Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha mindig egy magádokihoz...

Ha mindig egy magádokihoz járok, akkor külön meg kell kérnem, hogy ő vezesse majd le a szülést, vagy tudja, hisz hozzá jártam a babatervezéskor és a babavállalás után is?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mindenképp "illik" megkérni, felkérni.
2012. márc. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én felkértem, leginkább azért, hogy tudjam a szülés várható időpontjában elérhető lesz-e (pl. nem utazik-e külföldre).

Amikor beszéltem a dokival, akkor mondta, hogy rendben akkor ott lesz velem. Tehát nem vette alapból biztosnak, hogy márpedig őt akarom a szüléshez is.

Sokan járnak magándokihoz, de nem kérik fel szüléshez, úgyhogy szerintem érdemes megbeszélned vele, minthogy szülés előtt derüljön ki, hogy szólni kellett volna neki.

2012. márc. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kérd föl rá,hogy az adott időpontban biztosan ott tudjon lenni.
2012. márc. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amikor elkezdtem hozzá járni,rögtön közöltem,hogy szeretném ha végigkísérné a terhességemet és a szülésnél is jelen lenne.Szerintem beszéld meg vele te is.
2012. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
És mikor érdemes felhozni a dolgot?
2012. márc. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Általában azért sejteni szokták, de azért mindenképp kérdezz rá. Én 31 hetesen "kértem fel", nem kell nagy feneket keríteni a dolognak, elég annyi, hogy "Doktor úr, a szülést elvállalja?" Nehogy aztán később érjenek olyan meglepetések, mint amit előttem említettek, hogy épp akkor megy nyaralni vagy ilyenek.
2012. márc. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Most vagyok 23-24 hetes. Már írtam, hogy kezdettől fogva hozzá járok. Most hétfőn épp mennem kell hozzá ultrahangra, és megbeszélésre, mert a genetikán kiderült, hogy hamarabbra várható, mert a méhem szív alakú, így kevesebb helye lesz. Márcsak ezért is minnél hamarabb beszélnem kell vele, hogy elvállal- e, mert csak benne bízok azért járok hozzá. Tavly 22 hetesen a kórházban veszítettük el a kislányunkat. Eléggé felületesen vizsgáltak, és állandóan azzal voltak elfoglalva, hogy fogadjm meg őket (majdnem végigvizsgálgatott az egész nőgyógyász orvosi kar, pedig ott is egy dokihoz jártam, csak a végén: 30 héten akartuk megfogadni, de mindig máshoz kerültem mikor a sürgösségire kellett mennünk. Most szeretném, ha miden rendben lenne. Ha a magándoki azt mondja, hogy feküdjek be a baba miatt megteszem, de nem szeretném, ha más vizsgálna meg.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat.

2012. márc. 18. 12:28
 8/13 anonim ***** válasza:
Én szóltam neki,hogy mindenképpen nála szeretnék szülni:):) Most a második babánál is így csináltam, megnézte mégegyszer mikorra vagyok kiírva, mondta hogy oké,és a ksikönyv hátsó lapjára beírta a nevét a pecséttel. Így a kórházba ha bemegyek, tudják,hogy ő a fogadott doki, és értesítik ha kell.
2012. márc. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ma voltunk bent a dokinál, beszéltem vele, hogy valószínüleg hamarabb jön a baba, és mikor teljefonáljak, akkor mikor beindul a szülés, vagy a mentőből. Mondta, hogy majd a kórházból fel fogják hívni őt. De így kimondottan nem mondtam, csak jeleztem, hogy nála szertnék szülni.


Fogadjak szülésznőt is, vagy aki bent lesz azért kellőképp odafigyel ránk? Mennyit szokás(kell) adni a dokinak, és mennyeit a szülésznőnek?

2012. márc. 19. 19:53
 10/13 anonim ***** válasza:

Én az elsőnél fogadtam szülésznőt, de szerintem felesleges, a mostaninál nem fogok, majd meglátjuk, lesz-e különbség. :)

A dokinak állítólag a rendelési ár tízszeresét illik adni, én ezt kicsit túlzásnak érzem, mi az anyasági támogatás összegét fogjuk odaadni, az olyan 65 ezer körül van. A szülésznőnek tízezer körül plusz valami csoki vagy ilyesmi. Mi úgy tervezzük, hogy ha meg leszünk elégedve, kap pénzt a szülésznő úgy is, hogy nem fogadtuk előre fel.

2012. márc. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!