Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Viselhetek szülés közben...

Viselhetek szülés közben kontaktlencsét?

Figyelt kérdés

Az első babánál a terhesség alatt sem tudtam valamiért megtűrni a lencsét, pedig 10 éve hordom. Állandóan könnyeztem, "lökte ki" a szemem.

De rossz volt a szülőszobán, hogy semmit nem láttam tisztán, keresgéltem a szemüvegem, hogy a babám láthassam.


Most jól viselem a lencsét, semmi baj velük. Emiatt kérdezem, hogy lehet-e szülés közben is a szememen?


2012. márc. 21. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Én mindkétszer kivettem szülés előtt, hogy tolófájások közben ne zavarjon a lencse. Féltem, hogy esetleg ahogy szorítom a szememet, elcsúszik vagy hasonló. Inkább ott volt mellettem a szemüveg, és amikor kibújt a babám, felvettem. Így volt mindkétszer. Egyébként lehet szülni kontaktlencsében, bár feltételezem császár esetén ki kell venni, ezért is jobb, ha nincs bent, hogy egy esetleges sürgősségi műtét miatt ne kelljen még a lencsékkel is vacakolni.
2012. márc. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem lehet, de szólj, hogy bent van. Olyan lencséd van, amiben aludni is lehet? Mert akkor simán.
2012. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem alvósak.

Megkérdezem a dokit is majd, de az itteniek tapasztalata jobban érdekel.

2012. márc. 21. 13:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én mindkét gyermekem szülésénél viseltem a kontaktlencsét és nem zavart szerencsére semmiben. A dokim is azt mondta, hogy nyugodtan benn maradhatnak.

2012. márc. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is viseltem mindkét szülésnél, az első sima volt, a második császáros. Az a lényeg, hogy a szülésznő illetve az aneszteziológus tudjon róla és ha ne adj Isten hirtelen altatni kell, akkor ki tudjad venni.
2012. márc. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én lencsében szültem,mikor megvolt a bébi és elvitték akkor vettem ki. Szerintem simán rajtad lehet,ha esetleg császár lenne,lesz akkor is fél perced hogy gyors kivedd.
2012. márc. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!