Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány év korkülönbséggel...

Hány év korkülönbséggel vállaltátok/vállaljátok a második babát?

Figyelt kérdés
Férjemmel tervezgetjük a második baba érkezését, de (mivel a családunktól távol lakunk, így nem igen van segítségem) tartok tőle, hogy hogy fogom megoldani a két gyermek "gondozását". Szerintetek mennyi az az ideális korkülönbség, amikor már esetleg könnyebb a második baba vállalása, mert a nagyobbikkal már nincsen annyi gond? Nálatok hogy volt? Nagyon nehéz az elején?
2012. márc. 21. 14:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
1-2év különbséggel nagyon nehéz az első években. Szerintem és úgy is van tervben, 3-4 év az, ami ideális.
2012. márc. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nálunk áprilisban érkezik a kistesó. 20hónap lesz a két lányka között. Mi így terveztük,hogy kicsi legyen a korkülönbség.Szerintem ha az első hónapokat átvészeljük,utána nagyon jól ellesznek. :) Nekem sincs segítségem,de sokan megoldják,így úgy vagyok vele biztos menni fog nekem is. :)
2012. márc. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Oh ez a kérdés amire csak te tudhatod a választ.


Mi külföldön élünk, nekem senki de senki segítségem nincs.

Èn annak vagyok a híve, hogy minél kevesebb és minél elöbb mindegyik gyerek önálló legyen. Sikerült lányom 21 hós lesz mikor jön a tesó. Lehet 1 év kínlódás lesz, de hamar össze szoknak, és pl haza utazás, kirándulások, minden egyszerübb lesz ezek után.


de ez csak is töletek függ.


habár lányom egyszerübb eset, nem volt hasfájós sem, most hisztis de jógyerek azért. ismerek lyan anyukát (magyart) aki pont a segítség hiány miatt és mert a gyerekével nagyon nehéz volt az elsö hónapok inkább nem vállal másodikat. teljesen megértem öt is.

2012. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 porcukormókus ***** válasza:

A gyerekek szempontjából szerintem a kis korkülönbség a jobb, az anyukának viszont tuti könnyebb, ha van köztük 2-3év.

Én speciel a kis körkülönbség híve vagyok, de mióta a lányom(9hós) megvan, azért ezt átértékeltem egy kicsit..

Mindenesetre az élet megoldotta ezt a dilemmát helyettem, szept. végén érkezik a kistesó.. (nem terveztük, így alakult), így kb. 16hónap lesz köztük.

2012. márc. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akartam soha kis korkülönbséget, és ennek leginkább én vagyok az oka: tudom, hogy nem menne olyan jól két kicsivel. Nem arról van szó, hogy nem tudnám őket ellátni, hanem tudom magamról, hogy nekem szükségem van egy kis nyugira, kizökkenésre a babázásból, és majd csak azután jöjjön a második.

Ebben az is benne van, hogy első babám 7 hónapos koráig üvöltött, iszonyatos volt, többször voltunk vele kórházban is, így most nincs az a pénz, hogy kis korkülönbséget be merjek/akarjak vállalni.

Nekem az ideális 3-4-5 év lesz.

De szerencsére tök egyéni ez a kérdés is, és általában az az ideális, amit te magad szeretnél, és amit a sors megad.

2012. márc. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
nálunk pont 4 év korkülönbség lesz.Egy kicsit megvagyok ijedve,hogy,hogy csak nagyobb korukra fognak "összenőni",mert a kicsivel még egy ideig nem fog tudni játszani a lányom.
2012. márc. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Kis korkülönbséget szerettünk volna. A lányom 16 hónapos, 22 hónap lesz köztük, nyáron érkezik a kistesó.
2012. márc. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nálunk áprilisban érkezik a kis tesó, a két gyerek között 4,5 év lesz. Hamarabb nem szerettem volna.A lányom nagyon szereti a kis tesónak való vásárlást, kiválasztja a cumisüvegeket stb. :)
2012. márc. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3-5 év lesz.

Én visszamegyek dolgozni ha 2 éves lesz a lányunk.

Ráadásul 29nm-en lakunk, szóval költözni is kell a kistesó előtt :-)))


A "nagy" korkülönbséget nem találom problémásnak. Sokkal jobban kijöttem és kijövök mind a mai napig a 8 évvel fiatalabb öcsémmel, mint a 3 évvel fiatalabbal húgommal.

2012. márc. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Húú én pont ma tapasztaltam meg, hogy kis korkülönbség nem jó. Pedig előtte nagyon ragaszkodtam hozzá.

Férjem egyik jóbarátjának a 2 és fél éves kislányára vigyáztunk, amíg ő ügyet intézett. Nekem 1,5 éves a lányom. Kimentünk a játszótérre és valami borzalmas volt 2 gyerekre figyelni! Az én lányom szökni akart, galambokat kergetni, csúszdázni (persze még leesik), a nagyobb lány meg hintázni, homokozni...de véletlenül sem lehetett semmit egyszerre csinálni. Futkostam ide-oda, teljesen lefárasztottak. Ekkor eldöntöttem, hogy minimum 3 év lesz a 2 gyerek között.

Szerintem 3-4 év az ideális.

2012. márc. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!