjenek, no meg annak is lehetnek kártékony mellékhatásai...

Persze nagyon fáj, az ember el sem tudja képzelni előre, hogy mennyire. Viszont szerintem szuper jó dolog, még fájdalommal együtt is. Az egész egy folyamat, nem úgy tör Rád, mintha a fejedre esne egy kő, hanem szép fokozatosan.

A pozitív gondolkodás nagyon sokat számít. Nekem is másodikra sikerült igazán. Elképzeltem, hogy a fájás alatt halad előre a babám, és emiatt "örültem neki". Még biztattam is magamban, amikor nagyon fájt, hogy "ez az, menj csak!" Csodaszép dolog szerintem amellett, hogy nagyon kimerítő. És kitoláskor meg már nem is érzed a fájdalmat, csak a nyomásra és a légzésre kell koncentrálni.

És ha van rá módod, akkor vajúdás alatt lehet helyzetet váltani, labdára ülni, esetleg járkálni, ami jól esik. (Az igaz, ha én ágyhoz lettem volna szegezve, azt nem bírtam volna...)

Na minden esetre csak pozitívan, és menni fog az, nők milliói évezredek óta megcsinálták sokszor, Neked is menni fog!

2012. márc. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

KÉtszer szültem, fájdalomcsillapítás nélkül.

Az elsőnél volt egy mélypontom (vagyis több is, mert 28 órát vajúdtam, majd szültem) amikor megkérdeztem, hogy kaphatnék - e valamit? Az volt a válasz, hogy : "már minek, nem kell, mindjárt túl van rajta..." Aztán utólag belegondolva, tényleg nem kellett...

A másodiknál meg nem volt idő :) Fájt, nagyon, de olyan gyorsan jött a babám, hogy örültem, hogy beértünk a kórházba :)

2012. márc. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ki lehet bírni.Én a tágulási szakaszban vigyorogva járkáltam a szülőszoba előtt a váróban.Amikor kitágultam és jöttek a toló fájások az nagyon fájt.Kérdeztem nem e kaphatnék valamit,de mondták,hogy hamarosan túl vagyunk rajta.Végül császár lett téraránytalanság miatt.De ha kisebb a babám feje és kifér akkor a toló fájások nem tartottak volna sokáig.
2012. márc. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
24%

Én is megijedtem amikor azt mondta a dokim,hogy az EDA pénzbe fog kerülni ha nem akarom,hogy fájjon,féltem a fájdalomtól,de közben nem akartam fájdalomcsillapítóval szülni,mert a szülés minden percét át akartam élni,és nem is kaptam semmit.

10 óra vajúdás után megszületett a kisfiam,és abban a percben el is múlt az az érzés,hogy mennyire fájt!

2012. márc. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%
Én nem is tudtam, hogy az EDA-n kívül van más fájdalomcsillapítás is. EDA-t nem akartam, és fájdalomcsillapító nélkül simán meg lett a babám. Nyugi, ettől ne parázz, túl lehet élni. :)
2012. márc. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, nagyon aranyosak vagytok! Külön köszönöm a 2. válaszolónak, hogy utána nézett a kedvemért. Hihetetlen, de már a kedves szavaitoktól jobban érzem magam. És persze bátrabbnak! :)) Tegnap voltunk a 36 hetes uh-on, kb 2800g a baba és ugy 48-49cm körül van.

A ti manóitok mekkorák, és mi a nevük?

A 2. válaszolónak még annyit, hogy utána nézek itt be lehet-e szerezni azokat amiket írtál.. Hátha szerencsém lesz. Számomra ez a homeopátia inkább szerintem lelki megnyugvást adna, a tudat hogy van... Értitek? Lehet bonyolult vagyok egy kicsit?! :DD

2012. márc. 10. 09:15
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
Második vagyok! (és első is, az is én voltam) :) Szivesen!:) És nem vagy bonyolult, szinte mindenki így van ezzel ilyenkor! És igen, a hit sokat számít a homeopátiánál IS! És valószínűleg "valódi" hatásuk sem elhanyagolható, mert az én orvosom aztán igazán a földön két lábbal álló, és nem igazán "bio" beállítottságú ember volt, de ragaszkodott ezekhez a bogyókhoz, és a málnalevél teához. És nekem az ő szava nagyon értékes! De kinek mi a kapaszkodó. Nekem mint mondtam, a hihetetlen erős vágy, hogy én ezt AKAROM, át akarom élni, és mindenképp EDA nélkül! És nem is csalódtam.:) A szülés, egy perverz módon, de élvezhető dolog! Hidd el!:) Amikor kezdenek bekeményíteni a fájások, na akkor van egy pillanat, hogy na nee, vissza az egész!! De nem tart sokáig, és szerencsére nem lehet visszacsinálni:) Szóval minden pillanata nagyon értékes, a nehézségeivel együtt, ne félj tőle!
2012. márc. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha még 5 gyereket szülnék, akkor sem kérnék fájdalomcsillapítót. A fiamat epidurálissal szültem. 2x teljesen rossz helyen szúrtak meg, a 3. "sikerült". Lezsibbadtam deréktól lefelé, a lábaimat sem éreztem. Szörnyű érzés volt. Nem tudtam, hogy mikor kell nyomni, és mikor nem. Elmúltak a tolófájásaim, úgy nyomták ki belőlem ketten a gyereket, tiszta véraláfutás lett az egész hasam, oldalam. Nagyon nehéz szülés volt, 9 öltéssel vartak össze. Mindemellett csomó mellékhatás is született: ájulás, migrénes fejfájás, stb.

A lányommal mikor terhes lettem, azt mondtam a férjemnek, hogy ha fájdalomcsillapítót merek kérni a szülőszobán "vágjon pofán". Nem kértem. Kínálgatták, de nem kértem. Sokkal hamarabb lezajlott a szülés. Jobban fájt, de éreztem, és tudtam nyomni. Nem fejre, hanem oda nyomtam, ahová kellett, tökéletes volt. A maszkot akarták rámbeszélni, de attól hányingerem lett, és azt sem tudtam, hogy mire figyeljek jobban, a hányingerre, vagy a nyomásra. Tudom, hogy könnyű mondani, de hidd el, hogy gyorsabb és biztonságosabb a fájdalomcsillapító nélküli szülés.

2012. márc. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!