Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a primaer fájásgyengeség?

Milyen a primaer fájásgyengeség?

Figyelt kérdés
2012. márc. 15. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt. Fájásokkal indult, gyorsan lett rendszeres, majd elfolyt a magzatvíz, és vele együtt elmúltak a fájások is. KÉt órán keresztül egyetlen fájás se volt, persze meg is akadt a tágulás bő 3 ujjnyinál. A doki a szívhang alapján úgy látta jónak, ha kapok oxitocint.
2012. márc. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az elso rosszul tudja.


A primer, amikor egyaltalan nincsenek fajasok, de a szules beindul. A secunder, amikor vannak mar fajasok, de elmulnak szules kozben.

2012. márc. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

És a második is pontatlanul tudja...


Kérdező, a primer fájásgyengeség azt jelenti, hogy a fájások nem elegek ahhoz, hogy nyíljon a méhszáj - ez esetenként nagyon erős fájás is lehet, csak nincs úgymond haszna, mert nem viszi előre a tágulást.

2012. márc. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves harmadik kommentelő:

így most már értem hogy nekem miért volt az rá írva az első kislányomnál a záróra, hogy primer fájásgyengeség, miközben voltak fájásaim, csak épp nem tágultam sehova. Még csodálkoztam is hogy honnan tudnák hogy fájás gyengeségem volt, miközben nekem ugyan csak fájtak a fájások... Így már értem miért írták rá ezt a záróra. :)

2012. márc. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az én zárómra is az van írva, hogy primaer fájásgyengeség. Amikor elfolyt a magzatvizem még nem voltak fájások, rá kb. 1 órára kezdődtek és egyre csak fokozódtak, végén már a falat is lekapartam volna, tágulni viszont nem tágultam. Kaptam oxitocint, 16 és fél órát vajúdtam így is, míg valahogy tágultam 4 ujjnyit és nyomhattam.

Köszi a válaszokat!

Most már értem, miért ez áll a zárómon.

2012. márc. 16. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!